Twitter Blue Yayınlandı!

Twitter Blue Yayınlandı!

Birçok sosyal medya kullanıcısının yakından takip ettiği Twitter Blue yayınlandı! Bilindiği gibi ücretli bir abonelik sistemi olan bu özellik, birçok kişi tarafından farklı duygular içerisinde karşılanmıştı. Ancak özellik, sonunda devreye alındı.

Eğer göremediğinizi düşünüyorsanız, bunun sebebi henüz Kanada ve Avustralya içerisinde hizmete başlamış olması. Aylık ödenen belirli bir miktar karşılığında kişilere,

  1. Yer işaretleri klasörü,
  2. Okuma modu,
  3. Tweet geri alma,

Özellikleri sunulmakta. Ancak bu özelliklere ilerleyen dönemlerde yenilerinin getirilmemesi yönünde engel olmadığından da bahsedilmeli.

Bilindiği üzere Twitter, oldukça uzun bir süredir söz konusu özellik üzerine çalışmaktaydı. Günümüzde birçok Twitter kullanıcısı tweet geri alma ve üzerinde değişiklik yapma gibi seçenekleri beklese de bu özellik bunlardan ilkini getirmiş durumda.

İkincisini merak edenler için de henüz hiçbir bilgi olmadığını dile getirmek gerek; dolayısıyla beklememiz şart.

Önizleme Yapılabilecek

Twitter bu özellik kapsamında çok sayıda özellik sunmakta. Bunlardan bir tanesi de tweet önizleme.  Böylece gönderiler gözden daha kolay geçirilebilecek.

Buna ek olarak birçok kişinin uzun zamandır beklediği geri alma seçeneği de sunulmakta. Ancak bu konuda kişiler farklı görüşlere sahip durumda; zira birçok kişi zaten “silme” seçeneğinin olduğunu, dolayısıyla bunun hiçbir anlam ifade etmediğini düşünmekte. Ancak bu durum aslında daha farklı.

Zira bir tweet sadece saniyeler içerisinde yayılabilmekte. Dolayısıyla bir yanlış yaptığınızı fark ederseniz, anında değiştirebilmeniz oldukça önemli. Her ne kadar takipçi ve beğeni sayıları az olan kişiler için pek önemli olmasa da, istatistikler yükselmeye başladıkça bu durum da yükselmekte.

Bu bakımdan tweet geri alma, 30 saniye içerisinde tekrar işlem yapabilme imkânı tanımakta. Burada süreç boyunca “önizleme” imkânı verilmekte. Sayaç ilerlerken, kişiler yazdıklarını veya paylaştıklarını gözden geçirip, gerekli kararı hemen verebilecek. Buna ek olarak her kullanıcı, ayarlar üzerinden önizleme süresini de ayarlayabilecek.

Yer işaretleri ise tamamen farklı bir özellik. Zira tweetleri gruplara ayırmaya izin vermekte. Okuma modunda da rahat okuma imkânı sunulmakta. Özellikle flood tarzı gönderilerde oldukça kullanışlı.

Ne Kadar?

Peki, Twitter tarafından sunulan bu özellik ne kadar? Birçok kişinin sorduğu soruların başında aslında özellikleri değil fiyatı gelmekte; zira çoğu kişi zaten ücretli aboneliğin daha “seçilebilir” olmasını sağlamak amacıyla cezbedici seçenekler sunacağını düşünmekte.

Aslında bu görüş o kadar da yanlış değil; zira kişilerin istemediği özellikler sunulması, tercih eden sayısını oldukça düşürecek bir etmen. Peki, fiyatı ne kadar? Burada öncelikle farklı fiyatlandırma olduğu anlaşılmakta. Zira Kanada’ya 3,39 dolar fiyata sunulurken, Avustralya’da 4,49 dolar. Bu farklılığın nedeni ise bilinmemekte.

Peki, Türkiye’de ne kadar? Her ne kadar burada bir bilgi olmasa da, bu konuda 30,99 Türk Lirası iddiası yer almakta. Ancak haberimizin başında da belirttiğimiz üzere uygulama henüz Türkiye’de bulunmuyor.

Dolayısıyla bu fiyatın kesin olduğu da henüz bilinmemekte.

Türkiye’ye Ne Zaman Gelecek?

Her ne kadar birçok kişinin Twitter Blue uygulamasını tercih etmeyeceği söylenebilecek olsa da, satın alacak kişilerin varlığı da rahatlıkla söylenebilir. Ülkemizde de bazı kullanıcılar, bu özelliğe geçiş yapmayı seçebilir.

Ancak birçok kişi, özelliğin ne zaman Türkiye’ye geleceğini merak etmekte. Zira şu anlık sadece Avustralya ve Kanada içerisinde mevcut durumda. Ne var ki ülkemiz için ne zaman geleceği henüz malum değil.

Bununla beraber sunulmuş olması sebebiyle, çok da uzak olmayan bir tarihte geleceği söylenebilir. Dolayısıyla fiyat da Blue Türkiye’ye geldiğinde doğru şekilde öğrenilebilir.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67