YouTube Para Kazanma Ne Zaman Açılır?

YouTube Para Kazanma Ne Zaman Açılır?

YouTube her ne kadar ilk dönemlerde bir eğlence platformu olsa da, sunduğu para kazanma seçeneği her gün birçok kişinin ilgisini çekmektedir. Zira YouTube para kazanma açma son zamanlar birçok kişi tarafından incelenmektedir.

Her ne kadar YouTube neredeyse ilk gününden sonra para kazanma seçeneği sunuyor da olsa, bunun için gerekli şartlar bilindiği üzere aynı olmamıştır. Zira o zamanlarda para kazanma şimdiye göre daha kolay şartlara sahipti. Ancak kazanç sağlayanlar arttıkça, YouTube da şartları daha da sıkılaştırmıştır.

Dolayısıyla 2021 yılında güncel olarak para kazanılabilmesi için şu gibi seçenekler gerekir;

Son 12 ayda minimum 4000 saat toplam izlenme alma

Minimum 1000 abonesi olma

Para Kazanma Politikasına uyma

Google AdSense hesabı olma

Bunlardan ilk iki koşulu yerine getirmek her ne kadar zor kabul edilse de, aslında oldukça kolaydır. Bunun için sadece şu gibi maddelere uymak gerekir;

Zengin içerikler üretmek

Video çözünürlüğünü arttırmak

Videoları düzenleme programlarına soktuktan sonra paylaşmak

Her videoda özgün olmak

SEO kurallarına uymak

Dili doğru kullanmak

Dil ve videoların uyuşması

Eğer bu gibi maddelere dikkat ederseniz, hesabınızı abone ve izlenme şartını kısa sürede yerine getirmeniz mümkündür.

YouTube Reklamlar ile Nasıl Para Kazanılır?

Günümüzde YouTube para kazanma etkinleştirme ardından en çok kullanılan yöntem reklam almadır. Böylece video süresince gösterilen reklamlara göre belirli bir ücret alınır. Burada tercih edebileceğiniz farklı reklamlar olup; tüm listeye ayrıntılarla https://creatoracademy.youtube.com/page/lesson/how-ads-work_ad-formats_image?cid=how-ads-work&hl=tr? Adresinden ulaşabilirsiniz.

Burada bilmeniz gereken, 10 dakikayı geçen videolarda orta bölümde de reklam gösterildiğidir. Bu nedenle daha uzun çekmek, daha fazla kazanmanıza yardımcı olur. Bununla birlikte uzaması durumunda kalitesizleştiği de görülmektedir.

Bu durum sadece kazancınızı kötü etkiler. Dolayısıyla süreyi uzatırken, kaliteyi de korumanız en büyük şarttır.

Super Chats ve Super Stickers Üzerinden Para Kazanma

Her ne kadar pek bilinmiyor da olsa, Super Chats ve Super Stickers YouTube para kazanma aktif etme ardından kullanılabilecek seçenekler arasındadır. Bu özellikle Premier ve canlı yayınlarda kullanılmakta olup, temel olarak içerik üreticileri bağış toplamamaya benzer bir yapıda gelir elde eder.

İzleyenler, canlı yayın ya da Premier süresi boyunca, isterlerse yayıncıya bağıl yapabilirler. Bu kazanç kapısı reklam dâhilinde olmayıp, ondan bağımsızdır.

YouTube Üzerinden Ürün Satma

Eğer YouTube üzerinden para kazanmak istiyorsanız ve YouTube para kazanma aktif etme ardından hangi yöntemleri tercih edebileceğinizi düşünüyorsanız, bunun bir çözümü de ürün satmadır. Bu da farklı bir gelir kaynağı olup, size ait ya da bir şekilde temin ettiğiniz ürünler satılır.

Örneğin resim yeteneğinize güveniyorsanız, yaptığınız portreleri sunabilirsiniz. Eğer el işiniz güçlüyse, yaptığınız eşyaları satabilirsiniz.

Firmalardan Reklam Alma

Şirketler her zaman hedef kitlesini arttırmak, yeni tüketicilere ulaşmak ister. Bunun için de reklamlar kullanılır. Her ne kadar afişler, billboard reklamları, televizyonlar ve gazeteler ilk akla gelse de; dijitalleşme ardında sosyal medya platformlarında da reklam verilmeye başlanmıştır.

Bu bakımdan fenomenlere, yüksek takipçili & etkileşimli kişilere ürün tanıtımları verilerek, bunun karşılığında bir gelir teklif edilmektedir. Eğer YouTube kanalınız varsa, bir para kazanma yolu da budur. Her ne kadar YouTube para kazanma şartları 2021 için bir koşul yok gibi dursa da, eğer aboneniz azsa, izlenmeniz düşükse büyük olasılıkla kabul edilmezsiniz.

Ancak istatistikleriniz yüksekse, sadece bu kazanç kapısından ciddi gelirler elde edebilirsiniz.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67