Twitch Video ve Klip Nasıl İndirilir?

Twitch Video ve Klip Nasıl İndirilir?

Twitch video ve klip nasıl indirilir sorusu, bahsi geçen bu sosyal medya platformunda aktif olan kullanıcılar tarafından merak edilen içeriklerden birisidir. Twitch uygulaması, son dönemlerde sıklıkla tercih edilen bir platform olmakla birlikte bireylerin belirli miktarlarda para kazanmasını da sağlamaktadır. Hal böyle olunca bu uygulamada aktif olmak ve her detayını bilmek isteyen insanlar konuyu incelemektedir.

Twitch üzerinden video ve klip indirme, genellikle sevilen yayıncıların kesitlerini ve yayınlarını izlemek isteyen bireyler tarafından merak edilmektedir. Belirli siteler üzerinden, eklentiler kullanarak ve uygulamalar yükleyerek istediğiniz yayıncıya ait olan kesitleri kolaylıkla indirebilirsiniz. Peki, bu indirme işlemi bilgisayar üzerinde nasıl yapılır?

Twitch Nedir?

Twitch üzerinde işlem yapmadan önce Twitch nedir sorusu ile birlikte bu sosyal medya platformunun tam olarak ne işe yaradığını ve hangi amaçla kullanıldığını bilmenizde fayda olacaktır. Son dönemlerde adından sıkça söz edilen Twitch, pek çok başarılı yayıncının da bulunduğu sosyal medya platformları arasında yer almaktadır.

Canlı yayın yapma imkanı sunan bu sosyal medya platformu, canlı yayın esnasında hem takipçiler ile sohbet etmeyi hem de yapılan işlemi ekranda paylaşma imkanı sağlamaktadır. Bu noktada pek çok yayıncının bir video üzerinden yorum yaptığı veya oyun oynarken takipçileri ile chat kısmında sohbet ettiğini görmek mümkündür. Aynı zamanda Twitch üzerinden para kazanmak da mümkün işlemler arasında yer almaktadır.

Bilgisayara Twitch Klip İndirme

Twitch klip indirme bilgisayardan

Twitch uygulaması hakkında merak edilen bilgisayara Twitch klip indirme işlemi, daha çok bu sosyal medya platformunda paylaşılan yayınları takip eden bireyler tarafından merak edilmektedir. Yayınları kaçıran veya yeniden izlemek isteyenler bu seçenek üzerinden videoları indirmeyi tercih etmektedir. Bu noktada yapılması gerekenler şu şekilde açıklanabilir:

 • İlk olarak videoyu indirebileceğiniz bir site bulun.
 • Bulduğunuz sitelerden birine giriş yapın.
 • Yayınından bir kesit veya direkt videosunu indirmek istediğiniz yayıncının profiline gidin.
 • İndirmek istediğiniz videoyu bulduğunuzda bağlantı linkini kopyalayın.
 • Daha sonra siteye tekrar dönerek kopyaladığınız bağlantıyı yapıştırın.
 • Download tuşuna bastığınızda video iniyor olacaktır.

Sıralanan bu işlemleri yaparak sevdiğiniz yayıncıların kesitlerini veya yayınlarını kolaylıkla bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Telefona Twitch Klip İner Mi?

Telefona Twitch klip iner mi veya telefonda kullanılabilecek indirme uygulamaları gibi pek çok başlığın da bu konu dahilinde merak edildiğini görmek mümkündür. Twitch hem bilgisayar hem de telefon üzerinden kullanılabilen sosyal medya platformu olarak görülmektedir. Ancak bazı işlemlerin verimli olabilmesi için bilgisayar üzerinden yapılması tavsiye edilmektedir.

Öncelikle indirmek istediğiniz video veya klibin boyutunu göz önüne alarak telefona indirmeyi tercih edebilirsiniz. İndirmek istediğiniz klibin boyutu telefon için fazlaysa bilgisayar indirmeniz tavsiye edilmektedir. Ancak düşük boyuttaki video ve klipleri indirmek için de telefonu kullanarak aynı işlemler üzerinden klipleri başarılı bir şekilde elde edebilirsiniz.

Twitch Klip Nedir?

Twitch klip nedir sorusu, yukarıda anlatılan adımlar kapsamında daha önce bu işlemi duymamış bireyler tarafından merak edilen başlıklardan birisidir. Twitch, oyun veya video üzerinden takipçiler ile sohbet etmeyi sağlayan bir uygulama olarak tanımlanmaktadır. Sevilen yayıncıların bulunduğu bu platformlarda kaliteli klipler ve yayınlar bulunmaktadır.

Yayıncılar tarafından yapılan bu klipler, anlık olarak izlenemediğinde daha sonra izlenmek için indirilmektedir. Tabi indirme işleminin başarılı bir şekilde gerçekleşmesi için aracı sitelere ihtiyacınız olacaktır. Aracı sitelerden birini tercih ederek sevdiğiniz yayıncılar tarafından paylaşılan videoları başarılı bir şekilde bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Böylece hem sevdiğiniz kesitleri defalarca izleyebilir hem de kaçırdığınız yayınları izleme şansına sahip olabilirsiniz.

Twitch Klip İndirme Siteleri

Twitch üzerinden klip ve video indirileceği zaman Twitch klip indirme siteleri başlıca merak edilen içeriklerden birisi olmaktadır. Bahsi geçen bu aracı siteler sayesinde bağlantı adresini kopyaladığınız tüm içerikleri belli bir süre içerisinde cihazınıza indirebilirsiniz. Peki, bu alanda hizmet veren başlıca siteler hangileridir?

 • Clip.ninja
 • Keepvid
 • SnapDownloader
 • Windsya.com
 • UnTwitch
 • 4Vid Video Downloader
 • Clideo
 • Twitch Online Downloader
 • DownloadHelper
 • Twitch Leecher

Sıralanan bu siteler ve eklentiler sayesinde Twitch üzerinden yayınlanmış olan pek içeriği bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Aynı zamanda sadece Twitch değil, daha pek çok sosyal medyada paylaşılan içerikleri de indirmeniz mümkündür. Bunun için uygulamanın sunduğu özellikleri incelemeniz yeterli olacaktır.

Twitch Klipler Nasıl Kullanılır?

Twitch klipler nasıl kullanılır sorusu ile birlikte bu platformda paylaşılan içeriklere daha yakından hakim olabilir ve bilinçli işlemler yapabilirsiniz. Bahsi geçen bu klipler, izleyicilerin sevdikleri anları anında paylaşmalarını sağlarken, yayın sahiplerinin de kanallarını büyütmeye oldukça yardımcı olmaktadır.

Klip oluşturmak için açtığınız yayının altında bulunan klip simgesine tıklamanız gerekmektedir. bunun dışında Windows’ta Alt+ X tuşuna tıklayarak da aynı işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Açılan yeni sayfa üzerinden istediğiniz kesitleri klibe ekleyebilir ve klibiniz için yeni bir isim oluşturabilirsiniz. Bu işlemlerden sonra klibiniz yayınlanacak ve sevdiğiniz kesitler bu klipte görüntülenebilecektir.

Twitch Koleksiyonları İndirilir Mi?

Yukarıda anlatılan detayların dışında Twitch koleksiyonları indirilir mi sorusu da yine klip ve video indirme ile alakalı merak edilen içeriklerden birisidir. Koleksiyon olarak adlandırılan bu bütün, video ve kliplerin bir araya gelmesi ile oluşturulmaktadır. Bahsi geçen bu koleksiyonun tıpkı video ve klipler gibi indirilip indirilmeyeceği de Twitch kullanan bireyler tarafından araştırılmaktadır.

Tercih edeceğiniz indirme sitesine veya eklentisine bağlı olarak koleksiyonları indirmeniz de mümkündür. Burada yapmanız gereken en önemli işlem ise sadece videonun veya klibin bağlantı adresini kopyalamak değil, koleksiyonun adresini kopyalamak olacaktır. Böylece seçtiğiniz site veya eklentiler imkan verdiği sürece koleksiyonları indirmeniz de mümkün olacaktır. Bunun dışında Twitch kliplerini yüksek kalitede indirme imkanlarından da yararlanabilirsiniz.

Twitch Üzerinden Klip İndirmek Güvenli Midir?

Twitch üzerinden klip indirmek güvenli midir sorusu ile birlikte bahsi geçen bu işlemin ne denli güvenli olup olmadığı araştırılmaktadır. Twitch üzerinden klip indirmek istediğinizde bu işlemin güvenli olup olmayacağını tercih edeceğiniz video indirme yöntemi belirleyecektir. Çünkü bazı yöntemlerin cihazlara zarar verdiği bilinmektedir.

Bu noktada istediğiniz klipleri indirmeden önce tercih edeceğiniz video indirme seçeneklerini tek tek araştırmanız ve hakkında yapılan yorumları okumanız tavsiye edilmektedir. Böylece güvenli bir site bulduktan sonra klipleri de güvenli bir şekilde cihazınıza indirebilirsiniz. Aksi halde cihazınıza farklı kişiler tarafından erişim sağlanacak veya virüs gibi tehlikeli durumların yaşanması mümkün olacaktır.

Twitch Klip İndirmek Ücretli Midir?

Twitch klip indirme ücreti

Söz konusu Twitch üzerinden klip indirme olduğunda Twitch klip indirmek ücretli midir sorusu da pek çok kullanıcı tarafından merak edilen başlıklar arasında yer almaktadır. Sosyal medya platformları üzerinden yapılan işlemlerin pek çoğunun ücretsiz olduğu bilinmektedir. Ancak aracı siteler kullanıldığında yapılan işlemin ücretli olup olmayacağı da ele alınan içeriklerden birisi olarak ön plana çıkmaktadır.

Burada tercih edeceğiniz indirme siteleri oldukça önemlidir. Bahsi geçen konuda hizmet veren çoğu site, klip indirme işlemini ücretsiz bir şekilde gerçekleştirmeye yardımcı olmaktadır. Hem güvenilir hem de ücretsiz olan bu sitelere ulaşmak için yapmanız gereken tek şey kullanılabilir seçenekleri yakından incelemek ve araştırmak olacaktır.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67