Youtube Uygulamasını Arka Planda Kullanma

Youtube Uygulamasını Arka Planda Kullanma

 

YouTube sahip olduğu sayısız müzik seçenekleriyle, güzel bir dinleme tecrübesi sunar. Üstelik arka planda müzik dinleme seçeneği de vardır. Bunun için tek yapmanız gereken, YouTube Premium üyesi olmaktır.

İki aylık ücretsiz deneme süresi olan bu seçenek, ardından her ay 16,99 Türk Lirası gibi düşük bir ücrete sahiptir. Deneme süresi dolmadan 7 gün önce platform haber verdiği için, endişelenmeniz de gerekmez. İstediğiniz zaman iptal etme seçeneğiniz de vardır.

İki farklı paket türü de mevcut olup aile seçeneğinde maksimum 5 kişiye kadar destekler. Ayda 25,99 Türk Lirasıdır. Öğrenci ise ayda 9,99 üzerinden ücretlendirilir. Reklamsız ve kesintisiz bir dinleme seçeneği sunmakta olup, videoları indirebilme imkânı da tanır.

YouTube Uygulamasını Arka Planda Ücretsiz Kullanma

Eğer platformdan müzik dinlemek istiyorsanız ve buna ücret ödemek istemiyorsanız da bir çözümünüz vardır.  Bunun için ilk olarak, mobilden kullandığınız tarayıcıdan, YouTube’a girilir. Ardından da masaüstü sitesi istenir.

Bundan sonra hangi müziği istiyorsanız, arama kısmına yazılır ve açılır. Ardından da telefonun ana sayfasına dönülür. Böylece müzik sonlanacaktır. Bundan sonra üst menüyü açarsanız, size tarayıcı üzerinde bulunan videoya devam etmek isteyip, istemediğiniz sorulur. Eğer onaylarsanız, kaldığı yerden çalmaya devam eder.

Ancak tek dikkat etmeniz gereken, bir kişi ararsa ya da kapatırsanız, aynı işlemleri tekrar uygulamanızın zorunlu olduğudur. Ayrıca bundan sadece Android işletim sistemi kullananlar yararlanabilir.

IOS İşletim Sistemlerinden YouTube Arka Planda Nasıl İzlenir?

IOS işletim sistemi, günümüzde birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Android’den tamamen farklı olduğu için, birinde geçerli işlemler çoğu zaman diğerinde kullanılamaz. Bunlardan bir tanesi de arka planda video oynatmadır.

Burada dinamikler farklı olduğu için, aynı şeyi yapsanız bile çalmaz. IOS 14 YouTube arka planda çalma bazı uygulamalar yardımıyla gerçekleşir. İlk olarak telefonunuza Dolphin adlı internet tarayıcısı yüklenir. Ardından da YouTube açılır ve bir video başlatılır. Dolphin geri plana döndükten sonra, IOS deneyim merkezine girilir.

Sonrasında tek yapmanız gereken, oynat üzerine dokunmadır. Böylece videonuz artık oynamaya başlar.

Telegram ile Arka Planda Video Oynatma

Her ne kadar insanlar Telegram’ı tıpkı WhatsApp gibi bir uygulama düşünse de, aslında birçok özelliği vardır. Bunlardan bir tanesi de arka planda YouTube videosu oynatabilmesidir. Bunun için şu işlemler uygulanmalıdır;

  1. Telegram’a giriş yapın.
  2. Oynatmak istediğiniz videoyu, bir arkadaşınıza gönderin.
  3. Ardından ön izlemek için resme dokunun.
  4. Video oynayınca Telegram’ı kapatın.

Tüm bu işlemler ardından fark edebileceğiniz üzere, oynamayı sürdürecektir. Tuş kilidini kapatsanız dahi durmaz. Her ne kadar bilinmese de, özellikle Telegram kullananlar için faydalı bir seçenektir.

FireTube ile Arka Planda Video Oynatma

PalmerinTech tarafından sunulan FireTube, 20.9 MB boyuta sahiptir. Özel olarak geliştirilmekte olup, YouTube videolarını arka planda çalmak için vardır. Android kullanıcılarına sunulmakta olup, yüksek miktarda veri harcamanızın da önüne geçer.

YouTube Programsız Arka Planda Müzik Çalma

Günümüzde birçok kişi, telefonlarında yer problemleri yaşamaktadır. Bu nedenle YouTube arka planda çalma programsız en çok araştırılan seçenekler arasındadır. Eğer Telegram ile FireTube kullanmak istemiyorsanız, bunun için tek çözümünüzün Android için geçerlidir.

Zira IOS için de bir tarayıcı indirmeniz gerekir. Ayrıca Android için de mevcut olan yöntem arama gelmesi gibi durumlarda kesintiye sebep olur. Dolayısıyla her ne kadar bir yöntem olsa da, kullanımı aşırı derecede kısıtlıdır.

Premium almak istemiyorsanız, telefonda ek yer açmaya çalışmak daha yararlı olabilir.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67