Youtube 4000 Saat Sınırı Nedir?

Youtube 4000 Saat Sınırı Nedir?

Özellikle Youtube’da yeni kanal açanların cevabını en çok merak ettiği sorulardan birisi de, Youtube 4000 saat sınırı nedir? sorusu olmaktadır. Youtube 4000 saat sınırının anlamı ise bu sınır aşılmadığı müddetçe ve buna bağlı olarak 1000 abone sayısına ulaşılmadığı durumlarda Youtube kanalında bulunan para kazanma özelliği açılmamaktadır.

Bu yüzden 4000 saat sınırının çabuk aşılması için Youtube kanal sahipleri bir takım yollara başvurmaktadırlar. Bu yollar arasında yer alan hileli izlenme oranları, Youtube tarafından hemen fark edilmekte ve Youtube kanalı silinerek, üyelik girişleri engellenmektedir. Youtube kanalının kapatılması ile bütün verilen emeklerde boşa gitmektedir. Bu nedenle 4000 saat sınırının çabuk aşılabilmesi için legal çözüm yollarına başvurmak gerekmektedir.

Youtube 4000 Saat İzlenme Nedir?

Dünya üzerinde en çok kullanılan video paylaşım platformlarından birisi olan Youtube’da, üyeler kanallarında yaptıkları video paylaşımlarının izlenme oranları göre para kazanabilmektedirler. Youtube reklam gelirleri ortaklığı ile kanal sahiplerine ödeme yapmakta olup, 2018 yılında çıkardığı yeni kural ile bu ortaklıklığa giriş için kanal sahiplerinden video izlenme sınırı 4000 saat, kanal üye sayısı 1000 olma şartını istemektedirler.

Bu şartları sağlayan Youtube kanal sahiplerinin para kazanma özellikleri açılmaktadır. Para kazanma özelliği açılan Youtube kanallarında yüklü olan videoların izlenme oranlarına göre her ay para ödenmesi Youtube tarafından yapılmaktadır. Google Adsenseye bağlanan Youtube kanalından kazanılan para miktarının ise en az 200 TL olması lazımdır. 200 TL’ye ulaşmayan Youtube kanallarının ödemeleri ise diğer aya aktarılmaktadır.

Youtube’da 4000 Saat İzlenme Nasıl Çabuk Sağlanır?

Youtube kanalı sahiplerinin en çok araştırdığı konulardan birisi de, Youtube’da 4000 saat izlenme nasıl çabuk sağlanır? olmaktadır. Youtube kanallarına üyelerin yüklediği videoların izlenme süresi 4000 saat olmadığı zaman maalesef kanalın para kazanma özelliği de, Youtube tarafından aktif hale getirilmemektedir.

Bu nedenle bu izlenme süresini arttırmak için başvurulacak bir takım yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemlerin uygulanması ile video izlenme sayıları kolaylıkla arttırabilmektedir. Bu bağlamda Youtube kanalında bulunan videoların hızlı bir şekilde 4000 saat sınırına ulaşması için yapılması gerekenler şunlar olmaktadır;

  • 4000 saat izlenme sayısına sahip olan yeni bir Youtube kanalı satın almak
  • Facebook, Twitter ve İnstagram vasıtasıyla izlenme oranlarını arttırmak

4000 Saat İzlenme Sayısına Sahip Olan Yeni Bir Youtube Kanalı Satın Almak

Pek çok Youtube kullanıcısının başvurduğu bu yöntemle 4000 saat izlenme sayısına sahip olan yeni bir Youtube kanalı alınabilmektedir. Sosyal mecra üzerinden verdikleri ilanlarla, birçok Youtube kanal sahibi, kanallarını satışa çıkarmaktadır. İşleri dolayısıyla ya da paraya ihtiyaçları olmasından dolayı kanallarını satmak isteyen bu kişilere ulaşılarak, izlenme sayısı 4000 saat olan ya da geçen Youtube kanalları satın alınabilmektedir. 4000 saat izlenmeye ulaşmak için en pratik olan yollardan birisi de bu olmaktadır. Bir Youtube kanalı satın alırken dikkat edilmesi gereken tek nokta ise, bu kanalları satanların güvenilir kişiler olmasıdır.

Facebook, Twitter ve İnstagram Vasıtasıyla İzlenme Oranlarını Arttırmak

Yotube videolarının izlenmesini arttırmak için kullanılan en iyi yöntemlerden birisi de, Facebook, Twitter ve İnstagram sosyal medya sitelerinde hesap oluşturarak, Youtube kanalına her yüklenen videonun paylaşımını yapmak olmaktadır. Böylelikle kanalda ki izlenme sayıları da daha çabuk bir şekilde artmaktadır. Üstelik bu yöntemle Youtube kanalına abone olanların sayısında da daha hızlı bir artış olmaktadır. Facebook, Twitter ve İnstagram sitelerinde paylaşılan Youtube videoları daha çok kişi tarafından kolaylıkla izlenmekte ve Youtube kanalları buna bağlı olarak daha hızlı bir şekilde popüler olmaktadır.

 


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67