Twitter'da Rehberdeki Kişiler Nasıl Bulunur?

Twitter'da Rehberdeki Kişiler Nasıl Bulunur?

Twitter rehberdeki kişileri nasıl bulurum özellikle platformun yeni üyeleri arasında sıkça sorulan bir sorudur. 2006 yılından bu yana kullanılan platform, bugüne kadar çeşitli yenilikler getirmiştir. Bunun da etkisiyle her gün yeni üyeler katılmaktadır.

Bu durum sadece birçok kişinin yeni özellikleri bilememesiyle sonuçlanmaz. Aynı zamanda platform içerisinde başka kullanıcıların bulunmasını da zorlaştırır. Twitter bu gibi durumlara karşı telefon numarasını sunmaktadır. Böylece söz konusu numaradan hareketle aranan kişi rahatlıkla bulunabilir.

Ancak bunu için öncelikle bir telefon numarası eklemeniz gerekir. Ardından da aktarma işlemleri yapılır. Peki, telefon numarasıyla alakalı işlemlerin neler olduğunu bilmiyorsanız nasıl gerçekleştirebilirsiniz?

Twitter’a Telefon Numarası Ekleme

Facebook arkadaşlarımı Twitter’da nasıl bulurum birçok platform kullanıcısı tarafından merakla sorulur. Zira herkes buradaki arkadaşlarını Twitter’a aktarmak ister. Çoğu zaman kullanıcılar farklı isimler kullandığı için tek tek araştırma yapmak çoğu zaman sonuç vermez.

Bu noktada telefon numarasıyla araştırma yapmak kısa sürede sonuç almanızı sağlar. Ancak bunun için gerek sizin, gerekse arkadaşınızın numarasını eklemesi gerekir. Peki, bu nasıl yapılır? Eğer platformda emin değilseniz ve yanlış işlemler yapmak istemiyorsanız şu işlemler takip edilir;

 1. Twitter’ı açın.
 2. Kullanıcı adınız ve şifrenizle platforma giriş yapın.
 3. Sağ tarafta yer alan menü aracılığı ile ayarları seçin.
 4. Ardından hesapları seçin.
 5. Giriş ve güvenlik bölümüne gelin.
 6. Telefon bölümüne girin.

Tüm bu işlemler ardından telefon numaranızı eklemeniz yeterlidir. Sonrasında ise şifre girilerek onaylanır. Böylece tüm işlemleriniz başarıyla sonuçlanır.

Twitter’a Rehberdeki Kişiler Aktarılır Mı?

Rehberdeki kişileri bulma yapılır mı birçok kişi tarafından merak edilir. Zira bu şekilde akıllı cihazın rehberindeki kişiler kısa sürede bulunabilir. Burada bilmeniz gereken, bu işlemlerin yapılabildiğidir. Peki, bu nasıl yapılır? Eğer hangi aşamaları takip etmeniz gerektiğinden emin değilseniz, şu maddeler takip edilmelidir;

 1. Twitter açılır.
 2. Kullanıcı adı ve şifre kullanılarak, hesap açılır.
 3. Sağ tarafta bulunan menü aracılığıyla ayarlar açılır.
 4. Arkadaşları bul alanına girilir.
 5. Kişileri yükle yazan linke tıklanır.

Böylece özellik aktifleştirilir ve arkadaşlarınız da aktarılır.

Twitter’da Kişi Eşitleme Nasıl Durdurulur?

Kişileri eşitleme ne demek Twitter’da yeni kullanıcılar tarafından sıkça karıştırılan kavramlar arasındadır. Burada yapılan işlemle cihazın rehberindeki kişiler, platform üzerinden kolayca bulunabilir. Twitter aynı zamanda bunu durdurma seçeneği de sunar.

Eğer herhangi bir nedenle duruma son vermek istiyorsanız ancak ne yapmanız gerektiğinden emin değilseniz, IOS için şu işlemler takip edilmelidir;

 1. Twitter’a giriş yapın.
 2. Kullanıcı adınız ve şifrenizle hesabınıza erişin.
 3. Üst menüden profili açın.
 4. Ardından ayarlar ve gizliliği seçin.
 5. Buradan sonra gizlilik ve güvenlik ekranını seçin.
 6. Bulunabilirlik ve kişiler bölümüne gelin.
 7. Bulunabilirlik ve kişileri seçin.

Tüm bu işlemler adres defteri kişilerini eşitle kısmını devre dışı bırakın. Eğer Android kullanıyorsanız, yapacağınız benzer işlemleri takip ettikten sonra devre dışı bırakılır.

Twitter’da Kişiler Nasıl Kaldırılır?

Peki, Twitter’da rehberdeki kişiler nasıl bulunur tamamlandıktan sonra, kaldırmak isterseniz ne yapmanız gerekir?  Bunun için aşağıdaki maddeleri takip etmeniz yeterlidir;

 1. Twitter’a giriş yapın.
 2. Kullanıcı adı ve şifreyle girin.
 3. Profil sekmenizi açın.
 4. Ayarlar ve gizlilik menüsüne gelin. Ardından da gizlilik ve güvenliği seçin.
 5. Bulunabilirlik ve kişiler sekmesine gelerek, aynı isimli butonu seçin.

Ardından tüm kişileri kaldır demek çözüm sağlar. Böylece önceki tarihlerde yüklediğiniz herkes kaldırılır.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67