Whatsapp Plus Nedir, Nasıl İndirilir?

Whatsapp Plus Nedir, Nasıl İndirilir?

Whatsapp dünyanın en popüler haberleşme araçlarından birisi olarak yer alır. Sürekli olarak güncellenen uygulama, yeni özellikleri ile birlikte kullanıcıların da dikkatini çekiyor. Uygulamaya yeni eklenen özelliklerden bir tanesi de uygulamanın üçüncü taraf yeni uygulaması olan Whatsapp Plus oldu. Bu uygulamanın yeni çıkması ile birlikte kişiler de uygulamanın ne olduğunu ve akıllı cihazlara nasıl indirileceğini araştırmaya başladı. Bu yazı içerisinde Whatsapp Plus hakkında bütün detaylar yer alacağı için akıllara takılan her soruyu yanıtlamanız mümkün olacaktır. Yeni güncellemesi ile kullanıcıların dikkatini çekmeyi başaran uygulama, birçok kullanıcının da dikkatini çekmeyi başardı. Kullanıcılar yeni sürümü nasıl indirebileceklerini ve nasıl kullanabileceklerini merak ediyorlar.

Whatsapp Plus ve Whatsapp aynı isim altında birleşse bile iki ayrı uygulama olarak kullanıcıların kullanımına sunulmaktadır. İki ayrı şekilde indirme imkanı sunan uygulamayı kullanmak isteyen kişilerin Whatsapp ya da Whatsapp Plus arasından seçim yapması gereklidir. Bu iki seçenek arasından herhangi birisini kullanmak mümkündür. Eğer bir kişi cihazında Whatsapp Plus uygulamasını kullanmak istiyor ise Whatsapp uygulamasını cihazından silmelidir. İki uygulama birbirine benzese bile Whatsapp Plus daha rahat bir kullanıma imkan sunar. Konforlu olarak Whatsapp uygulamasını kullanmak isteyen kişiler Whatsapp Plus uygulamasını indirerek cihazlarında kullanmaya başlayabilirler. Uygulamanın en önemli avantajlarından birisi anlık mesajlaşma imkanı sağlaması ve 1 GB’a kadar olan video, resim ve ses kaydı gibi belgelerin rahat bir şekilde indirmesine imkan sunmasıdır.

Whatsapp Plus nedir kişilerin görülmesine de olanak sağladığı için kişilerin meraklarını da gidermesine de olanak sağlıyor. Bu uygulamayı kullanan kişiler profillerine giriş yapan kişileri ayrıntılı bir şekilde görebilirler. Bu sayede profili inceleyen kişiler öğrenilebilir. Ayrıca kişiler profillerinin ne zaman çevrimiçi ya da ne zaman çevrimdışı olacağı özelliğini de kendileri seçebilirler. Yani kişiler çevrimiçi olsalar bile çevrimdışı gibi görülebilirler. Özellikle rahatsız edilmek istemeyen kişilerin tercih ettiği bu uygulama kişilerin rahat bir şekilde hareket etmesine olanak sağlıyor. Böylelikle çevrimiçi olma özelliğini herkese göstermek istemeyen kişilerin tercih ettiği bir uygulama olarak yer alıyor.

Whatsapp Plus Nasıl İndirilir?

WhatsApp Pulas İndirme

Whatsapp Plus nasıl indirilir kullanıcıların en merak ettiği konu başlıklarından birisidir. Kullanıcıların ilk olarak cihazlarında yüklü olan Whatsapp uygulamasından yedekleme yapmaları gerekir. Böylelikle uygulama içerisinde olan medyalar da cihaza indirilebilir. Sonrasında kişilerin cihazlarına yüklü olan Whatsapp uygulamasını silmeleri ve APK ile birlikte Whatsapp Plus yüklemeleri de indirme işleminin son adımı olarak yer alır. Oldukça kullanışlı olan Whatsapp Plus uygulaması henüz yalnızca android cihazlarda kullanıma uygundur. App Store üzerinden bu uygulamanın indirilmesi henüz mümkün değildir. Henüz yeni olan uygulamanın bir süre sonra Whatsapp uygulamasını geride bırakacağı ve birçok kişinin gözdesi olacağı düşünülüyor.

Whatsapp Plus henüz Google Play Store’da yer alan bir uygulama olmadığı için kişilerin indirmek için APK linkine ihtiyaçları vardır. Kullanıcıların bu uygulamayı cihazlarına yükleyebilmeleri için APK olarak indirmeleri ve cihazlarına kullanmaları gereklidir. Kullanıcılar APK’yı indirdikten kısa bir süre sonra Whatsapp Plus uygulamasını kullanmaya başlayabilirler. APK üzerinden uygulamayı indiren kişiler Whatsapp Plus uygulamasının bütün özelliklerine erişim sağlayabilirler. Kullanıcılarına daha rahat bir şekilde sohbet etme imkanı sunan uygulama, sahip olduğu gizlilik özellikleri ile de oldukça dikkat çekicidir. Bu nedenle henüz yeni olmasına rağmen binlerce kişinin aktif olarak konuştuğu bir sohbet uygulaması olarak yer almaya başlamıştır.

Whatsapp Plus Özellikleri

WhatsApp Plus özellikleri

Whatsapp Plus özellikleri ile şimdiden binlerce kullanıcının kullandığı bir uygulama olmuştur. Whatsapp olarak temelde yer alan uygulama mesajlaşmaya ve sohbet etmeye imkan sunar. Asıl amacı sohbet imkanı sunan uygulamanın üçüncü taraf uygulaması Whatsapp Plus sahip olduğu özellikleri ile kullanıcıların ilgisini çekiyor. Uygulamanın en önemli özelliği Whatsapp’ın kullanıcılara sunduğu sınırı kaldırmasıdır. Kullanıcılar Whatsapp üzerinden yalnızca küçük bir alana sahip medyaları cihazlarına indirebilirler. Ancak Whatsapp Plus kullanıcıların büyük bir boyuta sahip olan dosyaları da indirmesine imkan sunar. Bu nedenle kullanıcılar birbirlerine yüksek boyutlu dosyaları gönderebilir ve önemli belgeler için e-mail kullanmak zorunda kalmayabilirler. Kullanışlı olması nedeni ile gözde olan uygulamalar arasındadır.

  1. Whatsapp Plus sahip olduğu tema çeşitliliği ile kullanıcılara görsel olarak bir şölen sunuyor. Whatsapp uygulamasını Messenger üzerinden kullanan kullanıcılar yalnızca karanlık ve normal olarak iki ayrı temada kullanabilirler. Ancak Whatsapp Plus üzerinde kullanıcılar sınırsız bir tema çeşitliliği ile kullanım sağlayabilirler. Tema mağazası kullanıcıların farklı zevklerine hitap ettiği için herkes tarafından beğeni kazanıyor. Bunun yanı sıra kullanıcılar uygulamanın arayüzünü kendi zevklerine göre düzenleyebilir ve tamamen kendilerine özgü bir Whatsapp Plus kullanabilirler. Farklı olmayı seven ve farklılıklar ile keyifli sohbetler etmek isteyen kişiler için ideal bir alternatiftir. Bunların yanı sıra Whatsapp gibi normal sohbete de imkan sunması ile herkesin kullanımı için uygundur.
  2. Whatsapp Plus yıllardır hayal edilen şifreleme özelliği ile birlikte kişilerin özel hayatlarını saklı tutmasına imkan verir. Kullanıcılar uygulamayı kullanırken belirli kişiler ile olan sohbetlerine şifre belirleyebilirler. Bunun sonucunda kullanıcıların sohbete girerken şifreyi doğru bir şekilde girmesi istenir. Yani uygulamaya giriş yapan herkes istediği sohbet içerisinde yer alamaz ve sohbetler tamamen gizli tutulabilir. Bu nedenle gizliliğini korumak isteyen kişilerin dikkatini çekiyor.
  3. Uygulamanın en dikkat çeken özelliklerinden birisi de profile giriş yapan kişilerin görüntülenmesine imkan sağlamasıdır. Uygulamayı kullanan kişiler profillerine giriş yapan kişileri tek tek görüntüleyebilir ve kendilerine bakan kişilere kolaylıkla erişebilirler. Özellikle bunu sağlayan uygulamaları kullanan kişiler için tek uygulamada her özelliğin birleştiğini söylemek mümkündür.
  4. Whatsapp Plus kullanıcıları mavi tık özelliğini kapatabiliyorlar. Bu sayede mesajlarının okunup okunmadığını karşı tarafa iletmiyorlar. Bu özellik Whatsapp ve Whatsapp Messenger uygulamasında da yer alıyor. Ancak Whatsapp Plus bunlara ek olarak karşı tarafa “yazıyor” ve “kaydediyor” bilgilerinin gönderilmesini de gizleyebiliyor. Yani karşı tarafı detaylı olarak bilgilendiren bütün özellikler Whatsapp Plus ile birlikte gizlenebiliyor. Bu nedenle Whatsapp uygulamasını yalnızca sohbet amaçlı kullanmak isteyen ve karşı tarafa ne yaptığını iletmek istemeyen kişiler için oldukça kullanışlı duruyor. Uygulamayı kullanırken her zaman özel bir hayata sahip olmak isteyen kişiler Whatsapp yerine Whatsapp Plus’u tercih ediyorlar.
  5. Whatsapp Plus sahip olduğu emoji alternatifleri ile de keyifli bir şekilde sohbet etmeye imkan sunuyor. Kullanıcılar uygulamayı kullanırken daha fazla emoji kullanabiliyor ve sohbetlerini daha renkli hale getirebiliyorlar. Ancak bu emojiler her Whatsapp uygulamasını kullanan kişi tarafından görüntülenemiyor. Bu nedenle Whatsapp Plus kullanan kişiler çeşitli emojiler ile kendi aralarında keyifli sohbetler yapabiliyorlar.
  6. Uygulamanın şüphesiz sunduğu kullanışlı özelliği de son görülme kapatmaya imkan sunmasıdır. Whatsapp ve Whatsapp Messenger da kullanıcıların son görülmelerini kapatmalarına imkan sunar. Ancak Whatsapp Plus kullanan kişiler son görülmelerini gizlerken, karşı taraf hakkında bilgi sahibi olabilirler. Yani uygulamayı kullanan bir kişi kendi son görülmesini gizlerken, karşı tarafın son görülmesi açık ise görüntüleme imkanına sahiptir.

Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67