Ücretsiz Stok Fotoğraf İndirebileceğiniz 10 Site

Ücretsiz Stok Fotoğraf İndirebileceğiniz 10 Site

Herhangi bir yazı ya da ses videosu benzeri bir takım şeyler için görsel kullanımı son derece önemlidir. Bu bağlamda da internet üzerinden ücretsiz fotoğraf araştırmak gerekli olacaktır. Bunun için de internet üzerinden ücretsiz stok fotoğraf indirebileceğiniz 10 site hangileri olabilir konusunda bir takım sorular akla gelecektir. Ücretsiz fotoğraf indirebileceğiniz siteleri öğrenmek görsel bulmak konusunda sizin için son derece faydalı bir durum olacaktır. Pek çok konuda gerekli olan görseller şu alanlar için kullanılmaktadır;

 • Kitap kapakları
 • Sosyal medya paylaşım görselleri
 • Şiir arka planı
 • Ses videoları
 • Reklam afişleri

Birçok alana hitap eden fotoğraflar için bir takım ücretsiz internet siteleri vardır. Bu internet siteleri üzerinden pek çok alanda tanıtım afişi hazırlamak, herhangi bir konuda görsel hazırlamak, video ya da şiir gibi çeşitli faaliyetleri için bir arka plan sunumu hazırlamak, ses videolarına ya da kitaplara kapak tasarımı yapmak gibi benzer alanlarda pek çok fotoğrafı ücretsiz indirebilirsiniz. Bu durumda da ücretsiz fotoğraf indirebileceğiniz internet siteleri bu konuda son derece işinize yarayacaktır. Eğer ki bu tür işler ile ilgisi olan biri iseniz bu tür internet siteleri hakkında son derece detaylı bilgiye sahip olmanız çok önemli olacaktır.

İnternet üzerinden fotoğraf seçmek her zaman için pek de kolay olmayabilir. Herhangi bir konuda araştırma yapacak olursanız gerek afiş hazırlama gerek herhangi bir şey için kapak fotoğrafı seçme ya da kitap kapağı tasarımı seçme gibi pek çok amaç ile değişik fotoğraflar seçmek istersiniz. Ancak internette genel olarak belli başlı bir takım fotoğraflar vardır. Bu fotoğraflar da son derece sıradan ve alışılagelmiş bir görsel sunar. Tabii bu kadar iddialı bir konuda da sıradan bir fotoğraf semeyi hiç kimse istemez.  Bu nedenle sizlere verebileceğimiz bir takım ücretsiz internet sitesi listesi sizin için son derece faydalı olacaktır.

 • Pixabay
 • Stoksnap
 • Unplash
 • Flickr
 • Pexels
 • Shopfy Burt
 • Jay Mantri
 • Gratisograpy
 • Travel Coffee Book

Pixabay

Ücretsiz arka plan fotoğraflarına sahip olabilmek için internetin arama motorları içerisinde yer alan kısımdan Google telifsiz fotoğraflar şeklinde bir araştırmak yapmak sureti ile Pixabay sitesine ulaşabilirsiniz. Bu internet sitesi üzerinden paylaşmak istediğiniz gönderiye uygun bir görsel bulma şansınız olabilir. Çeşitli görseller içerisinde Pixabay stoklarında her tür konu ile uyum içinde olacak olan bir fotoğraf mutlaka bulabilirsiniz.

Stoksnap

Stoksnap de internet siteleri içinde en çok fotoğraf bulabileceğiniz bir uygulamadır. Pek çok konuda her tür fotoğraf arayışında bulunabilirsiniz. İster duygusal fotoğraflar ister robotik görseller, isterseniz de doğa manzaraları bulabilmek adına stoksnap son derece uygun bir mecra olacaktır. snapchat uygulaması için de son derece uygun bir stoka sahip olan bir internet sitesi olarak stoksnap her tür fotoğraf arayışınız için size ücretsiz bir hizmet sunacak olan bir internet sitesidir.

Unplash

Unplash da son derece zengin bit içeriğe sahip olan bir internet sitesidir. En çok tercih edilen fotoğraf indirme sitesi olan unplash, tamamen ücretsiz bir site olarak çok geniş kitlelere hitap eder. Bunun yanı sıra aradığınız her şeyi bulabileceğiniz bir fotoğraf indirme sitesidir. Her tür insanın çeşitli zevk ve arayışları ile uyum sağlayabilecek olan unplash dünyanın dört bir yanından fotoğraflar içerir.

Fotoğraf siteleri genel olarak üyelik gerektirir ve bir takım kişisel bilgilerinizi de isteyebilir. Ancak bu durum her zaman için kişisel güvenliğiniz doğrultusunda bir tehdit unsuru olarak karşınıza çıkar. Bu sebeple de pek çok kişi üyelik gerektirmeyen internet siteleri üzerinden araştırma yapmayı tercih eder. Bu konuda en güvenilir fotoğraf indirme sitelerinden biri de unsplash’tır desek çok yerinde olur. Çünkü unsplah hiçbir şekilde üyelik gerektirmeyen ve sizden herhangi bir bilgi ya da hiçbir ücret talep etmeyen bir internet sitesidir.

Flickr

Hemen hemen tüm fotoğraf indirme siteleri, sadece fotoğrafları indirebildiğiniz sıradan internet siteleridir. Bu çerçeveden bakacak olur isek; Flickr, size çok daha faklı bir fotoğraf sitesi deneyimi sunacaktır. Neden diye soracak olursanız, çünkü bu internet sitesi sadece belirli fotoğrafları indirmekle kalmaz. Bunun yanı sıra aynı zamanda sizi de olayın içine dâhil eder. Yani kullanıcı olarak, hem beğendiğiniz fotoğrafı indirme fırsatı sunarken aynı zamanda hem de sizin de bu siteye fotoğraf yüklemenize olanak tanır. Bu da çok daha farklı ve çok daha özel bir internet sitesi ile karşı karşıya geldiğiniz anlamına gelir.

Flicker, hem zengin içeriğinde yer alan birbirinden farklı binlerce hatta milyonlarca fotoğrafı indirme fırsatı verip hem de istediğiniz fotoğrafı yükleyerek orada depolama şansı verirken aynı zamanda o fotoğrafları düzenlemenizi de sağlar. İstediğiniz fotoğrafın ışığıyla ya da rengi ile oynayıp onları boyutlandırmanız konusunda da son derece büyük bir kolaylık sağlar.

Pexels

İnternet üzerinden en iyi fotoğraf stok siteleri şeklinde bir arama yapacak olur iseniz karşınıza ilk çıkacak olan internet fotoğraf indirme siteleri arasında yer alan fotoğraf sitesi adlarından biri de Pexels olacaktır. Son derece yüksek çözünürlüğe sahip olan ve istediğiniz her konuda arama yapma şansı bulabileceğiniz, renk algısı son derece iyi olan pek çok fotoğraf; Pexels veri tabanı içerisinde yer alır. Bu site ayrı yeten sadece fotoğraf ile de sınırlı değil. Yani bir fotoğraf indirme sitesi için aklınıza gelebileceklerden çok daha fazla içerik sunuyor. Bu konuyu biraz daha fazla detaylı olarak ele alacak olur isek Pexels aynı zamanda keşfet bölümüne de sahip bir internet sitesidir.

Shopify Burst

Shopify Burst da internet üzerinde yer alan ve pek çok kişi tarafından takip edilen ücretsiz ve üyelik gerektirmeyen internet sitelerinden biridir. Aradığınız fotoğraf her ne ise bu internet sitesi üzerinden bulabilir ve çok farklı fotoğraflar da düzenleyebilirsiniz. Bol miktarda seçenek olanağı sunan bu internet sitesi de hiçbir şekilde ücret ve üyelik talebi olmadan kolayca yüksek çözünürlü ve farklı fotoğraflara ulaşma olanağı sunuyor.

Jay Mantri

Jay Mantri fotoğraf indirme

Yeni bir projeniz var ve sıra dışı bir görsel mi arıyorsunuz? Ya da herhangi bir sosyal medya paylaşımı için o paylaşıma uygun bir arka plan fotoğrafına mı ihtiyacınız var? Eğer ki bu tür bir durum ile karşı karşıya gelmiş iseniz, her yerde görmeye alışık olduğumuz bir görsel işinize yaramayacaktır. Çünkü her yerde var olan ve alışılmış fotoğraflar hiçbir zaman için ilgi çekici bir görsel sunmaz. Aksine paylaşım yapmak istediğiniz konu çok ilginç bile olsa konuyu son derece basit ve sıradan bir hale getirir. Bu nedenle de insanlar zaten her zaman her yerde görmeye alışık olduğu bir görselin altında yazan bir şey okuma ihtiyacı duymaz. Bu nedenle de değişik bir fotoğraf bulmanız gerekir. bu aşamada Jay Manri sizin için son derece faydalı olacaktır.

Gratisograpy

Gratisograpy, size yeni ve farklı bir fotoğraf sitesi deneyimi sunar. Stok fotoğraf siteleri ücretsiz olarak bulabileceğiniz son derece farklı fotoğrafları içinde barındıran bir internet sitesi olarak veri tabanınızda kayıtlı olması gerekir.

Travel Coffee Book

Travel Coffee Book fotoğraf indirme

Travel Coffee Book da yüksek çözünürlüklü fotoğraf siteleri ücretsiz şeklinde yapacağınız bir arama için son derece uygun bir yanıt olacaktır. Her konuya uygun ve sosyal medya için oldukça özel görseller için tercih edebilirsiniz. Picjumbo ve snapwire snaps da son derece etkin fotoğraf siteleri arasında yer alır.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67