Youtube Like ve Disslike Butonu Nedir?

Youtube Like ve Disslike Butonu Nedir?

Youtube like ve dislike butonu pek çok kişi tarafından araştırılan konular arasında yer alıyor. Like sisteminin nasıl çalıştığına ve ilerlediğine yönelik olarak pek çok soru gelmektedir. Bu noktada bizler de sizin için YouTube like sistemini araştırarak karşınıza getirdik. Bu sistemlerin nasıl çalıştığı ve ne olduğu gibi detaylar ile karşınıza geldik. Dünya üzerindeki en büyük sosyal medya platformu olan Youtube üzerinden yayınlanan videoların like sistemleri, pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Bu noktada özellikle de Youtuber olan kişilerin izleyicilerden like istemeleri de akıllarda büyük ölçüde soru işaretleri meydana getirmektedir. Youtuberların neden videolarına like istedikleri ve bu likeların ne işe yaradığı da merak konusu haline gelmektedir.

Youtube Like Sistemi Nasıl Çalışır?

Like sistemi YouTube

Youtube kullanıcılarının en çok merak ettikleri konulardan bir tanesi de Youtube like sistemi ve bu sistemin nasıl çalıştığı olmaktadır. Şu an için dünyanın en geniş ve en çok kullanılan sosyal medya platformu olan Youtube üzerinde like butonları büyük bir merak konusu haline gelmektedir. Yüklenen videoların like yani beğenme butonları yer almaktadır. Bu beğenme butonları üzerinde hem beğenme hem de beğenmeme butonları yer almaktadır. Böylelikle de izleyiciler, Youtube üzerinden yayınlanan videoları beğenip beğenmemelerine göre değerlendirme imkanı elde edebilirler. Pek çok Youtuber, yayınladıkları videolar için izleyicilerden beğeni almayı istediklerini dile getirirler. Hatta pek çoğunun asıl hedefi ise kesinlikle bu videoları beğendirmek olmaktadır. Belirli söylemlerde bulunarak, izleyicilerin yayınladıkları videoları beğenmelerini sağlamak isterler.

Like sözcüğünün Türkçe karşılığı beğeni anlamını taşımaktadır. Yani izleyicileri, izledikleri videoları Youtube üzerinden beğenmek istediklerinde like butonunu kullanma imkanını kullanabilirler. Kullanıcılar yer aldıkları kanalları ve izledikleri videoları bu alanlar üzerinden kolay bir biçimde beğenebilirler. Bu beğenme, izleyiciler tarafından videoları yayınlanan Youtuberlar için destek amacını taşımaktadır. İzleyiciler tarafından bu durum videonun beğenilmesi ve devamının gelmesini istediği anlamını taşımaktadır. Aksi durumda dislike butonu da tam tercine videoların beğenilmediği ve son derecede gereksiz bulunduğu anlamını taşımaktadır. Bu noktada pek çok kişi bu butonların algoritmasının nasıl çalıştığını da büyük ölçüde merak etmektedir.

Youtube Like Butonları Ne İşe Yarar?

Milyarların kullandığı Youtube, platformu üzerinde en çok merak edilen konulardan birisi de like ve dislike butonlarıdır. Bu butonların ne işe yaradıkları da pek çok kişi için merak konusu haline gelmektedir. Söz konusu butonlar, videoların daha ön plana çıkmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda izlenme ile birlikte Youtuberların kazanç elde etmelerini de sağlamaktadır. Youtube videolarının alt kısmında yer alan like butonu üzerinden hem like hem de dislike butonları yer almaktadır. Like butonları ile söz konusu eklenen videoları beğenmek mümkündür. İzledikleri videoları beğenmek isteyen izleyiciler videonun altında yer alan like butonu üzerinden bunu kolaylıkla yapabilirler. Hesaplarına giriş yapmalarının ardından like butonunun üzerine tıklamaları gerekmektedir. Youtube like butonu üzerine tıklandığı zaman hem baş parmak ile yukarıya doğru beğeni butonu hem de baş parmak ile aşağıya doğru beğenmeme butonu yer almaktadır. İzleyiciler videoları beğenmek ya da dislike etmek istedikleri zaman söz konusu işaretlere tıklayabilirler. Böylelikle de izledikleri videoların like ya da dislike almalarını sağlayabilirler.

Like butonları üzerinden izlenilen videolara beğeni gönderilmesi, videoları yükleyen youtuberların ön plana çıkmalarını sağlamaktadır. Beğeni sistemi sayesinde youtuberlar, bu mecra üzerinden büyüyerek tutunabilirler. Bu nedenle de Youtube üzerinden video yayınlayan youtuberlar, beğeni alarak daha ön plana çıkabilirler. Saatlerde video yayınlayan kişiler, etkileşim almak için genellikle bu yola başvururlar. Etkileşim alabilmek adına paylaştıkları videoların izlenmeleri kadar beğeni almaları da son derecede önemli bir durum olmaktadır. Paylaştıkları videolara göre Youtube beğeni gelmesi ile birlikte youtuberler, youtube üzerinden etkileşim alma ihtimallerini de giderek artırabilirler. Böylelikle de yükledikleri videolar sayesinde daha kısa zamanda popüler hale gelebilirler. Videoları giderek daha çok izlenme alan ve popüler hale gelen youtuberlar, bu sayede dünyanın en geniş sosyal medya platformu olan Youtube üzerinden çok daha kolay ve iyi kazançlar elde etme imkanını da sağlayabilirler.

Youtube Like Sistemi

YouTune like detayları

Youtube like sistemi ve çalışma prensiplerinin nasıl olduğu da pek çok kişi tarafından merak edilen konular arasında yer almaktadır. Youtube üzerinden kazanç elde etmek isteyen kişilerin öncelikli olarak bu sosyal medya platformu için etkileşim almaları gerektiğini bilmeleri gerekmektedir. Bu noktada yapılması gereken belirli durumlar yer almaktadır. Youtube üzerinden kazanç elde etmek adına etkileşimin en iyi biçimde sağlanması gerekir. Youtube etkileşim sağlamak için de yapılması gereken belirli hususlar yer alır. Bu hususlardan bir tanesi yüklenen videoların yeterince izlenme almasıdır. Yüklenen videolar bu noktada ne kadar fazla görüntülenme alırsa eğer etkileşim oranı da giderek artacaktır. Videoların izlenmesi ile birlikte etkileşime girme ihtimali artacak ve böylelikle de daha fazla sayıda insanın karşısına çıkacaktır. Bu sayede de videoların her geçen anda daha fazla kişiye ulaşarak daha fazla izlenmesi ihtimali de artacaktır.

Youtube üzerinden etkileşim sağlamak adına önemli hususlardan bir tanesi de videoların beğeni alması gerekmektedir. Youtube beğeni servisleri de kullanılarak yüklenen videolar daha çok ön plana çıkabilmektedir. Bu noktada yüklenen videolar, izleyiciler tarafından ne kadar fazla beğeni alır ise o derecede fazla sayıda kişinin de karşısına çıkacaktır. Bu sebepten dolayı da pek çok youtuber, yayınladıkları videoların son kısımlarında genellikle kendilerini izleyen kişilerden videolarını beğenmeleri durumunda beğeni butonundan kendilerine like göndermelerini rica etmektedir. Bu videolar ne kadar çok sayıda kişi tarafından like alırsa eğer, videoların o kadar fazla ön plana çıkması da mümkün olmaktadır.

Youtube videolarını yayınlayan kişiler her zaman için yayınladıkları videolardan istedikleri kadar beğeni toplayamayabilirler. Ancak böyle bir durumda da Youtuber olan kişilerin deneyecekleri bir yol daha bulunmaktadır. Youtube beğeni satın alma servisleri bu noktada youtuber olan kişilerin en büyük kurtarıcıları haline gelmektedir. Güvenilir ve kaliteli bir servis ile beğeni sağlanması gerekmektedir. Böylelikle de gerçek beğeniler ile birlikte, yayınlanan videoların etkileşim kazanarak ön plana çıkması sağlanmaktadır. Videoların etkileşim almaları açısından ne kadar beğeni almaları gerektiği de merak konusu haline gelmiştir. Youtube algoritması incelendiği zaman etkileşim kazandırmak istenilen videolar için 10 bine kadar like alması gerekmektedir. Bu durumun sağlanması halinde videolar ön plana çıkmaktadır.

Youtube trend videolar arasında yer almak ve böylelikle de ön plana çıkarak daha fazla kazanç elde etmek isteyen kişiler beğeni servislerinden faydalanabilirler. Bu servislerden faydalanarak etkileşim kazanmak isteyen kişiler kendilerine en uygun gelen servislerden faydalanabilirler. Bu noktada youtuber olan kişilerin yapmaları gereken işlemle de son derecede basittir. Öncelikli olarak istedikleri videoları çekerek kanalları üzerinden yayınlamaları gerekir. Yayınladıkları videolar için beğeni servislerinden faydalanmaları, videolarının ön plana çıkmasını sağlar. Bunun için istedikleri paketleri satın almaları ve videolarının linklerini bu alandan girmeleri yeterli olmaktadır. Böylelikle de videolarına etkileşim kazandırabilirler.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67