YouTube Hesabı Kapatma Yöntemi 

YouTube Hesabı Kapatma Yöntemi 

Youtube yüzlerce kullanıcıyı bünyesinde barındırmakta ve birçok özelliği kullanıcılarına sunmaktadır. Yotubeden milyonlarca farklı konularda video izleme imkanına erişim sağlayan bir platformdur. Bu platformda izlemek istediğiniz milyonlarca videoları kesintisiz bir şekilde ücretsiz izleme şansınıda sahipsiniz. Youtube de her ne kadar ücretsiz izleme imkanınız olsa da kandinizie ait bir hesap açma veya kanal açmak gibi bir düşünceniz varsa Youtube’ye üye olmanız gerekmektedir. Yotubeden hesap açabileceğiniz gibi Youtube hesabı kapatma imkanınada sahipsiniz. Yotube hesabı ve kanalı açmak tamamen ücretsizdir. 

Youtubeden sadece videolar izlemek amacıyla giriş yapanların bu platformdan internet aracılığı ile rahatlıkla dolaşabilmeleri mümkündür. Fakat sevdiğiniz kanallara abonelik, like , dislike gibi aktif bir kullanıcı olmak istenilirse bu doğrultuda hesap açamanız gerekecektir. Yotube hesabı birkaç adımda kolaylıkla açılabileceği gibi dilersenizde aynı kolaylıkla hesabınıza son verebilirsiniz. Yotube hesabı kapatma yöntemi ile sizlerde açmış olduğunuz Yotube hesabınızı birkaç adımda kapatabilirsiniz. Bu adımlar  ; 

  • Hesap oturumunuzda ki profil resmine dokunun
  • Üst tarafta ki hesap adınızın yazılı olduğu bölüme tıklayın
  • Hesapları yönet seçeneğine dokunun 
  • Kaldırmak istediğiniz hesaba / hesabı kaldır tıklayın

Böylelikle hesabı kaldır diyerek sizlerde açmış olduğunuz Youtube hesabınızı hesap kaldırma adımlarını takip ederek kolaylıkla kaldırabilirsiniz. 

Youtube Kanalı Nasıl Kapatılır?

Youtube de sadece video izlemekle kalmayıp içerik üretmek amacıyla Yotube kanalı açabilirsiniz. Milyonlarca videolar arasından sizlerde kendi kategorilerinizde yeni içerikleri sunma imkanına sahipsiniz. Youtube kullanıcılarına ücretsiz sunmuş olduğu bu ayrıcalıktan herkesin ulaşmasına olanak tanınmaktadır. Sizlere İçerik üretmek istediğiniz ve bu sayede açmış olduğunuz kanalınızın açtığınız gibi isteğinizde tekrar Youtube kanalı silme seçeneği de sunulmaktadır. Ayrıca kendinizi tekrar yeni kanal açabilirsiniz. 

Günümüzde birçok kategoride kendini Yotuber olarak adlandırmış sayısız kişilerin milyonlara ulaşan bir kitleye hitap edebilmektedir. Bu platforma yerini almak isteyen ve yeni içerik üretmek için hevesli olan kullanıcıların Youtube kanalı açarak aktif olabilirler. Youtubede kategoriye bağlı kalmaksızın istediğiniz konu da videolar yükleyerek sizlerde yüzlerce, binlerce hatta milyonlarca aboneye sahip olabilirsiniz. Tabi ki her zaman herkesin içerik konusunda ve kanalın ilerlemesi bakımından farklılık olması nedeniyle şansı açık olmayabiliyor. Bu gibi durumlarda da Youtube kanalını kapatmak isteyen kişilerin açmış oldukları kanalını sorunsuzca kapatabilirler. 

Youtube Hesabı İtibara Zarar Veriyorsa Kapatılabilir mi?

Youtube’nin herkese açık sunmuş olduğu video izleme platformunda tüm kullanıcılara kapılarını sonuna kadar aralamıştır. Tüm herkesin kendini Youtube de bulabileceği ve burada kendilerine ait bir kanal ile tüm herkese hitap edebileceği bir imkan sunulmaktadır. Bu ayrıcalıklı imkanlardan faydalanmak isteyenlerin Yotube kanalı açmaları yeterli olacaktır. Kendinizin oluşturduğu bir kanal ile dilediğiniz kanal adını ve video içerik paylaşımlarını Youtube kullanıcıların huzuruna sunabilirsiniz. 

Şahsi açılan youtune kanalı birçok kullanım haklarını size sunmaktadır. Kanalınıza özel üretmiş olduğunuz içeriklerin tüm kitleye ulaşması bazen çok zaman alabilmekte bazen hazırlanan içerik bakımından bir an da geniş kitlelere ulaşabilmektedir. Açılmış olan Youtube kanalı istenildiği gibi ilerlemeye sahip olunmadığı taktirde veya itibarı zedelen durumlar söz konusu olduğunda Youtube silme tercihlerini de kullanabilirler. Dilerseniz açmış olduğunuz kanalınızda ki tüm içerikleri kaldırabilir, bir süre pasif konumda kullanabilir ve kapatabilirsiniz. 

Telefondan YouTube Kanalı Silme 

Kanal silme YouTube

Youtube platformuna her an her yerden kesintisiz ulaşabilirsiniz. Youtuba bilgisayar, tablet  telefonlardan aktif olarak erişim sağlayabilirsiniz. 7/24 dilediğiniz gün ve saatlerde Youtubeye ulaşmanız mümkün olabilmektedir. Gün içerisinde her zaman bilgisayardan Youtube erişim mümkün olmayabilir. Günlük aktivite, seyahat ve birçok aktif durumlarda Youtube’ ya özellikle telefonlardan erişim sağlanmaktadır. Yolculuk esnasında telefondan Youtubeden video izleme, müzik dinleme, kanala video yükleme ve kanalınızın tüm istatistiklerini takip edebilirsiniz. 

Telefondan Youtube giriş oldukça kolay olmaktadır. Genel itibari ile Youtube uygulaması telefonunuza yüklenmektedir. Bazı istisnai durumlarda telefonunda Youtube uygulaması olmayan kişilerin, Google play uygulamasından Youtube indirme seçeneğiniz tercih edebilmeleri mümkündür. Dilerseniz Yotube uygulaması silme seçeneğini de seçebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey telefonunuzun ayarlar bölümüne tıklayarak uygulamalara dokunmak ve uygulamalar arasından Youtube uygulamasını kaldır seçeneğine tıklamak olacaktır. Ayrıca telefonlarınızdan Youtube hesabınızı kapatma işlemini de kolaylıkla yapabilirsiniz. 

Youtube Kanal Silme; Kanal Adını Değiştirme

Youtube’nin kullanıcılarına özel tanımış olduğu sayısız ayrıcalık bulunmaktadır. Bu ayrıcalıklar sınırsız Youtube erişim ve kanal açma olanağı bazılarındandır. Youtube videolarını hesap açmadan izlenebileceği gibi oturum açarak ta takipte kalabilmeniz mümkündür. Ayrıca sizlerde birçok youtuber gibi kanal dahi açabilme olanağına sahipsiniz. Youtubeden oturum ve kanal açılabileceği gibi bunların farklı olarak değiştirilebilmektedir. Oluşturmuş olduğunuz kanalınızın adını zaman içerisinde değiştirmek isteyebilirsiniz. Bu sayede Youtube’nin sizlere sunmuş olduğu kanal adını değiştirme seçeneği ile bunu rahatlıkla yapabilirsiniz. 

Youtube zengin birçok video ve kanal içeriğine sahiptir. Sizlerde youtuber kullanıcıları arasına dahil olmak adına açmış olduğunuz kanalınızın ismini zaman içerisinde değiştirebilirsiniz. İlk açmış olduğunuz kanalınızın adını zaman içerisinde içeriklerin değişmesi ve kanalınızın büyümesi ile aynı kalmasını istemeyebilirsiniz. Dahası açmış olduğunuz kanalın ismini kategorilerinize bağlı bir veya kişisel bir kanal adı ile farlılık isteyebilirsiniz. Bu aşamada yapmanız gerekenler ise Youtube hesap ayarlarına dokunun ve orada hesap bilgileriniz yer alacaktır. Hesap bilgilerinizde kanal adı bölümüne tıklayarak yeni kanal ismini girip onaylama işlemlerini yapmanız yeterli olacaktır. 

Şifresi Unutulan Youtube Hesabı Kapatılabilir mi?

Günümüzde pek çok kişinin karşılaştığı durumlardan bir tanesi de daha önceden oluşturdukları hesaplarının şifrelerinin utulmasıdır. Youtube hesabı açmış olan kişilerin uzun zamandan beri Youtube hesabına erişim sağlamaması veya Youtube hesap şifresini kayıt etmemeleri durumlarında Youtube hesaplarına giriş şifrelerini unutabilmektedir. Bazı durumlarda da telefon, tablet, bilgisayardan açılmış Youtube oturumlarının bu teknolojik cihazlarının bozulması veya değiştirilmesi halinde yeni alınan cihazlardan tekrar giriş yapmak için Youtube şifresini hatırlamayabilirler. Böylelikle durum her ne olursa olsun unutulan Youtube şifresini, bazı şifre belirleme yöntemle Youtube Hesabı Kapatma Yöntemi ile tekrar yenilemek mümkündür. 

Uzun bir süreden sonra Youtube hesabına erişim yapamayan kullanıcıların tekrar Youtube şifre alma yöntemleri ile yeni şifre alabilirler. Şifresini unutan kullanıcıların, Youtube oturum açma bölümüne giriş yaparak giriş bilgi seçeneklerinin alt kısmında şifremi unuttum seçeneğini tıklamalıdırlar. Açılan pencerede mail adresinizi veya telefon bilginiz varsa ise iki seçenekli giriş yöntemleri ile yeni şifre talebinde bulunulabilir. Mailinize veya telefon numaranıza gelecek olan linke tıklayarak yeni Youtube şifrenizi oluşturabilirsiniz. Dilerseniz de Youtube yardım bölümünden de yeni şifre talep edebilirsiniz. 

Şifresini unuttuğunuz ve kapatmak istediğiniz kanalınızın da birkaç adım ile kolaylıkla kapatabilmeniz mümkündür. Eğer Youtube hesap kapatma yöntemlerinde zorlanıyor veya Youtube kanalınızı kapatmak istiyor fakat şifresini bulamıyorsanız, yapılan tüm işlemleriniz de süreciniz çözüme ulaşmıyorsa kendiniz bu konuda yardımcı bulabilirsiniz. Dilerseniz sosyalat.com adresini ziyaret ederek Youtube hesabı kapatma veya Youtube ile ilgili tüm sorularınız hakkında en geniş bilgilere sahip olabilirsiniz. Youtube kullanıcılarına özel birçok bilginin bir arada yer aldığı ve kullanıcılara özel kesintisiz hizmetin sunulduğu bu platformda 7/24 üstün hizmet anlayışı ile faydalanabilirsiniz. 


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67