Twitter Hesabıma Giremiyorum

Twitter Hesabıma Giremiyorum

Twitter 2006 yılından bu yana kullanılan bir sosyal medya platformudur. Zaman içerisinde büyük bir popülerlik yakalamış olup, milyonlarca üyesi vardır. Sahip olduğu seçenekler ve sürekli getirdiği yeni özellikler ile oldukça sevilir. Bu nedenle her geçen gün yeni üyeler platforma katılır.

Dolayısıyla insanların arasında sorunsuzca iletişim olması, platformun doğru kullanılması için bazı önlemler gerekir. Twitter topluluk kuralları da burada devreye girer. Her üye bunlara uymak durumundadır. Aksi halde hesapların kapatılması yapılabilir. Twitter hesabıma giremiyorum diyorsanız, bunun sebeplerinden biri de budur.

Aynı zamanda yeni kullanıcılar giriş bilgilerini unuttuğu için de bu sorunu yaşayabilir. Peki, bu durumda neler yapılabilir?

Twitter Topluluk Kuralları

Twitter topluluk kuralları her üyenin uyması içindir. Ancak çoğu üye bunlara hiçbir zaman bakmaz. Bu nedenle bazı hesaplarda bir süre sonra ihlal yaptığı gerekçesiyle hesap kapatma uygulanabilir. Bunlarla karşılaşmamak için, hangi maddelerin olduğu bilinmelidir. Bazıları hakkında şöyle bahsedilebilir;

 1. Taklitçilik
 2. Yapay ve değiştirilmiş medya
 3. Telif hakkı ve ticari marka
 4. Şiddet
 5. Terörizm
 6. Yasa dışı ya da yasal düzenlemeye tabi ürünler, hizmetler
 7. Gizli bilgiler
 8. Rıza dışı çıplaklık
 9. Platform manipülasyonu ve spam
 10. Şiddet içeren aşırılık
 11. Çocuk cinsel istismarı
 12. Taciz/suistimal
 13. Nefret söylemi
 14. İntihar-kendine zarar verme

Üyeler Twitter topluluk kuralları sayfasına erişerek, hangi maddelerin olduğuna bakmalı ve hepsine uymalıdır. Ancak hesabınız kapatılmışsanız, itiraz etmeniz de mümkündür.

Twitter Hesabım Kapatıldı İtiraz

Twitter hesap kurtarma kapsamında askıya alınma-kilitlenme almışsanız buna itiraz etmeniz mümkündür. Bunun için öncelikle https://help.twitter.com/forms/general?subtopic=suspended linkine girilir. Ardından size şu sorular yöneltildiği görülür;

 1. Bu sorunla nerede karşılaştınız
 2. Sorunun tanımı
 3. Adı soyadı
 4. Twitter kullanıcı adı
 5. E-posta adresi

Hesabını kurtarmak isteyen kişiler bunları düzgün ve doğru bilgilerle doldurarak göndermelidir. Eğer hesabınız çalınmışsa ve ardından oluşturulan aktiviteler nedeniyle kapatma alınmışsa, çalınma durumundan bahsedilmelidir.

Twitter Hesabım Kapatıldı Çözümleri

Eğer farklı bir nedenle hesabınıza giremiyorsanız, platformla doğrudan iletişime geçerek çözüm istemeniz mümkünüdür. Ancak burada dikkat etmeniz gereken bazı konular vardır. Bunlara önem göstermezseniz, Twitter maillere cevap vermiyor demeniz muhtemeldir. Her şeyden önce kullandığınız dil düzgün olmalı, sorunu tam olarak anlatmalıdır. Ayrıca neden olduğu, tanımları da yapılmalıdır. Kısaca detaylı bilgi verilmelidir.

Ayrıca İngilizce yazmak da gerekebilir. Zira platform bilindiği üzere global çapta kullanılır. Eğer karşınızdaki kişi Türkçe bilmiyorsa, size çözüm sunması veya cevap dönmesi de imkânsızdır. Bu bağlamda irtibat kurmak, çözüm önerisi almanıza yardım edebilir.

Twitter Şifremi Unuttum

İnternetin gelişmesiyle beraber çok sayıda web sitesi de hayatımıza girmiştir. Bu durum dijital ortamlarda farklı şifrelerin kullanılmasına da neden olmuştur. Ancak hepsini akılda tutmak oldukça zordur. Bu duruma mail adresleri de dâhildir.

Dolayısıyla Twitter şifremi unuttum e postamı bilmiyorum en çok karşılaşılan sorunlar arasındadır. Burada öncelikle çözümü olduğunu bilmeniz, endişelenmemeniz gerekir. Ardından yapmanız gereken işlemler şöyledir;

 1. Twitter’a bilgisayar üzerinden giriş yapılır.
 2. Giriş yazan butona tıklanır.
 3. Ekranda şifreni mi unuttun kısmına tıklanır.
 4. Ardından e-posta,  telefon numarası veya kullanıcı adı girilir.
 5. Arama yerine tıklanır.
 6. Karşınıza gelen sonuç sizseniz ve mail adresinizi bilmiyorsanız bunlara erişimin yok mu? Üzerine tıklanır.
 7. Bu işlem sizi yeni bir sayfaya yönlendirir. Burada lütfen ayrıntılı bilgi verin kısmında şifremi unuttum üzerine tıklayın
 8. Telefon numarasını seçin.

Ardından diğer işlemleri takip ederseniz, hesabınızı alabilirsiniz.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67