Twitter Super Follow Özelliğini Duyurdu

Twitter Super Follow Özelliğini Duyurdu

Twitter Super Follow özelliğini duyurdu! Twitter ilk günden bu yana pek çok özellik sundu. Bu sayede aradan yıllar da geçse popüler sosyal medya platformları arasında yer aldı.

Twitter içerisinde bulunan milyonlarca kişi mevcut. Gün geçtikçe bunlara yeni üyeler eklenmekte. İlk sunulduğu günden bu yana pek çok özellik sunan platform, oldukça dinamik bir yapıya sahip. Bunun getirdiği etki birçok insanın ilgisini çekmekte.

Bu kapsamda birçok yeni özellik olup, bunlardan birisi de uzun zamandır konuşulan Super Follow. Platform üyelerinin içerik üretici kişilere ücretli abone olmasını sağlıyor. Böylece bir kişi içeriklerini beğenerek takip ettiğini hesaplara, artık ücretli abone olabiliyor. Peki, bu özellik nedir?

Super Follow Özelliği Nedir?

Twitter Super Follow kullanıcılara içerik üreticilerini aylık ücret karşılığında abone olmasını sağlamakta. Böylece onlara “özel” içeriklere ulaşmakta da mümkün oluyor. İçerik üreticiye abonelik tarzında olan özellikte, bir kullanıcı sevdiği içerik üreticisini destekemek isterse, ücretli abone olabilmekte.

Böylece onun “Super Follow” yapan kişilere özel paylaşımlarına, içeriklerine, listelerine erişim yapılmakta. Herkesin hatırlayacağı üzere bir süredir platforma reklam dışı gelir getirecek model üzerinde çalışmalar mevcuttu. Burada en fazla bahsi geçen konu ise abonelikti.

Özel İçerik Yapılabilecek

Bilindiği üzere Twitter CEO’su olan Jack Dorsey, sunumunda bazı konular üzerine değinmişti. Pek çok kişi konular üzerinden Super Follow’u da değerlendirmeye aldı.

Herkesin hatırlayacağı gibi Twitter üzerinde bulunan içerik üreticiler, gelir kazanabilmek adına kullanıcıları diğer uygulamalara yöneltiyordu. Burada Patreon, Substack, Onlyfans gibi farklı kullanımlar mevcuttu. Bununla beraber Super Follow özelliği, artık bu statüde bulunan kişilere kendini ücretli takip edenlere özel “içerik”üretme imkânı sunmakta.

Böylece sadece Twitter değil, aynı zamanda içerik üreticiler de gelir kaynağı elde etmekte. Ancak söz konusu abonelik ücretlerinin, hangi yüzdeyle üreticilere verileceği gibi konular hâlâ malum değil.

Twitter’dan Super Follow Açıklaması

Platform tarafından gerçekleştirilen yeni özelliğe dair açıklamada, yayıncı ve içerik üreticilerin, takipçileri tarafından desteklenmesini mümkün hale getireceğini ve bunun doğrudan olacağını belirtmekte. Böylece takipçilerinin beğendiği türde içerikler meydana getirmeye sevk edeceği de eklenmekte.

Bununla beraber özellik getirilmiş değil. Twitter’ın gelecek aylarda konu üzerine daha fazla açıklama yapması da beklenmekte.

Twitter yapmış olduğu sunumda takipçilere ücretli ya da ücretsiz bültenler sunulmasını mümkün hale getirecek.

Twitter’ın Diğer Özellikleri Neler?

Peki, Twitter’ın diğer özellikleri neler? Platformun özellikleri onu birçok kişi arasında kullanılır hale getirmekte. Bunlardan bir tanesi de korunun Tweet özelliği. Herkesin malumu olduğu gibi yeni bir kullanıcı üye olduğunda varsayılan şekilde Tweet’ler açık konumda.

Bu da diğer kişiler tarafından görülebileceği ve çeşitli etkileşimlerde bulunabileceği anlamına gelmekte. Ancak birçok kişi hesabının gizli olmasını, içeriklerinin görülmemesini de talep etmekte. Bunun da pek çok sebebi mevcut. Ancak hesapların gizleye alınmasıyla beraber,  takip etme amacını taşıyan diğer kullanıcıların istek atmasını sağlamakta.

Ayrıca Direct Message özelliği de kullanıcılara birbirleriyle daha kolay ve hızlı bir iletişim sunma fırsatı sağlamakta. Bununla beraber bazı kişiler takip edilmediği kişilerden mesaj almayı kapama arzu edebilmekte. Böylece kimse tarafından da rahatsız olunmuyor.

Bu konuda Twitter kullanıcıları, Direct Message özelliğini isterse devre dışı bırakabilmekte. Böylece o kullanıcıyı takip etmeyen hesapların, mesaj atmasının da önüne geçilmekte.  Platformda aynı zamanda “sessize alma” olarak da tabi edilen özellik bulunmakta.

Böylece başka bir kullanıcıyı takipten vazgeçmeden, engellemeden zaman akışından kolayca kaldırılabiliyor.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67