Twitter’da Rehberdeki Kişileri Bulma Yolu

Twitter’da Rehberdeki Kişileri Bulma Yolu

Popüler ve oldukça etkin bir şekilde milyonlarca kişi tarafından kullanılan sosyal medya platformu olan Twitter’da kişiler, gerçek hayatta tanıdıkları ve telefon rehberlerinde kayıtlı olan Twitter kullanıcılarını bulmak ve görmek isteyebilmektedir.

Rehberdeki kişileri Twitter’da bulma 2022 yılında en çok merak edilen hususlardan biri olurken, bunun için Twitter üzerinden bir takım adımlar uygulanarak kişiler rehberinde yer alan Twitter kullanıcılarını görebilmektedir. Bu sayede de bu kişileri bulup takip ederek Twitter’da bir etkileşime ve iletişime sahip olabilmek mümkün olmaktadır.

Bu özellik Twitter içerisinde bulunan ve kolaylıkla uygulanabilen bir özellik olsa da pek çok kişi bu özelliği bilmemekte, bilenler ise bu özelliği kullanarak rehberindeki kişileri görmek isteyerek Twitter rehberdeki kişileri görme adımlarını öğrenmek istemektedir.

Kişiler, rehberindeki kişileri Twitter’da bulabilmek için çeşitli yöntemler ve ek uygulamalar deneyebilmekte ancak bunlara hiç gerek olmadan oldukça kolay bir şekilde Twitter ayarları üzerinden bu kişiler görülebilmektedir. Twitter’da rehberdeki kişileri bulma yolu şöyledir;

 • İlk olarak Twitter’ın üst menüsünde yer alan “Profil” simgesine dokunun.
 • Açılan sayfada yer alan “Ayarlar ve Gizlilik” seçeneğini bulun ve bu sekmeye dokunun.
 • Ardından açılan sayfada “Gizlilik ve güvenlik” seçeneğine dokunun ve giriş yapın.
 • “Bulunabilirlik ve kişiler” sekmesinin altında bulunan “Bulunabilirlik ve kişiler” öğesine dokunarak ilgili sayfaya girin.
 • Daha sonra bu sayfada karşınıza çıkacak olan “Adres Defteri Kişilerini Eşitle” seçeneğini bulun ve bu seçeneğe basarak Twitter’ın kişilerinizi eşitlemesini bekleyin.
 • Son olarak, Twitter düzenli aralıklarla bu kişileri Twitter’a yüklemekte ve kişiler rehberinde bulunan ve Twitter kullanan tüm kişileri Twitter’da görerek bu hesapları görüntüleyebilmektedir.

Twitter Adres Defteri Nerede?

Adres defteri Twitter

Twitter adres defteri nerede? Sorusu, Twitter kullanıcılarının özellikle tanıdığı kişilerin Twitter hesaplarını görüntülemek ve bu sayede tanıdıklarının paylaştıklarını görmek için cevabını en çok merak ettiği sorulardan biridir.

Kişiler, adres defterini bularak bu sekme üzerinden Twitter ile rehberini eşitlemek istemekte ve bu sayede rehberindeki kişilerin eğer bu özelliğe Twitter’da izin vermiş olmaları halinde kolayca görüntüleyebilmektedir.

Twitter rehberdeki kişileri göremiyorum diyen ve bunun için bir çözüm arayan kişilerin Twitter üzerinden adres defterini yüklemesi ve eşitlemesi gerekmektedir. Bağlantıda olduğu veya uzun süredir görüşmese bile rehberinde yer alan kişileri Twitter üzerinde görerek onları eklemek, takip etmek ve paylaşımlarını görmek isteyen kişiler, bunun için ilgili ayarı yapmalıdır.

Oldukça kolay ve hızlı bir şekilde Twitter üzerinden rehberinizdeki kişileri ekleyebilmeniz mümkündür. Adres defterinizi yüklemek ve bu sayede rehberinizdeki kişileri hızlı bir şekilde eşitleyerek ana sayfanızda öneri olarak görmeye başlayabilmek için sırasıyla uygulamanız gereken adımlar şöyledir;

 • İlk olarak “Ayarlar ve gizlilik” menüsüne girin.
 • Ardından buradan ilk olarak “Gizlilik ve güvenlik” sekmesine giriş yapın.
 • Daha sonra burada bulunan “Bulunabilirlik ve kişiler” sekmesine giriş yapın.
 • Bu sekme üzerinde yer alan “Adres Defterinizdeki Kişileri Eşitleyin” seçeneğine dokunun ve artık rehberinizdeki kişileri düzenli aralıklarla Twitter ana sayfanızda öneri olarak görmeye başlayın.

Numaradan Twitter Hesabı Bulma

Twitter üzerinden kişiler, e-posta adresi veya telefon numarası ile tanıdığı kişilerin Twitter hesabını bulabilmekte ve görüntüleyebilmektedir. Kişilerin telefon numarası veya e-postası başka bir kişinin kayıtlı kişileri yani rehberi içerisinde bulunması halinde, Twitter’da rehberdeki kişileri bulabilmeyi sağlayan özellik sayesinde hesabınız bu özelliği kullanan kişilere öneri olarak görünür hale gelmekte ve kişiler Twitter’da bu sayede sizi ve hesabınızı bulabilmektedir.

Bu özellik, pek çok durumda oldukça faydalı olsa da, hesabının başkaları tarafından bulup görünür hale gelmesini istemeyen kişiler, numaradan Twitter hesabı bulma özelliğini kapatarak başkalarına hesabının önerilmesini engelleyebilmektedir.

Diğer kullanıcıların e-posta adresiniz veya telefon numaranız ile sizleri Twitter’da bulmasını istemiyorsanız, bu duruma izin veren ayarları kapatabilmek mümkündür ve oldukça kolay bir şekilde kapatılabilmektedir. Bu ayarı kapatmak ve Twitter’dan kimlik tespiti yapılmasını engellemek için kişilerin internet sitesi üzerinden veya mobil uygulama üzerinden uygulaması gereken adımlar şunlardır;

Masaüstünden bu ayarları kapatmak için;

 • İlk olarak Twitter üst menüsünden “Ayarlar” sekmesine girerek “Gizlilik ve Güvenlik” ayarlarını görüntüleyin.
 • Burada karşınıza çıkacak iki seçenek olan “E-posta adresini bilen kişilerin seni Twitter'da bulmasına izin ver” ve “Telefon numaranı bilen kişilerin seni Twitter'da bulmasına izin ver” Seçeneklerinden birinin veya ikisinin tik işaretlerini kaldırın.
 • Bu işaretleri kaldırdıktan sonra yapılan değişiklikler otomatik olarak kaydedilmekte ve kişiler artık diğer kişilerin numara veya e-posta ya da her ikisinden birden kendilerini bulabilmesini engellemiş olmaktadır.

Bu ayarı Mobil Twitter uygulaması üzerinden kapatmak için;

 • İlk olarak uygulamadan profil fotoğrafınıza dokunun ve buradan “Ayarlar” sekmesine girin.
 • Ardından ilk önce “Ayarlar ve Gizlilik” sekmesine daha sonra da çıkan sekmeler içerisinden “Gizlilik ve güvenlik” sekmesine dokunarak devam edin.
 • Ardından “Bulunabilirlik ve kişiler” sekmesine dokunun ve burada “Bulunabilirlik ve kişiler” seçeneğine dokunun.
 • Son olarak karşınıza çıkacak olan ekranda bulunan iki seçenek olan “Başkalarının sizi e-posta adresinizle bulmasına izin verin” ve “Başkalarının sizi telefon numaranızla bulmasına izin verin” Seçeneklerden birinin veya her ikisinin işaretini kaldırarak ayarları kaydedin.

Bu adımlar ile artık Twitter hesabınızın rehberinde kayıtlı olan numaranız veya e-postanız ile bu kişilere Twitter üzerinden önerilmesini engelleyebilirsiniz.

Twitter Telefon Numarası Vermek İstemiyorum

Twitter’a üye olabilmek için kişilerden telefon numaraları istenmekte ve bu zorunlu bir işlem olarak kişilerden talep edilmektedir. Twitter telefon numarası vermek istemiyorum diyen kişiler de özellikle üye olabilmek için kendilerinden talep edilen telefon numarasını vermeden üye olmak istemektedir.

Ancak bu maalesef mümkün değildir. Özellikle Twitter, ilk olarak bu numarayı kişilerin üyeliklerini onaylamak için sizlere bir mobil onay kodu göndermek için talep etmektedir. Bu nedenle de kişilerin telefon numarası vermeden üye olabilmesi mümkün olmamaktadır.

Ancak Twitter tüm kişisel verileri sakladığı ve koruduğu için güvenilir bir uygulama olarak bilinmekte, bu nedenle de kişilerin telefon numarasını vermemek gibi bir tedirginlik yaşamasına gerek olmamaktadır. Ayrıca Twitter, bu telefon numarası sayesinde kişilere çeşitli ek avantajlar da sunmaktadır. Bunlar ise şöyledir;

 • Kişiler, hesabın güvenliğinin korunması adına giriş onaylaması güvenlik önlemini kullanabilmektedir.
 • Kişiler, rehberlerinde numarası kayıtlı olan ve Twitter kullanan tüm yakınlarını Twitter üzerinden bularak görüntüleyebilmektedir.
 • Aynı zamanda kişilerin arkadaşları ve çevresi de kişileri yine aynı şekilde telefon numaranızın rehberinde kayıtlı olması halinde sizi Twitter’da bulabilmesini ve iletişim kurabilmenizi sağlamaktadır.

Her ne kadar Twitter sosyal medya platformu için kişilerden mutlaka telefon numarası talep edilse de kişiler bu durumdan sanal numara hizmetlerinden yararlanarak kurtulabilmekte ve tek kullanımlık bir sanal numara satın alarak Twitter üyeliği için bu numarayı girerek mobil onayı gerçekleştirerek kendi kişisel telefon numarasını vermeden üyelik oluşturabilmektedir.

Sosyalat.com olarak, sizler için İnstagram, TikTok, Twitter, Youtube ve Clubhouse sosyal medya platformlarında popülerliğinizi arttırmak ve bunu en hızlı ve en kolay şekilde hiçbir uğraş göstermeden yapabilmeniz için hizmet vermekteyiz.

En güvenilir sitelerden biri olarak, hem hizmetlerimiz hem de ödeme yöntemlerimiz ile sizlere son derece güvenilir bir hizmet sunuyor, en uygun fiyatlarla popülerliğinizi istediğiniz platformda istediğiniz hizmet ile arttırabilmenizi sağlıyoruz.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67