Twitter'da Hesabıma Kimler Bakmış Nasıl Görebilirim?

Twitter'da Hesabıma Kimler Bakmış Nasıl Görebilirim?

Twitter profiline bakanlar görülür mü platformun gerek yeni, gerekse eski birçok üyesi tarafından sıklıkla sorulur. Burada öncelikle konunun özel olduğu ve gizlilik ihlali sebebiyle Twitter tarafından gösterilmeyeceği bilinmelidir.

Twitter, sosyal medya platformları arasına 2006 yılında katılmıştır. O günden bu yana milyonlara ulaşarak, popüler bir yapıya sahip olmuştur. Bunda dinamik ve yenilikçi yapısının da etkisinden söz edilebilir. Zira ilk gününden bu yana çok sayıda yeni özellik tanıtılmıştır.

Durum böyle olunca, teknolojinin de gelişmesi ile beraber çok sayıda aplikasyon ve site gibi kaynaklar, Twitter üzerinde hizmet vermeye başlamıştır. Dolayısıyla birçok kişi hesabını inceleyenleri görüp, göremeyeceğini merak etmektedir. Peki, bu durum gerçek mi?

Twitter’da Hesaba Bakanlar Görüntülenir Mi?

Twitter’da hesabıma kimler bakmış nasıl görebilirim Google üzerinde en çok aratılan sorgular arasındadır. Her sosyal medya platformunda olduğu gibi burada da insanlar doğal olarak hesabını görüntüleyenleri görmek ister.

Ne var ki platform bu konuda bilgi paylaşmaz. Veri paylaşılmaması sebebiyle gerek aplikasyonlar, gerekse web siteleri sağladıklarını iddia ettikleri hizmeti aslında vermez. Her ne kadar birçok kişi deneyip sonuç aldığını ifade etse de, bunlar rastgele gösterilen kişilerdir ve inanılırlığı da bulunmaz.

Twitter’da Hesaba Bakanlar İçin Web Siteleri Var Mı?

Twitter profilime bakanlar uygulamasız isteyenler sıklıkla internet sitelerini araştırır. Zira gerek Türkçe, gerekse İngilizce kaynaklarda bu tür seçenekleri sunan adresler oldukça rahat bulunabilir.

Twitter üzerine hizmet veren çok sayıda web sitesi bulunur. Ancak üyelerin bunları dikkatli bir şekilde yaklaşması gerekir. Zira aksi durumlarda kişiler kendi hesaplarını tehlikeye atabilir. Bunlardan biri de hesaba bakanlara dairdir. Bahsettiğimiz üzere Twitter, bu konuda verileri paylaşmaz. Durum böyle olunca bu hizmeti verdiğini söyleyen internet adreslerinin gerçek bilgi vermesi de imkânsızdır.

Dolayısıyla bunlara ehemmiyetli yaklaşmanız ve güvenmemeniz, hesabınızın güvenliği ve bilgilerinizin çalınmaması için en büyük gerekliliktir.

Twitter’da Hesaba Bakanlar İçin Uygulama Var Mı?

Twitter profiline bakanlar görülür mü sorusunu soranlar arasında bu konuda uygulama olup, olmadığı büyük bir merak meselesidir.  Eğer konu hakkında Türkçe ve İngilizce araştırma yaparsanız, bazı sonuçlara erişmeniz muhtemeldir. Zira internet oldukça geniş bir arşiv bulundurur.

Ancak bunların ne kadar doğru olduğu soru işaretidir. Web sitelerinde olduğu gibi uygulamalar da bu bilgilere erişemez. Zira Twitter, bu konuda izin vermez. Uygulama size bazı sonuçlar gösterse de bunlar rastgele gösterilen isimlerdir.

Gerek hesabınızı, gerekse bilgilerinizi çaldırmak istemiyorsanız bu konuya karşı dikkatli yaklaşmanız gerekmektedir.

Twitter’da Hesaba Bakanları Gösterme Uygulamalarının Zararları Nelerdir?

Twitter’da hesabıma kimler bakmış nasıl görebilirim için gerek web sitesi, gerekse uygulamalar hesabınıza giriş talep eder. Zira düşünülecek olduğunda bahsettiği hizmeti sunması için hesabınızı incelemesi gerekir.

Kullanıcı adınızı ve şifrenizi girdiğinizde takip ettiğiniz ve sizi takip edenleri de görebilir. Twitter kimin profilinize baktığını paylaşmadığı için bunlardan rastgele kişileri alarak, size sunabilir. Şifrenizin verilmesi sadece Twitter hesabınızı değil aynı parolayı kullandığınız diğer platformları da riske sokar. Böylece birçok bilginiz, istenmeyen kişilerin ellerine geçebilir.

Dolayısıyla bu uygulamaları ve web sitelerine karşı dikkat etmeniz, yaklaşmamanız gerekir.

Twitter Fleets İzleyenler Görülür Mü?

Twitter Fleet kimin baktığını nasıl öğrenirim birçok kişi tarafından sorulur. Twitter Yardım Merkezi adresi incelendiğinde, Fleet yazarının görenler özelliği ile görüntüleyebildiği yazılıdır.

Bu sebeple dolaylı yollardan hesabınıza bakanlar hakkında bir bilgi edinebilirsiniz. Ancak hatırlamanız gereken bunların hesabınızı değil hikâyeye baktığıdır. Bunun haricinde hiçbir şekilde gerçekten kimin sizi görüntülediği anlaşılmaz.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67