Twitter Nasıl Türkçe Yapılır, Twitter Dil Değiştirme

Twitter Nasıl Türkçe Yapılır, Twitter Dil Değiştirme

Twitter nasıl Türkçe yapılır, Twitter dil değiştirme için öncelikle kişilerin dil değişimi yapacağı uygulamaya web tarayıcısı üzerinden giriş yapmanız gerekmektedir. Sonrasında profil resminize tıklayarak ‘’Ayarlar ve gizlilik’’ sekmesine giriş yapın ve hesap bölümü içerisinde yer alan dil menüsü üzerinden seçiminizi yapın ve son olarak kaydet işlemi ile çıkış yapabilirsiniz.

Ayarlar ve gizlilik İngilizcesi bakıldığı zaman Settings and privacy olmaktadır. Twitter bu işlem sonrasında şifre talebinde bulunabilir bu sebeple kişiler şifrenizi hazır tutmalı ve değişiklikleri kaydet işleminden sonra yenilenen Twitter dili ile kullanıma hazır olacaktır. Twitter dil değiştirme ayarı için,

 • Twitter dil değiştirme ayarı için uygulamada kalıcı sonuçlar elde edilmez, bunun yerine kullanılan hesap üzerinden işlem kaydolarak giriş yaptığınız yer ve zamandan bağımsız şekilde dil değişikliği yaşanmaktadır.
 • Dil değişikliği ile Twitter üzerinde kendi yöresel dilinizi seçebilir veya öğrenmek istediğiniz dil için kullanabilirsiniz. Twitter dilini İngilizceden Türkçe’ ye çevirme aşamasında bu kısımda Türkçe seçmeniz gerekmektedir.
 • Yeni dil öğrenme konusunda alternatif kültürleri takip etmede, gündelik hayatınızda kullandığınız alanları baştan sona değiştirmek büyük bir önem taşır.
 • Twitter üzerinde en fazla kullanılan diller İngilizce, Fransızca, Almanca, Türkçe, İspanyolca, Portekizce, Japonca dilleri olmaktadır.

Twitter Dil Ayarları

Twitter Dil Ayarları Yapma

Twitter dil ayarları ilk giriş yaptığınız tarayıcı veya uygulamanın indirildiği uygulamayı indirdiğiniz ülkenin diline göre otomatik şekilde ayarlanmaktadır. Twitter dil ayarları için DNS farklılığı yaparak farklı bir IP adresi üzerinden giriş yapan kullanıcılarda genellikle İngilizce tabanlı Twitter hesapları aktif olurken Türkiye üzerinde IP adresi değiştirmeyi tercih etmeyen kullanıcılarda normal hesapları kullanabilirler. Twitter dil ayarları konusunda,

 • Kişiler Twitter üzerinden tercih edecekleri kullanım şekline uygun olarak birçok dil üzerinde kullanım sağlanabilir.
 • Dünyada en yaygın olarak kullanılan sosyal medya platformlarından biri olmanın sağladığı güç ile Twitter dil desteği konusunda yaygın bir kullanım alanı sağlar.
 • Dünyada 1,5 milyara yakın kullanıcısı bulunan Twitter’ın en fazla kullanılan ülkelerden biri de Türkiye olmaktadır. Bu sebeple otomatik olarak DNS üzerinden Türkçe olarak sağlanmaktadır.
 • Twitter dil değiştirme ayarı ile beraber farklı bir dilde Twitter uygulamasını veya tarayıcıyı kullanmak mümkün olmaktadır, bu kullanım şekline göre içerik oluşturdukça ve RT sayısı arttıkça Twitter sizi algoritma olarak bakıldığında sizi kitlenize yönlendirir bu sebeple sık paylaşım yapıldığında kişiler kendi dillerini seçmelidir.

Twitter üzerinde dil ayarını değiştirmek kalıcı değildir, kişiler istediği an dil değişikliği yapabilirler. Twitter üzerinde tercih edebileceğiniz 47 adet dil bulunmaktadır. Bununla beraber kişiler dil değişimi işlemi sonrasında eski dildeki gönderileri görmeye devam edebilirler.

Twitter Dil Ayarları Telefon

Twitter dil ayarlarına bakıldığı zaman kişiler telefon üzerinden pratik bir şekilde dil ayarı yapabilirler. Twitter dil ayarları telefon üzerinden yapılması için kişiler ayarlar ve gizlilik ögesi üzerinden erişilebilirlik, ekran ve diller sekmesine tıklayarak dil ögesine tıklayabilirler.

Sonrasında kişiler Twitter’ın belirlediği diller, konuşabileceğiniz diller veya ek dil ile birlikte dil seçimi yapılabilir. Yine telefon üzerinden şifre değiştirme işlemlerinde şifrenizi girmeniz istenebilir.

Değişiklikleri kaydetmek için son adımda ‘’Bitti’ butonuna tıklayarak Twitter dil değişikliği yapabilirsiniz. Twitter günümüzde en fazla kullanılan uygulamalardır bununla beraber Twitter tarafından sunulan dil değişikliği işlemlerini istedikleri gibi özelleştirebilir ve kullanmaya devam edebilirler.

Twitter Dil Değiştirme İphone

Twitter uygulamasını IOS cihazları üzerinde değiştirmek isteyen kişiler yine Android üzerinde yapıldığı gibi cihazın ayarlar kısmından değiştirmelidir. Twitter dil değiştirme İphone için kişiler hesapları üzerinden tarayıcılardan ayarlar kısmından değiştirebilirler. Twitter dil değiştirme için,

 • Twitter dil değiştirme hangi cihazlardan olursa olsun ayarlar kısmından değiştirilebilmektedir. Farklı bir cihaz için herhangi bir tarayıcı üzerinden giriş yaparak dil değiştirmeyi uygulayabileceksiniz.
 • İçerik dili tercihlerini değiştirmek için yine ayarlar ve gizlilik bölümünden erişilebilirlik, ekran ve diller sekmesine tıklanmalıdır.
 • Dil ögesine tıkladıktan sonra ek dil seç ögesini tıklayabilir veya konuşabileceğiniz diller için seçimleri yapabilirsiniz. En sonunda şifrenizi girmeniz istenebilir ve değişiklikleri kaydetmek için bitti seçeneğine tıklayın ve işlemlerinizi tamamlayın.

Twitter Dilini Türkçe Yapma

Türkçe Twitter Kullanımı

Twitter dil değiştirme ve Türkçe yapmak isteyen kişiler birkaç adımla rahatlıkla Twitter dilini Türkçe yapma işlemlerini tamamlayabilecekler. Twitter uygulamasını sıklıkla kullanmak isteyen kişiler cihazını İngilizce iken Twitter mobil uygulaması Türkçe olmuyor diyenler için Twitter imkân tanımamaktadır. Twitter dil değiştirme için kişilerin izlemesi gereken adımlar şu şekilde olmaktadır,

 • Kişiler Twitter üzerinden Twitter dilini değiştirmek istedikleri zaman masaüstü cihazları için geçerli olmaktadır. Bu sebeple mobil üzerinden dil değişikliği yapamayan kişiler mutlaka masaüstü üzerinden kişiler dil değişikliği yapabilirler.
 • Twitter hesabınız üzerinden giriş yaptıktan sonra sol menüde bulunan üç nokta simgesine tıklamalı ve sonrasında çark yani ayarlar kısmından ‘’Display languahe’’ kısmında tıklayın ve seçili olan dile tıklayarak Türkçe olarak ayarların.
 • Türkçe olarak kaydettikten sonra son adımda kaydet butonuna tıklayın ve şifre doğrulaması isterse şifrenizin girişini yapabilirsiniz.

Twitter Çeviri Yapmıyor

Dünya çapında milyonlarca kullanıcıya sahip olan Twitter birçok özelliğini sunuyor. Bu özelliklerden biri ise kullanıcılar arasındaki dil problemini ortadan kaldıracak çeviri özelliği olmaktadır. Çeviri ile birlikte kişiler dünyanın neresinde olursa olsun kişilerin iletişimi kuvvetlendirecek bir özelliği herkes kullanabiliyor. Bu noktada ortaya çıkan problemlerden olan Twitter çeviri yapmıyor sorununa bakıldığı zaman,

 • Twitter uygulamasını eğer dizüstü veya masaüstü üzerinden kullanıyorsanız profilinize giriş yaparak hesap ayarlarınıza erişebilirsiniz.
 • Hesabınızla alakalı ayarların bulunduğu sayfada içerik başlığı altında tweet çevirileri gösteri aktifleştirin ve mobil uygulamalar üzerinde ise gelen güncelleme dili dışında dünya ikonu ile çeviri yapabileceksiniz.
 • Eğer Tweetler için bir çeviri mevcutsa, tweet metninin hemen altında bulunan Tweet çevir komutu görünmektedir.
 • Bağlantıyı görüyorsanız bu noktada Tweeti genişletmek için bağlantıya tıklayın veya dokunun.
 • Tweet metni çeviri orijinal hali ise Tweetin altında görünmektedir.

Twitter Dil ve Çeviri Ayarı

Twitter çeviri ayarlarını değiştirmek için hesap ayarları bölümünden tweet çevirisi bölümüne Gelin. Twitter dil ve çeviri ayarı için ‘’Tweet çevirilerini göster’’ seçeneğini tıklayın ve ben hesabımı kontrol ettiğinizde seçenek zaten aktif olabilir. Eğer herhangi bir dünya ikonu görmüyorsanız bunun için ayarlar kısmını kontrol edebilirsiniz. Twitter dil ve çeviri ayarı avantajları konusunda,

 • Hızlı bir şekilde etkileşim sağlayan Twitter dil ayarı ile kişiler yabancı dil bilmek zorunda kalmadan çevreleri ile rahatlıkla iletişim kurabilmektedir. Bununla birlikte Twitter dil ve çeviri ayarı otomatik olarak yapılmaktadır.
 • Twitter dünyada da farklı dillerde ki kullanıcılarının birbiri ile anlaşabilmeleri için Twitter çeviri özelliği talep edilmektedir. Bu özelliği ile tweet paylaşımını anında çeviri özelliği ile olayların ve gelişmelerin takip edilmesini kolaylaştırmaktadır.
 • Yabancı bir dilde yazılan bir tweet ile karşılaştığınız zaman yanında bulunan dünya simgesine tıklayarak anında kendi dilinize çevrilmesini sağlayabilirsiniz.

Twitter, gün geçtikçe çeviri başarısını arttırmaktadır bununla birlikte Twitter kaliteli çevirmenleri ile yeterli düzeyde çeviri gerçekleştirmektedir. Twitter yeni güncellemeleri ile beraber gelen talepleri değerlendiriyor ve aynı zamanda dil konusunda kendini geliştirerek takipçilerini arttırmış olmaktadır.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67