Youtube Video Düzenleme Uygulamaları (Mobil)

Youtube Video Düzenleme Uygulamaları (Mobil)

Youtube video düzenleme uygulamaları (mobil) seçeneği, bahsi geçen bu platforma içerik yüklenmeden önce incelenen başlıklar arasında yer almaktadır. Genel olarak bilgisayar üzerinden düzenlenen Youtube içerikleri, henüz amatör olan kanal sahipleri tarafından mobil uygulamalar kullanılarak da düzenlenebilmektedir. Hal böyle olunca bu alanda tercih edilmesi gereken mobil uygulamalar merak edilmektedir.

Video düzenleme uygulamaları, içerik olarak yüklemeyi düşündüğünüz videoların daha özenli hale gelmesine yardımcı olmaktadır. Özensiz olan ve düzenlenmeyen videoların tercih edilmediği izlenme sayılarından anlaşılabilmektedir. Bu şekilde olumsuz bir sonuç almak istemiyorsanız yüklemeye karar verdiğiniz içerikleri öncesinde düzenlemeyi unutmamalısınız. Bu konuda tercih edebileceğiniz bazı uygulamalar ve açıklamaları alt başlıklarda sıralanmıştır.

Youtube İçerik Düzenleme Uygulamaları Nelerdir?

İçerik düzenleme Youtube

Youtube, günümüzde en çok ziyaret edilen dijital platformlardan biri olmayı başarmıştır. Bahsi geçen uygulamanın bu denli ziyaret edilmesi ise insanların bu alanda içerik üretmelerini sağlamıştır. İçerik üreticilerini ilgilendiren pek çok konunun yanı sıra Youtube içerik düzenleme uygulamaları nelerdir başlığı, öncelikli grupta yer almaktadır. Buna bağlı olarak tercih edebileceğiniz bazı seçenekler şu şekilde sıralanabilir:

 • Video Editor for Youtube
 • Youtube Studio
 • Video Düzenleyici – InShot
 • Video Düzenleyici – VideoGuru
 • FilmoraGo
 • Vlog Star
 • VivaVideo
 • VivaCut- Edit Programları

Sıralanan bu uygulamalara gerek Google Play Store gerekse de App Store üzerinden erişim sağlayabilirsiniz. Her birinin açıklamasına dikkat ederek ihtiyacınızı karşılayacak olan uygulamayı kullanabilirsiniz.

Video Editor For Youtube Özellikleri

En iyi video düzenleme programı olup olmadığı tartışılırken yine de bu konuda sunulan önerilerden biri olan Video Editor for Youtube, mobil cihazlardan düzenlemeye yapmanıza yardımcı olacak uygulamalar arasında yer almaktadır. Her uygulama olduğu gibi bu seçenekte de öne çıkan bazı özellikler bulunmaktadır. Bahsi geçen bu özelliklerden bazıları şunlardır:

 • Müzik kullanarak video slayt oluşturma
 • Farklı videoları bir araya getirme
 • Efekt ve filtreler ile video düzenleme
 • Hız kontrolü ve ters video özelliği

Sıralanan bu özellikleri ile öne çıkan Video Editor for Youtube, mobil cihazlarınızda kullanabileceğiniz düzenleme programlarından biridir. Yorumları ve diğer özellikleri dikkate alarak bu uygulamayı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Youtube Studio

Youtube Studio, düzenleme yapmaktan ziyade daha çok kanalınızı kontrol etmenize yardımcı olabilecek bir mobil uygulama olarak karşınıza çıkacaktır. Youtube üzerinde bir kanal sahibi olduğunuzda telefonunuza veya tabletinize de bu uygulamayı indirmeyi unutmamalısınız. Online video düzenleme başlığında bu seçeneğin ön planda yer alması, mutlaka ihtiyaç duyacağınız anlamına gelebilmektedir.

Bilgisayarınıza uzak olduğunuz zamanlarda yorum filtreleme ve yanıt verme gibi ve aynı zamanda oynatma listelerini yönetebilme işlemlerini kolaylıkla bu uygulama kapsamında yürütebilirsiniz. Acil müdahale etmeniz gereken durumlarda sadece birkaç tuşla halledebileceğiniz bu uygulama, mutlaka telefonunuza yer alması gereken seçenekler arasında görülmektedir.

Video Düzenleyici – InShot

Pek çok sosyal medya için önerilen aplikasyonlardan birisi de InShot olarak bilinmektedir. Çoğunlukla Instagram içerikleri için tercih edilir olsa da video yüklemeniz gereken her platformda bu uygulamadan yararlanabilirsiniz. Söz konusu video düzenleyici olduğunda ilk sıralarda karşınıza çıkacak olan bu uygulama, aşağıda sıralanan özellikleri sayesinde tercih edilmektedir.

 • Filtre kısmında glitch etkisi ve pek çok sanatsal efektlerinin bulunması
 • Profesyonel video editör olarak nitelendirilmesi
 • Videolar arasında geçiş efektleri oluşturması
 • Ses kayıt cihazı ve aynı zamanda pek çok ses seçeneğinin olması
 • Sadece bu uygulamaya özel 1000’den fazla çıkartma olması
 • Metin ekleme işleminin kolaylıkla yapılabilmesi

Görüldüğü üzere bir düzenlemeye uygulamasından çok daha fazlası olan InShot, Youtube içeriklerinizin belirli kısımları için mutlaka yararlanmanız gereken öneriler arasında ilk sırada görülmektedir.

Video Düzenleyici – VideoGuru

Video düzenleme işlemlerinde ihtiyaç duyulan pek çok seçenek, mobil uygulamalarda da görülebilmektedir. Profesyonel bir Youtube içeriği oluşturmak istiyorsanız bu alanda tercih etmeniz gereken video düzenleme programlarına önceden göz atmalısınız. Videoları çektiğiniz gibi paylaşmak, takipçileriniz tarafından beğenilmeyecektir. Youtube video düzenleme işlemini başarıyla yapabilmek adına çıkan seçeneklere mutlaka göz atmalısınız.

Video Düzenleyici – VideoGuru ise mobil cihazlarda kullanıma uygun olan edit uygulamalarından birisidir. Acil bir düzenleme yapmaya ihtiyaç duyduğunuz anlarda efekt, ses ekleme, video geçişleri gibi pek çok özelliği sunan bu uygulama, adeta hayat kurtarıcı bir niteliğe sahiptir. İçeriklerinizin ön plana çıkabilmesi adına bu tarz uygulamaları muhakkak kullanıyor olmanız gerekmektedir.

FilmoraGo

Youtube video düzenleme programı ücretsiz, ek ödeme yapma taraftarı olmayan bireylerin tercih ettiği seçenekleri oluşturmaktadır. Pek çok düzenleme programının ücretli olduğu veya uygulama içinde satın almaları barındırdığı en çok görülen detaylardan birisidir. Bu ödemelerden sıkılmış biri olarak ücretsiz olması ile ön plana çıkan FilmoraGo uygulamasını tercih edebilirsiniz.

Diğer Youtube video düzenleme uygulamalarına benzer özelliklere sahip olan bu uygulama, sadece Youtube değil aynı zamanda Tiktok ve Instagram uygulamalarında da kullanılabilmektedir. Henüz yeni olduğunuz bu platformda aboneleriniz ile hoş içerikler paylaşmak istiyorsanız içeriklerinize göz atmadan ve özellikle düzenlemeden kesinlikle kanala yüklememelisiniz.

Vlog Star

Adından da anlaşılacağı üzere video düzenleme programı olan Vlog Star, Youtube platformunda en çok paylaşılan içerikten adını almıştır. Günlük olarak yapılan eylemlerin içerik haline getirilmesi vlog olarak adlandırılmaktadır. Bu noktada ismini bu içerikten alan Vlog Star da youtube video düzenleme uygulamaları arasında yerini almıştır.

Video birleştirme, animasyon ekleme, ses ekleme, çıkartma ve metin ekleme gibi pek çok seçeneğe sahip olan bu uygulama belirli bir özelliği ile ön plana çıkmaktadır. Yapılan işlemler arasında reklam geçişi olmadan kısa sürede video düzenleme işlerinizi tamamlayabilirsiniz. Aynı zamanda bu uygulama hakkında yapılan yorumları ve değerlendirmeleri de dikkate alarak ihtiyacınıza yönelik olup olmadığına kolaylıkla karar verebilirsiniz.

VivaVideo

Video düzenleme programı ücretsiz seçeneklerden biri olan VivaVideo, sadece Youtube içeriklerinin düzenlenmesinde değil diğer tüm sosyal medyalarda da kullanılabilen bir seçenek olarak nitelendirilmektedir. Her geçen gün bünyesine yeni özellikler ekleyen ve daima güncel olan bu program, diğer seçeneklere benzer özellikler sunsa da kendine özgü ara yüzü ile oldukça beğenilmektedir.

 • Videolara müzik ekleme
 • Fotoğraf düzenleme
 • Video düzenleme ve video yapma programı
 • Efekt ve filtre ekleme
 • Çıkartma seçenekleri ve metin ekleme özelliği

Sıralanan bu özellikleri bünyesinde barındıran VivaVideo, Youtube içerikleri kapsamında düzenleme amacıyla kullanılan uygulamalar arasında yer almaktadır. Google Play Store ve App Store üzerinden uygulamayı indirerek anında düzenleme işlemlerinizi yapabilirsiniz.

VivaCut – Edit Programları

VivaCut uygulaması detayları

Sosyal medya üzerinden paylaşılan içeriklerin oldukça özenli olması gerektiği pek çok kişi tarafından bilinen bir kalıp haline gelmiştir. Özenli olmayan içeriklerin diğer seçeneklere göre daha az etkileşim alması ise bundan kaynaklı olarak yorumlanmaktadır. Söz konusu Youtube içerikleri olduğunda da bu alanda tercih edilebilecek düzenleme uygulamaları oldukça merak edilmektedir.

Yukarıda pek çok örneği sıralanan uygulamalardan birisi de VivaCut – Edit Programları olarak ön plana çıkmaktadır. Mobil cihazlardaki mağazalara göz atarak bu seçeneği bulmanız oldukça kolay olacaktır. Video düzenleme adına pek çok seçenek sunan bu uygulama, sadece Youtube içeriklerinde kullanılmakla kalmayıp, aynı zamanda diğer platformlarda da sıklıkla kullanılmaktadır.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67