Youtube Video Düzenleme Programları (PC)

Youtube Video Düzenleme Programları (PC)

Youtube video düzenleme programları (PC) başlığında çok sayıda farklı program yer alır. YouTube son dönemlerin en yoğun kullanma sosyal paylaşım sitelerinin başında gelir. Bu nedenle uygulamanın kullanıcıları ve kanal sahipleri tarafından devamlı olarak video yüklenir. Günümüzde videoların düzenlenerek yüklenildiği bilinmektedir. Bu alana yeni giriş yapanlar ya da daha etkin olmak isteyenler için çeşitli video düzenleme programları bulunmaktadır.

Ücretli ve ücretsiz çok sayıda program içerisinden sizin için en kullanışlı olanı tercih edebilirsiniz. Bu kapsamda güncel olarak kullanılan video düzenleme programlarına dair ayrıntılı bilgi sunuyor olacağız. Günümüzde özellikle akıllı telefonların daha yaygın hale gelmesi ile video çekim işlemi yaygınlık kazandı.

Yalnızca hızlı bir biçimde gelişen teknoloji değil bunun yanı sıra sosyal medya alanlarını yaygınlık kazanması da video düzenleme ihtiyacının artmasına neden oldu. Bu değişimler doğrultusunda piyasada çok sayıda video düzenleme programının yer almaya başladı görülebilir. Kullanıcılar önceleri yalnızca filmler için kullanılan özel efektleri kısa bir süre içerisinde telefonlarında ya da bilgisayarlarında yer alan video düzenleme programları ile gerçekleştirebilir.

Ayrıca internette bu kapsamda çok sayıda ders yer alır. Bunların da yardımıyla kullanıcılar kendi imkanları doğrultusunda ne diyor düzenleyebilir. Video düzenleme programlarını lisanslı olarak kullanımı sırasında genelde dolar kuru nedeniyle yüksek fiyatlar ön plana çıkar.

Video düzenleme işlemini yeni başladıysanız yazımızın devamında sunacağımız ücretli programları satın almadan evvel deneme sürümlerini göz önünde bulundurabilirsiniz. Ya da öncelikli olarak ücretsiz programlara bakabilir ve bunların içerikleri yeterli gelmediği takdirde diğer ücretli uygulamaları deneyebilirsiniz. Sizler için derlediğimiz be YouTube’da kullanmak üzere video düzenleme yapabileceğiniz en iyi programları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

En Başarılı YouTube Video Düzenleme Programları

En iyi YouTube video düzenleme programları

Edit programı ya da video düzenleme programı başlığı altında çok sayıda seçenek bulmak mümkündür. Bunlar arasında öne çıkan bazı programları sizler için ayrıntılarıyla sunuyor olacağız. Öncelikle konu dahilinde adından sıkça söz edilen ücretsiz programlara birlikte bakalım.

Ücretsiz YouTube Video Düzenleme Programları

  • HitFilm Express

Ücretsiz şekilde sunulan video düzenleme programları arasında yer alan uygulama bazı içeriklere nazaran profesyonel hizmet sunar. Basit video düzenleme programına ait tüm özelliklere sahip olan uygulama aynı zamanda 180’i aşkın özel efekt içermektedir.

Uygulamada hazırlanmış olan derslerin izlenmesi ile çok sayıda özel efekti deneme imkanı bulabilirsiniz. Ücretsiz uygulamalar başlığı altında değerlendirilen Hitfilm Express Türkçe dil desteği olmayan içeriklerden birisidir.

  • Vsdc Free Video Editor

Ücretsiz olarak sunulan ve Türkçe dil desteği barındırmayan uygulamalardan biridir Vsdc Free Video Editor olmaktadır. Tam donanıma sahip video düzenleme içeriklerinden birisi olmakla birlikte çok sayıda özellik barındırır. Daha önceden video düzenleme tecrübesine sahip değilsinez ilk olarak biraz karışık görünebilir. Ancak kullanıcı dostu bir arayüze sahip olması nedeniyle hızlı bir şekilde kullanım olanağı sunan uygulamalar arasında yer alır.

  • Open Shot

Ücretsiz şekilde sunulan ve kapsamlı uygulamalardan birisi olarak ön plana çıkan video düzenleme programı masaüstünden dosyaların sürüklenmesi ve program içine bırakılması imkanı ile öne çıkar. Çok sayıda katman ve ses izi eklenmesine izin veren bir yapıya sahiptir. Türkçe dil desteğinin olmaması uygulamanın dezavantajları arasında yer alır.

  • Blender

Açık kaynağa sahip olan ve ücretsiz şekilde sunulan; aynı zamanda YouTube için kullanılabilecek video düzenleme programları arasındadır. 3D animasyonlar amacıyla geliştirilmiş olan fakat diğer uygulamalar için de yeterli bir video düzenleme aracıdır. İçinde yer alan düzenleyici ile video kesme programı şeklinde de kullanılabilir. Aynı zamanda maskeleme gibi karmaşık işlemleri yapmak için de tercih edilen ücretsiz uygulamalardan birisi olarak öne çıkar.

En iyi edit programları üzerinden değerlendirme yapılırken bahsettiğimiz ücretsiz programların yanı sıra daha ayrıntılı kullanım olanağı sağlayan ücretli uygulamalar da bulunmaktadır. Daha uzman bir şekilde ve ayrıntılı işlem yapmak isteyenler için aşağıdaki ücretli programlardan faydalanılabilir.

Ücretli YouTube Video Düzenleme Programları

Ücretli video düzenleme uygulamaları YouTube

  • Final Cut Pro

Final Cut Pro özellikle Apple bilgisayarları için tercih edilen ve performans açısından beğenilen uygulamalar arasında yer alır. Apple geliştirme uygulamasını üstlenir ve kullanıcılara iyi düzenlenmiş ve düşük özelliklerde dahi çalışabilme imkanı sunan bir yapı gösterir. Ancak uygulamanın dezavantaj kısmında Türkçe dil desteğinin olmaması ve Windows sürümünün bulunmaması gelir. Güncel ücreti tek seferlik olmak üzere 2000 TL olan uygulamanın geliştiricisi Apple olmaktadır.

  • Vegas Pro 17

En iyi video edit programı 2021 dahilinde özellikle YouTube kanalı sahiplerinin yoğun olarak araştırılan konulardan birisi olmaya devam etmiştir. Vegas Pro 17 bu alanda öne çıkan profesyonel uygulamalardan birisidir. Önceleri Sony Vegas Pro adıyla bilinen uygulama ve Vegas Pro ismi ile satışa sunulmaya devam etmektedir. Uygulamanın en önemli özelliklerinden birisi başarılı düzenleme ve optimizasyon uygulaması nedeniyle rahat çalışmasıdır.

Dolayısıyla çok yüksek performansa sahip bir bilgisayarınız olmasa dahi programdan kolaylıkla faydalanabilirsiniz. Ancak Türkçe dil desteği yoktur ve güncel ücreti tek sefere mahsus olmak üzere 3430 TL civarıdır.

  • Corel Video Studio Ultimate

En iyi video düzenleme programı hangisi yanıtlarken karşımıza çıkan ücretli programlardan biri diğeri Corel video stüdyo Ultimate olmaktadır. Türkçe dil desteği olmayan uygulamanın güncel ücreti tek sefere mahsus olmak üzere 800 TL civarıdır.

Kullanıcı dostu bir arayüze sahip olması uygulamanın olumlu taraflarından birisidir. Kullanıcılarına hızlı bir video düzenleme imkanı sunması veri diğer özelliğidir. Aynı zamanda 4K desteği olan uygulama dahilinde profesyonel kullanıcıların kullanımı için basit olabileceği düşünülmektedir.

  • Powerdirector Ultra

Eğer çok yüksek bir bütçeye sahip olmadan profesyonel iş çıkarabileceğiniz video düzenleme programı arayışındaysanız uygulamayı değerlendirebilirsiniz. Ücret kısmında pek çok ücretli video düzenleme programına göre daha uygun fiyatlar eşliğinde sunulur. Güncel rakam olarak tek seferlik 565 TL civarındadır. Yeni başlayanlar için bu video düzenleme programı biraz karışık görünebilir. Ancak internet dahilinde uygulamanın kullanımına dair yer alan derslerin yardımcı olabileceği bilinmelidir. Türkçe dil desteğine sahip olmaması yine diğer uygulamalarda olduğu gibi bu içerikte de olumsuz taraflardan birisidir.

  • Adobe Premier Pro CC

Adobe Premier Pro CC video edit programı indir taleplere yönelik değerlendirilen uygulamalardan birisidir. Aylık ücret alan uygulama yaklaşık 112 TL civarındadır. Adobe tarafından geliştirilen ve Windows kullanıcıları için imkanlar sunan bir uygulamadır. Popüler bir uygulama olmasının yanı sıra kullanıcı dostu arayüze sahip olması dikkat çeken özellikleri arasında yer alır.

Pek çok video formatını destekliyor oluşu da kullanışlı olmasının nedenlerinden bir diğeridir. Profesyonel kullanıcıların rahatlıkla tercih edebileceği bir İçeriğe sahiptir. Programa hakim olmak belli bir zaman olabilir ancak bu sürenin ardından sayısız video düzenleme işlemi yapabilirsiniz.

YouTube için kullanabileceğiniz ve bilgisayarınızda rahatlıkla işlem yapabileceğiniz ücretli ve ücretsiz düzenleme programlarını sunmayı amaçladık. İhtiyaç duyduğunuz farklı tüm video düzenleme içeriklerine yukarıdaki değişik özelliklere sahip programlar aracılığıyla erişebilirsiniz. Bu anlamda hangi uygulamaya ihtiyaç duyduğunuz programın özelliklerine göre belirlenmelidir. Dolayısıyla en iyi düzenleme programı tamamen sizin ihtiyaçlarınıza bağlıdır.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67