Youtube Hızlı Para Kazanma Yolları

Youtube Hızlı Para Kazanma Yolları

Youtube hızlı para kazanma yolları birçok Youtuber tarafından merakla incelenir. Platformun kanallara gelir elde etme seçeneği sunması, çok sayıda insan tarafından ilgi çekici bulunur.

Dolayısıyla günümüzde her geçen gün çok sayıda kanal platformda kendini gösterir. Sıfırdan veya çok düşük sayılardan para kazanmak zor ve uzun olduğu için, kişiler neler yapması gerektiğini sürekli araştırır. Bunun nedenlerinden bir tanesi de para kazanmanın hangi şartlarda olduğunu bilmemektir.

Zira böylece kişiler nelere ağırlık vermesi gerektiğini de keşfedemez. Peki, Youtube para kazanma şartları 2020 nedir?

Youtube Üzerinden Para Kazanma Şartları

Youtube üzerinden gelir elde etmenin farklı yöntemleri vardır. Ancak bunun en fazla kullanılan seçeneği iş ortaklığı programıdır.

Youtube ile bu şekilde ortak olmak, kişilere gelir elde imkânı sunar. Lâkin bunun için bazı koşullar yer alır. Bunun ilk maddesi 1,000 abone sahibi olmadır. İkincisi ise 4,000 saate eşdeğer izlenmedir. Söz konusu iki maddenin gerçekleştirilmesiyle birlikte, kişiler gerekli başvuruyu yapabilir.

Youtube’dan para kazanmak için kaç izlenme gerekir sorusunun cevabını öğrenen birçok kişi, 4,000 sayısına nasıl ulaşabileceğini incelemeye başlar. Peki, burada neler yapılabilir?

Uzun Videolar Çekme

Youtube para kazanma aktif etme için ilk dikkat edilmesi önerilen madde uzun videolardır. Zira süre ne kadar düşükse 4,000 sayısına ulaşmak için izlemesi gereken kişi sayısı yükselir. Örneğin 30 dakikalık bir video ile 10 dakikalık bir medya, aynı görüntüleme sayısıyla 4,000’e ulaşmaz.

Dolayısıyla ne kadar uzun video çekerseniz, şartı sağlamaya daha fazla yakınlaşırsanız.

Kaliteli Videolar Çekme

Kanalınızın konusu her ne olursa olsun, çektiğiniz tüm videolar kaliteli, yüksek çözünürlüklü yapılmalıdır. Youtube para kazanma aktifleştirme için başvuru böylece daha kısa sürede gerçekleştirilebilir.

Ancak kaliteli videolarla beraber, özgün olmak unutulmamalıdır. Zira kaliteli bir içerik başka bir kişiden çalıntı olabilir. Bu durum kısa sürede yayılacağı için, izlenme oranlarınız hızlı şekilde düşer. Bu nedenle duruma özen gösterilmelidir.

Düzenli Videolar Paylaşma

Youtube ne kadar kazandırıyor her kullanıcı için farklıdır. Eğer bunların arasında girmek istiyorsanız, öncelikle hesabınızı geliştirmek gerekir. Bunun yollarından biri de düzenli gönderilerdir. Ancak bu durum, bir ayda her gün paylaşım yapmanız gerektiğini göstermez.

Aksine bu durum izlenmelerinizi gittikçe düşürür. Zira sık çekilen videolarda bir süre sonra kaliteli düşmeleri ve tekrarlar meydana gelir. Ayrıca izleyiciler daha çabuk sıkılacağı için oranlar hızla azalmaya başlar.

Dolayısıyla bir hafta içerisinde hesaplama yapılarak, zorlanmadan ve düzgünce editleme yapılarak kaç video çekileceği hesaplanmalıdır. Böylece kişiler düzenli paylaşım yaptığınızı görerek, videolarınız da kaliteliyse izleme oranlarını arttırır.

Planlı Paylaşım Yapma

Youtube hızlı para kazanma yolları arasında en önemli konulardan biri de planlı paylaşımdır. Zira genellikle göz ardı edilen bir konu, platformun 30 saniyeye kadar olan görüntülemeleri, izlenme kategorisinde saymadığıdır. Bu nedenle 4,000 saate ulaşmada yardımcı olmaz.

Bunun nedeni olarak da birçok kişinin ilk 30 saniyede videodan çıkması gösterilebilir. Zira izleyiciler ilk dakikadan videoyu sevmemişse, kalanını izleme gereği bulmaz. Dolayısıyla söz konusu sürede mutlaka ilgileri çekilmelidir. Burada abonelik ve beğeni gibi taleplerde bulunmak, kısa sürede sıkıntıya sebep olacağı için medyanın ortalarına ve sonlarına konulmalıdır.

İlk saniyelerde videonun içeriğinden bahsetmek, birçok kişi tarafından daha olumlu bulunur. Ayrıca atlama seçeneği koymak, kişilere istediği yerden başlama fırsatı sunar. Böylece kişiler daha mutlu olacağı için, izleme oranları da yükselir.

Bu gibi maddelere dikkat etmek suretiyle, izlenmelerinizi yükseltmeniz mümkündür.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67