Twitter Gündeme Nasıl Girilir?

Twitter Gündeme Nasıl Girilir?

Trend Topic adıyla da bilinen Twitter Gündem birçok platform kullanıcısı tarafından ilgiyle takip edilir. Böylece Twitter’da nelerin yeni olduğu rahatlıkla görülebilir. Ancak bazı kullanıcılar da burayı popüler ve fenomen olmak için bir fırsat şeklinde değerlendirir.

Bilindiği üzere Twitter Trend Topic ana sayfadan kolaylıkla takip edilebilir. Burada platformda en popüler olan kişiler çıkar. Bunlar etiket şeklinde olduğu için “#” işareti kullanılır. Ardından yeterli kullanıcıya ulaşılırsa hesaplar kısa süre sonra kendini burada görebilir. Ancak platform çok dinamik olduğu için, durma süresi çok uzun değildir.

Peki, Twitter gündeme nasıl girilir?  Günümüzde birçok kişi kitle sahibi olmak gibi amaçlarla buraya çıkmayı hedefler. Eğer nasıl yapılacağını bilirseniz, oldukça kolay bir mantığı vardır.

Twitter Gündeme Nasıl Girilir?

Twitter TT girme için bilmeniz gereken ilk şey bunu sizin değil, takipçilerinizin yaptığıdır. Zira # ile paylaştığınız bir tweet ne kadar paylaşılırsa, gündeme girmeniz o kadar kısa sürede olur. Bu nedenle tek yapmanız gereken kaliteli, özgün ve özenli paylaşımlar vasıtasıyla ilgiliyi sürekli canlı tutmadır.

Böylece paylaşımlarınız zaman içerisinde daha fazla kişi tarafından paylaşılır. Bu sayede her geçen gün gündeme girmeye bir adım yaklaşılır. Bunun için öncelikle tweet içerisinde kullanacağınız bir hashtag, yani etiket belirlenir. Peki, Twitter’da tag nasıl açılır?

Ancak burada seçim önemlidir. Zira kullandığınız etiket, daha önce hiç kimse tarafından bir kere bile kullanılmamış olmalıdır. Dolayısıyla detaylı bir hashtag listesi çıkartılıp, hepsinin kullanım durumları tek tek incelenmelidir.

Daha önce kullanılmayan ve özgün bir etiket bulunca yapmanız gereken oldukça kolaydır. Zira yalnızca tweet içerisine yazmak kalır. Kalan işlerin tümü, kaç kişinin hashtag’inizi kullanacağınıza bağlıdır.

Dolayısıyla gündeme çıkmak için belirli bir süre yoktur. Çok popülerseniz aynı gün TT olabilirsiniz. Ancak normal bir kullanıcı aylar ardından gündem olabilir.

Yeni Üyeler Gündeme Girebilir Mi?

Twitter günümüzde en çok kullanılan sosyal medya platformları arasındadır. Her geçen gün birçok üyelik işlemi yapar. Bunlardan bir kısmı da popüler olma, kitle elde etme gibi amaçlarla kullanım yapar. Dolayısıyla hedefleri arasında gündeme girme de bulunur.

Peki, Twitter gündeme girme yeni kullanıcılar tarafından yapılabilir mi? Bu konuda bilmeniz gereken, buraya çıkmada kullanıcıların kayıt olma tarihi bakımından kısıtlama olmadığıdır. Dolayısıyla pratikte attığınız ilk Tweet ardından gündem olma şansınız bulunur.

Ancak teoride durum böyle değildir. İlk olarak çok sayıda kaliteli paylaşım yapmanız, bir takipçi kitlesi oluşturmanız gerekir. Bu nedenle gereken zaman oldukça uzundur.

Gündeme Girme Hangi Avantajları Sağlar?

Peki, Twitter gündeme girme avantajları nelerdir? Bu alana bilindiği üzere gönderisi en çok paylaşılan kişiler çıkar.

Bir hesap gündeme çıktıktan sonra kısa süre de kalsa kısa sürede büyük bir fırsat yakalar. Zira gündeme çıkmış kullanıcılara platformda çok sayıda kişi önem verir. Böylece tweet’lerinizi kaçırmamak isteyen birçok kişi sizi takip eder. Ayrıca popüler olmak isteyen kişiler, sizin fenomen olduğunuzu düşünüp abone olur.

Çünkü sizden dersler çıkarıp, aynı yolla popüler olmak ister. Bu şekilde gelen takipçiler hesabınızda daha fazla etkileşim bırakacağı için izlenme, görüntülenme ve beğenileriniz de artar.

Trend Topic’e Çıkabilmek İçin Hizmet Var Mıdır?

Fenomen olmak isteyen çok sayıda kişi bu duruma özen gösterdiği için, gündeme gelmek oldukça zordur. Bu nedenle Twitter Trend Topic satın al birçok kişi tarafından araştırılır. Sitemizin bunun için hizmetleri mevcut olup, bizimle iletişim kurarak detayları alabilirsiniz.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67