Twitter Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Kapatılır?

Twitter Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Kapatılır?

Dünya üzerinde milyonlarca takipçisi bulunan Twittter, her gün yeni takipçi kazanmaya devam ediyor. Kişiler çeşitli nedenlerden dolayı hesaplarını kapatmayı tercih edebilirler. Twitter hesabı kalıcı olarak nasıl kapatılır? Sorusunun cevabını merak eden kişiler için bu yazımızda bilgi vereceğiz. Öncelikle Twitter hesabı silmenin oldukça kolay bir işlem olduğunu vurgulamak istiyoruz. Üyeliklerini sonlandırmak isteyen kullanıcılar birkaç dakika içerisinde işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Yazımız içerisindeki adımları birebir uygulayan kişiler anında hesaplarını kapatabilir ve taleplerini gerçekleştirebilirler. Üyelik işlemi sonlandırıldıktan sonra kişiler aynı kullanıcı adı ve parola ile erişim sağlayamazlar. Bu nedenle işlemi sağlayan kişiler yeniden Twitter kullanmak isterler ise yeniden hesap açmalıdır. Hesabı kalıcı olarak kapatma işlemi yapılırken detaylı olarak düşünülmelidir. Ancak yine de Twitter, üyelerine kapanan hesaplarını geri açabilmeleri için belirli bir süre tanır. Twitter hesabını kalıcı olarak kapatma işlemi için iptal hakkı bulunmaktadır.

Hesabınızı Silmeden Önce Gönderilerinizi Yedekleyebilirsiniz

Twitter hesabını silmek isteyen kullanıcılar, öncesinde yapmış oldukları paylaşımları yedeklemek isteyebilirler. Gönderilerini kaydetmek isteyen kişiler için Twitter, gönderilerini kaydetme seçeneği sunmaktadır. Ayarlar sekmesine giriş yapılmalı ve veriler alanına tıklanmalıdır. Ardından Twitter arşivim sekmesine tıklanır ve verileri indirme menüsü kişilere sunulur. Verileri indirme seçeneğine tıklandığı anda kişilere hesap şifreleri sorulur. Bunun sorulmasının asıl sebebi verilerin özel olarak nitelendirilmesi ve herkesin erişebilmesinin engellenmesidir. Hesabın şifresi doğru olarak girildiği anda veriler arşivlenmeye başlar. Arşivlenme işlemi tamamlandığında kişilerin hesabına bir e-mail gönderilir.

Twitter Hesap Kapatma İşlem Adımları

Kişiler Twitter hesap kapatma işlem adımları ile birlikte birkaç dakika içerisinde üyeliklerini sonlandırabilirler. Üyeliğini sonlandırmak isteyen kişiler Twitter hesaplarına giriş yapmalıdır. Ardından ayarlar sekmesine tıklanır. Bu sekmede kişiler hesabım alanına girmelidir. Twitter hesabımı devre dışı bırak seçeneği yer alır. Bu sekmeye tıklayan kişiler bazı bilgilendirme seçenekleri ile karşılaşırlar. Bilgilendirmeler hesabı kapatma işlemi sonucunda ne olacağı hakkındadır. Devre dışı bırak seçeneğini yeniden seçen kişiler, başarılı bir şekilde Twitter üyeliklerini sonlandırabilirler.

Bir Ay İçerisinde Hesabınızı Yeniden Kullanabilirsiniz

Eğer kullanıcılar Twitter hesap kapatma işlemi sağladıkları zaman yeniden kullanmak isterlerse, Twitter buna imkan tanır. Hesabını kapatan kullanıcılar, bir ay içerisinde yeniden hesaplarını kullanmaya başlayabilirler. Hesap kapatma talebi sonucunda uygulama, bir ay daha kullanıcı bilgilerini saklar. Bu adım kişilerin hesaplarına yeniden erişim sağlayabilmesine imkan tanır. Kişiler yeniden Twitter kullanmak istediklerinde, normal bir şekilde giriş ekranına gelmelidirler. Giriş ekranı üzerinden kullanıcı adı ve parola ile giren kullanıcılar, başarılı bir şekilde hesaplarını kullanmaya devam edebilirler.

Kişiler hesaplarını aktif ettikten sonra yeniden kapatmak isteyebilirler. Ancak bir ay içerisinde iki kere kapatma işlemi gerçekleştirilememektedir. Bu nedenle kişiler bir ay beklemeli ve bu süre zarfı sonunda yeniden kapatma işlemi sağlamalıdır.

Twitter Kullanıcı Adınızı Koruyabilirsiniz

Twitter uygulamasına yeniden dönüş yapacağınızı düşünüyorsanız, Twitter kullanıcı adınızı koruyabilirsiniz. Hesap silme işlemi yapılan kullanıcı isimleri, yeniden kullanılamamaktadır. Bu nedenle eğer aynı kullanıcı adını kullanmak isterseniz, hesap kapatma işlemi sağlamadan önce kullanıcı adınızı değiştirebilirsiniz. Değiştirilen kullanıcı adları, yeniden diğer hesaplara verilebilmektedir. Bu sayede yeniden Twitter açmak istediğinizde aynı kullanıcı adı ile erişim sağlayabilirsiniz. Twitter kullanıcı adı değiştirme işlemi sağlamak isteyen kişiler, aşağıdaki adımları izleyebilirler;

  • Öncelikle Twitter ayarlar alanına giriş yapılmalıdır,
  • Hesap sekmesi seçilmelidir,
  • Kullanıcı adı seçeneğine tıklanmalı ve yeni kullanıcı adı girilmelidir.

Başka bir hesaba ait olmayan kullanıcı adı girildiği zaman işlem onaylanır ise başarılı bir şekilde tamamlanır.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67