Twitch Açılan Sahte Hesapları Sildi!

Twitch Açılan Sahte Hesapları Sildi!

Twitch sahte hesapları sildi! Platform geçtiğimiz günlerde Twitch üzerinde bulunan ve sayısı 7,5 milyonu aşan sahte hesapları sildi. Bununla ilgili kendi Twitter profilinden bazı açıklamalar yapan Twitch, husus üzerine çalışmaların süreceğini belirtti.

Sosyal medya platformlarının yaygın olarak kullanıldığı günümüzde sahte, fake hesaplar birçok kişinin problemi arasında. Bot olarak da isimlendirilen söz konusu hesaplar kişilere beğeni ve takipçi artışı gibi konuları sağlamakta. Dolayısıyla birçok sosyal medya kullanıcısı tarafından yoğun olarak tercih edilmekte. Bununla beraber her platform konu üzerine değişik önlemler de almakta.

Bilindiği üzere bir yayın platformu olan Twitch de bunlardan biri. Zira attığı bir tweet’e göre 7,5 milyon üzeri sahte hesabı sildi. Ayrıca bunun üzerine çalışmaların süreceği de söylendi.

Takipçiler ve İzlenme Düşebilir!

Twitch tarafından gerçekleştirilen açıklamalar kapsamında, sahte hesapların tespiti sürecek. Üstelik burada bazı yaptırımlar da söz konusu. Dolayısıyla yayıncıların gerek takipçi, gerekse izlenme sayıları düşüş gösterebilir.

Twitch’te Aboneler ve İzlenmeler Nasıl Arttırılır?

Peki, Twitch etkileşim nasıl arttırılır? Platform tarafından bu haberin duyurulması ardından birçok yayıncı abone ve izlenme gibi etkileşimlerini nasıl arttırabileceği yönünde incelemelere de başladı. Bu konuda dikkat edilmesi gereken bazı konular şöyle verilebilir;

  1. Özgün olunmalı
  2. Kaliteli çekim yapılmalı
  3. Düzenli paylaşım yapılmalı
  4. Yüksek çözünürlük kullanılmalı
  5. Aboneler ile yakın olunmalı

Peki, bunlar nasıl yapılmakta?

  1. Özgünlük

Twitch abone artışı için dikkat etmeniz gereken ilk madde özgünlük. Kendi içerisinde ise farklı kullanıcıları kopyalamamak ve kendini tekrar etmemek yer almakta. Eğer farklı bir kullanıcıdan ilham almışsanız yapmanız gereken buradan hareket ederek yeni bir fikir ortaya çıkarmak. Eğer aynısını kullanırsanız istediğiniz sonuçları göremezsiniz.

Bu durum aynı veya benzer videolar çekmek için de geçerli. Zira hiçbir izleyici zaten gördüğü bir şeyi üst üste görmeyi talep etmez. Dolayısıyla her videonuz, içerik bakımından özgün olmalı.  Eğer önem vermezseniz kanalınızda kısa sürede düşüşler yaşandığını görebilirsiniz.

  1. Kaliteli İçerik

Twitch etkileşim için bir diğer madde de kaliteli olmak. Eğer videonuzun içeriği beğenilmezse, çoğu kişi sizi izlemekten vazgeçer. Böylece kanalınızı yeni keşfedenler üzerinde de olumsuz bir etki bırakılır. Dolayısıyla giyiminizden arka plana, yayın konusundan sözlerinize kadar her şeye büyük bir önem gösterilmeli.

  1. Düzenli Paylaşım

Her sosyal medya platformunda insanlar düzenli bir paylaşım görmek ister. Eğer bunu onlara sağlamazsanız, kısa sürede aboneleriniz ve etkileşimleriniz azalır. Bu durum Twitch için de aynı. Dolayısıyla açtığınız her yayın düzenli aralıklarla olmalı. Bu da sizi yormamalı.

Örneğin haftada bir yayın açıyorsanız ve haftada iki yayını farklı nedenlerle kaldıramayacağınızı düşünüyorsanız, sabit olarak hafta bir korunmalı. Zira çok sık ve çok seyrek paylaşımlar da izleyiciler üzerinde olumsuz etki bırakmakta. Yoğun paylaşım bir süre sonra özgün fikirlerinizi tüketeceği için, tekrar düşmenize de zemin hazırlamakta. Hiçbir kullanıcı da iki yayın arasında uzun süre olmasını talep etmemekte.

  1. Yüksek Çözünürlük

Günümüzde herkes izlediği video ve filmin en yüksek çözünürlükte olmasını talep etmekte. Bir Twitch yayıncısı olarak her şeyden önce bunu sağlamanız gerekmekte. Eğer buna uygun kameranız yoksa hemen bir tane edinmeniz oldukça önemli. Zira düşük çözünürlük kısa süre sonra izleyicilerin sizi terk etmesine neden olmakta.

  1. Aboneler İle Yakın Olmak

Eğer yayınlarınızda izleyiciler ile yakınlık kurarsanız, onların ilgisini çekebilirsiniz. Böylece gerek abone artışı, gerekse izlenme sayılarında yükseliş görmeniz mümkün.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67