Youtube Kullanıcı Adı Nasıl Alınır? Kanal Özelleştirme

Youtube Kullanıcı Adı Nasıl Alınır? Kanal Özelleştirme

Youtube kullanıcı adı nasıl alınır tarzındaki soruların bahsi geçen platform üzerinde hesap açmayı düşünen bireyler tarafından incelendiği görülmektedir. Youtube, her ne kadar uzun süredir hayatımızda olsa da çıktığı ilk yıllarda yalnızca şarkıların yer aldığı bir platform olarak bilinmekteydi. Ancak dijital ortamın gelişmesi ve sektörün artmasına bağlı olarak Youtube üzerinde de pek çok yeni içerik görmek mümkün.

Belli bir süre emek vererek daha sonra kolay para kazanmak için Youtube’a içerik yüklemek sıklıkla tercih edilen yöntemler arasında yer almaktadır. Bu noktada hesap açma işlemleri ve özellikle kullanıcı adı alma durumu gibi detaylar göz önüne alınan başlıklar arasında yer almaktadır. Bu konuda ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü bilgiye alt başlıklar aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Youtube Kullanıcı Adı Alma Nedir?

Youtube, birbirinden farklı insanların yer aldığı bir platform olmakla birlikte pek çok kanala da ev sahipliği yapmaktadır. Youtube kullanıcı adı alma nedir sorusu ise kanal açma işlemi ile birlikte ele alınan detaylardan biri haline gelmiştir. Sosyal medya hesabı açacağınız zaman pek çok uygulama sizden kullanıcı adı oluşturmanızı istemektedir. Youtube da bu uygulamalardan birisidir.

Kendi kanalınızın ana sayfasına erişim sağladığınızda URL adresinde görülen isim, sizin kullanıcı adınız olarak bilinmektedir. İnsanların kanalınızı ziyaret etmesi ve içeriklerinize göz atabilmesi açısından kullanıcı adı almanız oldukça önemlidir. Bu işlemin detaylarına pek çok kaynak aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Youtube Kullanıcı Adı Almak için Yapılması Gerekenler

Kullanıcı Adı Almak YouTube

Kanal özelleştirme kapsamında pek çok Youtube kullanıcı tarafından merak edilen kullanıcı adı alma, oldukça basit adımlar sonucunda oluşturulabilmektedir. Gerek Youtube uygulamasına ait olan yardım sayfasından gerekse de çeşitli sosyal medya sitelerinde bu adımlara ulaşabilirsiniz. Youtube kullanıcı adı alabilmek için yapmanız gereken işlemler şu şekilde açıklanabilir:

 • Bu işlem için öncelikle Youtube Studio sayfasında oturum açmalısınız.
 • Sol tarafta yer alan menü üzerinden özelleştirme ve ardından temel bilgileri seçin.
 • Karşınıza çıkacak olan yeni sayfada kanal adı olacaktır. Buradan düzenle butonuna tıklayın.
 • Görülmesini istediğiniz ismi girin ve değişiklikleri kaydedin.

Oldukça basit olan bu adımları gerçekleştirmeniz halinde kanalınızın belirli bir ismi olacaktır. Bu isim üzerinden içeriklerinizi yayınlayabilir ve insanların sizi keşfetmesini sağlayabilirsiniz.

Youtube Kanal İsimleri Nelerdir?

Youtube üzerinde yer alan ve hemen her gün keşfet kısmında pek çok içeriği yayınlanan pek çok kanal bulunmaktadır. Bu kanalları ziyaret ettiğinizde ise her birinin kendine özgü isimlere sahip olduklarını fark etmeniz zor olmayacaktır. Örneğin kozmetik ve kişisel bakım alanında içerik üreten kanalların buna yönelik isimleri olurken, bilgi içerikli kanalların da bilimsel isimleri olabilmektedir.

Söz konusu kanal adı olduğunda Youtube kanal isimleri nelerdir başlığını inceleyerek sizde yeni kanalınız için isim önerilerine göz atabilirsiniz. Burada asıl önemli olan nokta ise tercih edeceğiniz ismin içerik ile alakalı olmasıdır.

Youtube Kanal İsmi Değişir Mi?

Youtube kanal oluşturma ve bu kanalı düzenleme kapsamında Youtube kanal ismi değişir mi sorusu da pek çok yeni kanal sahibi tarafından merak edilmektedir. Yeni bir kullanıcı adı oluşturmanın adımları daha önce açıklanmıştı. Peki, var olan kullanıcı adını değiştirmek mümkün müdür?

Örneğin kanalınız belirli bir konsept ile yola çıkmış olabilir ancak ilerleyen zamanlarda bu konsept yerini farklı bir tarza bırakabilir. Bu gibi durumlarda kanalınızı güncellerken kullanıcı adınızı da değiştirebilirsiniz. Bunun için kullanıcı adı belirleme adımlarının aynısını uygulamanız yeterli olacaktır. Aynı zamanda güncel olmanız da kanalınız açısından oldukça olumlu olacaktır.

Youtube Kanalı İçin Özel URL Oluşturma

Youtube kanalı için özel URL oluşturma, bu alanda içerik üretecek olan bireylerin ilgilendiği başlıklardan birisidir. Bilindiği üzere sosyal medya hesaplarında kişisel profilinizi farklı ortamlarda paylaşabilmek için kullanıcı adınızı kullanabilirsiniz. Bu da paylaşacağınız URL adresinin daha sade ve anlaşılır olmasını sağlamaktadır.

Youtube içeriklerinin farklı alanlarda paylaşılabilmesi için de oldukça anlaşılır olması gerekmektedir. Örneğin kanalınızın bir ismi olmadığında karmaşık bir URL paylaşmak zorunda kalabilirsiniz. Bunun yerine kanalınız için özel bir kullanıcı adı tercih ederek içeriklerinizi daha açık şekilde ifade edebilirsiniz. Bu da takipçilerinizin içeriklerinizi ziyaret etmelerini sağlayacaktır.

Youtube Kanal Linki Bulma

Youtube içerikleri, belirli isimler üzerinden bulunabilmektedir. Bu platform üzerinde kanal açarak içerik paylaşımında bulunacak olan kişiler, içeriklerinin daha kolay bulunabilmesi adına çeşitli kaynakları incelemektedir. Bu kaynaklarda öne çıkan başlığın ise Youtube kanal linki bulma olduğu görülmektedir.

Uzun kombinasyonlardan oluşan URL adresleri kullanmak yerine kanalınıza ait olan özel bir URL adresi üzerinden içeriklerinize daha kolay ulaşılmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek işlem özel URL adresi oluşturmak olacaktır. İlk başta kulağa zor bir işlem gibi gelse de aşağıda yer alan içerikleri okuduğunuzda aslında oldukça kolay olduğunu fark edebilirsiniz.

Youtube Kanalı için Özel URL Nasıl Alınır?

Bir önceki başlıkta açıklanan özel URL hakkında daha pek çok detay merak edilmektedir. Ne işe yaradığı, faydaları ve özellikle Youtube kanalı için özel URL nasıl alınır sorusu başlıca incelenen içeriklerden biri haline gelmiştir. Kanalınızın ziyaret edilmesine büyük rol oynayan bu detay için izlemeniz gereken adımlar şu şekilde ifade edilebilir:

 • Öncelikle Youtube üzerinden oturum açın ve ayarlar kısmına erişim sağlayın.
 • Ayarlar bölümünde yer alan gelişmiş ayarları tercih etmelisiniz.
 • Daha sonra kanal ayarlarına tıklayabilir ve buradaki URL kısmını görebilirsiniz.
 • Kanalınız için uygun olacağını düşündüğünüz özel URL adresini bu şekilde düzenleyip kaydedebilirsiniz.

Sıralanan bu basit adımları izleyerek içeriklerinizin daha ön planda olmasını ve pek çok kişi tarafından keşfedilmesini sağlayabilirsiniz.

Youtube Özel URL Almak İçin Gerekli Şartlar

Youtube gibi pek çok içeriğe sahip olan bir ortamda kanal sahibi olmak ve aynı zamanda çeşitli imkanlardan yararlanabilmek adına belli başlı şartlara uyum sağlamanız gerekmektedir. Söz konusu özel URL alma olduğunda da Youtube tarafından talep edilen bazı şartlar bulunmaktadır. Youtube özel URL almak için gerekli şartlar ise aşağıda maddeler halinde açıklanmıştır.

 • Özel URL alabilmek için kanalınızı minimum 30 gün önce açmış olmanız gerekmektedir.
 • Kanalınızın resminin belirlenmiş olması önemlidir.
 • Yüklediğiniz resmin kanal ile uyumlu olması dikkat edilen detaylar arasındadır.
 • Yeni kanalınızın abone sayısı minimum 100 olmalıdır.

Bahsi geçen bu şartları dikkate alarak yapacağınız işlemleri başarılı bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Böylece paylaşacağınız içerikler daha hızlı bir şekilde keşfedilecektir.

Youtube Özel URL Almanın Önemi Nedir?

Kullanıcı adı almanın önemi YouTube

Youtube platformuna özel bir detay olan özel URL alma, sahip olduğu avantajlar ve diğer konular kapsamında ele alınmaktadır. Özellikle, Youtube özel URL almanın önemi, bu konu kapsamında merak edilen içeriklerden biri haline gelmiştir.

Öncelikle özel URL almanın kanalınızın daha çabuk keşfedilmesini sağladığı yukarıda açık bir dille ifade edilmiştir. Bunun dışında kanalınız ile birlikte markalaşma yolunda daha hızlı adımlar atabilirsiniz. Yani, belirli sınırlar içerisinde içerik paylaşmak yerine kazandığınız aboneler ve yüklediğiniz içerikler ile birlikte kanalınızı daha ileri seviyelere taşıyabilirsiniz.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67