Trendtopic Nedir, Nasıl Yapılır?

Trendtopic Nedir, Nasıl Yapılır?

Twitter, ilk çıktığı günden bugüne pek çok yeniliğe imza attı. Böylece global çapta büyük platform haline geldi. TT olmak ne demek de bu gelişmelerin bir sonucu.

TT Olmak, “Trent Topic” kelimelerinin baş harflerinden meydana gelmekte. Bilindiği üzere Twitter üzerinde her gün farklı etiketler mevcut ve bunlar kullanıcılar tarafından belirlenmekte. Ancak belli bir süre sonra etiketleyen kişi sayısı azaldıkça, yerini farklı etiketlere bırakmakta.

Tam bu noktada ortaya çıkan TT olmak ne demek, aslında olmayan bir etiket açıp, onu gündem haline getirmek. Buraya ulaşmak pek çok kullanıcının hayali olmakla beraber, öncelikle mevcut olmayan, özgün bir etiket bulunması gerekiyor.

Trend Topic Nasıl Yapılır?

Twitter gündemi kim belirliyor aslında tamamen kullanıcılar ile alakalı bir durum. Özellikle fenomen kişiler ve çok takip edilen hesapların attığı etiketler, genellikle çok fazla tekrarlanıyor.

Twitter’da gündeme nasıl girilir sorusunun cevabı da aslında burada gizli. Bunun için tek yapmanız gereken, sizi takip eden çok sayıda kişi olması. Ne kadar fazla takipçiniz varsa, TT olmanız o kadar çabuk gerçekleşmekte.

Bir TT oluşabilmesi için, ilgili başlık altında minimum 500 tweet atılması gerekli. Ancak bu yalnızca sizin platformun Türkiye gündemine değil, “kişilerin” gündemine düşmenizde yardımcı olmakta. Türkiye gündemine oturabilmek için de bu sayı en az 600’e çıkmakta.

Dolayısıyla TT olmak için, ilk önce kaliteli ve özgün Tweet’ler atarak, abonelerinizi arttırmanız gerekli. Hızlı sonuç alabilmek adına popüler etiketler kullanırsanız, gönderileriniz daha fazla kişiyi ulaşacak ve abone sayınız da daha hızlı yükselecek.

Gerekli takipçiye ulaştıktan sonra ise en zor kısım gelmekte; zira açtığınız etiketin, kimsenin aklına gelmemiş olması lâzım. Keşfinizi yaptıktan sonra tek yapmanız gereken etiketi kullanmak ve beklemeye başlamak.

Eğer takipçileriniz tarafından seviliyorsanız, TT gündeme nasıl girilir oldukça kısa sürmekte. Zira kullanıcılar, beğendikleri hesapları daha fazla taklit etme çabasında.

Trend Topic Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Günümüzde Google da dâhil olmak üzere pek çok platform, robotlardan yararlanmakta. Bunların başlarında da Sosyal Medya geliyor. Zira burada kayıtlı milyonlarca kişi olduğu ve her gün kullanıldığı düşünülürse, bu gayet normal oluyor.

Yukarıdan anlaşılacağı üzere TT olmak için biraz çabalamak ve sabretmek gerekli. Ancak çoğu kullanıcı bunun için beklemeyi tercih etmeyerek, botlardan yardım alma yolunu tercih etmekte. Bilmeniz gereken, Twitter TT botu kullanarak TT olmaya çalışmak, botlar tarafından görülmekte.

Dolayısıyla Twitter’da TT olma hilesi aslında bir sonuç vermemekte. Buna ek olarak bot hesaplar kullandığınız için bazı yaptırımlar dahi söz konusu olabilir.

TT olmak istiyorsanız, aslında nasıl yazdığınız da önemli. Unutmayın, Twitter global bir platform. Yurt dışındaki kullanıcıları düşünerek yazarsanız, TT durumunuzu yükseltebilirsiniz.

Bunun için tek yapmanız gereken “Türkçe karakterler kullanmamak”. Örneğin Türkçe yazacaksanız, “Ç” ve “Ü” harflerini çoğu yabancı yazamayacağı için yeterli sonuç alamazsınız. Bunun Yerine “Turkce” yazarak, sonuçlarınızı arttırabilirsiniz.

Trend Topic Nasıl Görülür?

Eğer Trend Topic konularını nasıl izleyeceğinizi bilmiyorsanız, TT olmanız da bir hayli zor. Dolayısıyla Twitter’da TT nasıl bakılır oldukça önemli bir konu; zira artık adeta platformun temel özelliklerinden biri haline geldi.

Bunun için tek yapmanız gereken, bilgisayardan Twitter hesabınıza giriş yapmak. Ardından karşınıza çıkan sayfanın, sol alt köşesinde görülen etiketler, Türkiye gündemini belirtmekte. Dolayısıyla buraya her zaman göz atarak, TT durumunuzu izleyebilirsiniz.

Mobil uygulama kullanan kişiler ise “keşfet” sekmesi üzerinden bu bilgilere erişmekte.

 


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67