Twitch Türkiye İzlenme Rekoru Hangi Yayıncıda?

Twitch Türkiye İzlenme Rekoru Hangi Yayıncıda?

Twitch Türkiye izlenme rekoru 2021 dahilinde uygulama evle ilgilenen kişiler tarafından merak edilmektedir. Dünya çapında hizmet veren Twitch uygulaması 2011 senesinde kurulduğu günden bugüne çok sayıda kullanıcıya erişmiştir. Günümüzde etkileşim ağı en kuvvetli sosyal medya araçları arasında yer almaktadır.

Twitch uygulaması elektronik ortamda video oyunu ve spor odaklı bir şekilde hizmet veren ve canlı görüntü akışı sağlayan platformların başında gelmektedir. Ortaya çıktığı günden bugüne oldukça talep gören Twitch uygulaması son dönemlerin en yoğun şekilde kullanılan sosyal medya platformlarının başında gelmektedir.

Çok sayıda izleyici ve takipçi ile ön plana çıkan uygulama dahilinde yayıncıların en önemli amaçlarından birisi 5000 takipçi sınırını aşarak platform ile anlaşmalı şekilde kazanç elde etmektir. Twitch uygulaması tıpkı TikTok platformda olduğu gibi canlı yayınlar üzerinden bağış alımı gerçekleştirmekte ve bu sayede kazanç sağlamaktadır.

Twitch Türkiye İstatistikleri

Twitch Türkiye İstatistikler Detayları

Twitch Türkiye istatistikleri bakımından pek çok yayıncı tarafından merak edilen içeriklerin başında gelir. Özellikle uygulama bünyesinde ülkemizde izlenme rekorunun hangi yayıncılığa ait olduğu en sık sorulan sorulardan birisidir. Bu alanda son olarak 2021 dahilinde Mansur Yavaş ve Pelin Baynazoğlu’nun yayını ülkemiz Twitch uygulamasında Twitch Türkiye rekorunu elinde bulundurmaktadır.

17 Mart 2021 tarihinde Pelin Baynazoğlu kendi kanalı vasıtasıyla Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olan Mansur Yavaş ile bir yayın gerçekleştirmiştir. Yaklaşık bir saat civarında sürdü bilinen yayın ilk 2 dakika içerisinde Twitch Türkiye rekorunu eline almıştır. Yayının 350 binden fazla kişi tarafından anlık olarak izlendiği ve sosyal medyada da yoğun bir şekilde gündeme geldiği bilinmektedir.

Ülkemizde Twitch izlenme rekorunu kıran yayın toplam 14 saat içerisinde 200 bin görüntüleme almıştır. Pelin Baynazoğlu, yani Twitch içerisindeki adıyla Pqueen; yayından bir süre önce Mansur Yavaş’ın yayıncı koltuğunda olduğu montajlı bir görüntüye yer vermiştir.

Buna karşılık Mansur Yavaş Baynazoğlu’nun paylaştığı içeriklerin onu ve ailesini çok eğlendirdiğine değinmiş; Pelin Baynazoğlu yayınına katılmak istediğini söylemişti. Bir sürenin ardından Twitch yayını gerçekleştirilmiş ve bir rekora imza atılmıştır. Aynı zamanda yayın esnasında ‘Yeşilin Başkenti’ projesi için bağış toplanmıştır.

Twitch Yayıncı Kazançları

Twitch yayıncı kazançları konuda aynı de merak edilen ve araştıran içeriklerden birisidir. Twitch uygulaması bünyesinde yayıncı kazançlarının temelde uygulama ile etkileşim yoluyla ve bağış yolu ile gerçekleştirildiği bilinmektedir. TikTok uygulamasına benzer şekilde canlı yayın içerikleri dahilinde diğer kullanıcılar ve takipçiler tarafından yayıncıya baş yapılması ve hediye gönderilmesi söz konusu olmaktadır.

Bu bağışlar nakit paraya çevrilerek kullanımı gerçekleştirilmektedir. Twitch bünyesinde para kazanmaya başlamak için yayıncıların belli şartları yerine getirmesi gerekir. Bunlardan en temel içeriklerden birisi 5000 takipçi sınırını geçmiş olmaktır. Ardından uygulama ile bağlantılı bir şekilde kazanç elde etmek mümkündür.

Twitch Türkiye İzlenme Rekoru

Twitch Türkiye İzlenme Rekoru Sayısı

Twitch Türkiye izlenme rekoru 2021 dahilinde Pelin Baynazoğlu ve Mansur Yavaş yayınıyla; Türk Twitch tarihinin rekorunu kırmıştır. Mansur Yavaş’ın konuk olduğu uygulama anlık şekilde 350 binden fazla kişinin takip ettiği geniş bir etkileşim ağına sahiptir. Yayının başlamasının ardından yaklaşık 2 dakika içerisinde 200 bin izleyici sayısına ulaşılmıştır. Bu rakam Twitch Türkiye’deki bugüne kadar en yüksek anlık izleyici oranı anlamına gelmektedir.

Twitch uygulama bünyesinde bu rekor ile birlikte aynı yayında ‘Yeşilin Başkenti’ projesine yoğun bir destek gerçekleştirilmiştir. Ankara ilinin yeşillendirme kapsamında başlatılan projeye yayın sırasında bağış toplanarak özellikle Z kuşağının desteği ile toplam 21.906 rakamına ulaşılmıştır.

Bundan önce 2020 yılında Twitch Türkiye istatistikleri dahilinde farklı bir rekor kırılmıştı. Unslovtv olarak bilinen Cantuğ Özsoy; 2021’deki rekordan önceki kişidir. Anlık 139 bin kişiyle Twitch Türkiye rekorunu kırmıştır.

Özellikle son süreçlerde pandeminin etkisi ile insanların Twitch gibi sosyal medya platformlarına yöneldiği bilinmektedir. Unlost kanalı da Twitch bünyesinde aktif olan ve yayın hayatına 2015 senesinde başlamış olan bir içeriğe sahiptir. Aynı zamanda youtuber olan Cantuğ Özsoy bir milyonu aşkın takipçiye ulaşmıştır.

Cantuğ Özsoy YouTube kanalındaki 1 milyon abone sayısını geçmesinin ardından 80.000 TL’lik bir çekiliş düzenleyerek yeni bir uygulama başlatılacağını ifade etmiştir. Twitch üzerinden önce önceden çekiliş ile ilgili bilgi veren Özsoy çekiliş sonuçlarını canlı yayında açıklamıştır. 12 Mayıs 2020 tarihi itibariyle anlık 139 bin izlenme sayısı ile Twitch Türkiye rekorunu kırmıştır. Bundan önce ise 73 bin anlık izlenme ile Ferit Karakaya izlenme rekoru elde etmişti.

Twitch Türkiye İzlenme Rekoru

Twitch Türkiye izlenme rekoru kimde sorusu cevaplanırken sırasıyla yukarıdaki rekorlardan bahsedilebilir. Son rekorun 2021 senesi içinde gerçekleştirilen ve çok kısa süre içerisinde milyonlarca görüntülemeye ulaşan Mansur Yavaş ve Pelin Baynazoğlu yayını olduğunu söylemek mümkündür.

Toplam 1 dakika 37 saniyelik süreçte Twitch Türkiye rekorunun kırılmasının ardından gözler Pelin Baynazoğlu’nun yayınlarına çevrilmiştir. Sosyal medya alanında büyük yankı bulan görüşme dikkat çekmiş ve çok sayıda takipçiye ulaşmıştır.

Twitch başta olmak üzere günümüzde sosyal medya alanlarının etkinliğe oldukça yüksektir ve bu nedenle insanlar tarafından abonelik, izlenme oranları gibi istatistikler merak edilmektedir. Özellikle bu alanlarda ilerlemek isteyen kullanıcılar ve yayıncılar tarafından bu tarz içeriklerin çok önemli olduğu bilinmektedir.

Her bir kullanıcı ve tabii ki Twitch gibi uygulamaların kendisi de yoğun bir etkileşim ağına sahip olması sayesinde kazanç elde etmektedir. Dolayısıyla çok kısa süre içerisinde yüksek izleyici kapasitesine sahip olan çeşitli izlenme rekorları merak konusu olmaktadır.

Twitch uygulaması dahilinde daha etkin olabilmek ve geniş bir kitleye ulaşabilmek adına farklı pek çok uygulama gerçekleştirilmektedir. Bunların temel sebebi uygulamanın etkili bir şekilde yürütülmesi ve bu sayede daha fazla kitleye erişilmesidir.

Twitch yayıncı kazançları ve en çok izlenen yayıncılar uygulamayı takip eden kişiler tarafından merak edilmektedir. Bu isimlerin başında Duygu Köseoğlu, Alparslan Kılıç, Barış Bol, Ruthless Ladies, Furkan Tekeş, Sergen Kutlu, Figen Örtün gibi isimler yer almaktadır.

Twitch alınla yeni giriş yapacak olan kişiler tarafından da uygulama ile ilgili pek çok ayrıntı araştırılmaktadır. Örneğin uygulamanın masaüstü bir versiyonunun olup olmadığı merak edilen içeriklerden birisidir.

Uygulamanın iOS ve Android cihazlar üzerinden mobil şekilde kullanıma olanaklı hale getirildiği bilinmektedir. Aynı zamanda herhangi ek bir ürüne gerek olmadan mobil cihazların kamerası üzerinden Twitch’te yayın yapmak da mümkün hale getirilmiştir. Bunun için mobil yayın seçeneği ile uygulamanın üst kısmında yer alan yayına gir simgesinin tıklanması gerekmektedir.

Twitch uygulaması dünya genelinde ve Türkiye’de yaygın olarak takip edilen içeriklerden birisidir. Twitch dünya izlenme rekoru yayıncı bünyesinde çeşitli araştırmalarda yapılmaktadır. Hem dünyada hem ülkemizde etkin bir şekilde kullanılan uygulamanın yoğun bir takipçi kitlesi olduğu bilinmektedir.

Twitch yayıncı kazançlarına daire ayrıntılar incelendiğinde Türkiye’deki kazanç oranlarının dünyaya oranla biraz daha düşük olduğunu söylemek mümkündür. Bunu sebeplerinin başında ise Türkiye’deki oyun içeriklerine bağış oranının azlığı gösterilebilir. Yine de yayıncılar hatırı sayılır kazançlar elde ederek uygulamayı değerlendirmektedir.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67