Tiktok’ta Videolarımı Kimse İzlemiyor, Ne Yapmalıyım?

Tiktok’ta Videolarımı Kimse İzlemiyor, Ne Yapmalıyım?

TikTok üzerinde birçok kişi, videolarının mümkün olduğunda geniş izlenmesini ister. Ancak bazı şartlar yerine getirilmemişse bunu sağlamak oldukça zordur. Dolayısıyla videolarım az izleniyor birçok kişi tarafından belirtilir. Burada yapılan en büyük sorun, videoya izleyici gözünden değil yayınlayan gözünden bakmadır.

Zira bakış açınızı değiştirmezseniz, her videonuz size kusursuz gelecek, hataları görmenizi engelleyecektir. Ancak kendinizi normal bir izleyen olarak düşünürseniz, duruma sebep olanı kısa sürede tespit edebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gerekenler şöyledir;

 1. Canlı videolar oluşturun
 2. Trendleri takip edin
 3. Özgün olun
 4. Video editleme programlarını kullanın

Böylece kullanıcıların dikkatini daha fazla çekmeniz mümkün hale gelir.

Canlı Videolar Oluşturun

TikTok üzerinde birçok kişi canlı ve renkli videolar görmek ister. Zira birçok kullanıcının temel amacı keyifli ve eğlenceli vakit geçirmektir. Eğer bunları onlara sağlamazsanız, doğal olarak videolarınız yeterli sayılara da ulaşmayacaktır.

Bu sebeple dikkat etmeniz gereken ilk madde videoları canlı ve ilgi çekici yapmadır. Dolayısıyla videonuzda ele aldığınız konu neyse, mümkün olduğunca renkli göstermeniz gerekir.

Trendleri Takip Edin

Her sosyal medya ağında olduğu gibi, TikTok da oldukça dinamik bir yapıya sahiptir. Bu durum platform içerisindeki gündemin, her gün değişmesine sebep olur. Dolayısıyla bunu takip etmemek, yaptığınız paylaşımlar özgün bile olsa ilgi çekmemesine sebep olur.

Dolayısıyla platformda kullanıcıların ilgisinin neye yönelik olduğunu tespit etmeniz, ardından da buna göre video oluşturmanız gerekir. Bunu takip etmenin en kolay yolu trendi izlemektir. Zira birçok kişi bunları büyük bir heyecanla takip eder.

Siz de buna uyum göstermez, eski paylaşımlarınızı sürdürürseniz gün geçtikçe doğal olarak kitleniz düşecektir. Videolarım neden izlenmiyor sorusuna da verilebilecek cevaplar arasındadır. Buna çözüm getirirseniz, artış sağladığınızı görebilirsiniz.

Özgün Olun

Günümüzde her sosyal medya platformunda kullanıcılar, takip ettikleri kişilerden özgün paylaşımlar görmesini talep eder. Burada ilk akla gelen, farklı kullanıcılar ile aynı videolar oluşturmamak, kopyalamamaktır. Her ne kadar doğru olsa da, tek madde bu değildir.

Zira kendi videolarınızı tekrarlamaya başlarsanız, bu durum da özgünlük ilkesine ters düşer. Zira kullanıcılar zaten benzerini izlediği için bunu tekrarlamak istemez. Bunun en büyük sebebi yoğun bir paylaşım yapmaktır.

Nitekim hafta içerisinde daha fazla paylaştıkça, elinizdeki özgün konular, fikirler hızlı şekilde tükenecektir. Bu duruma çözüm getirmek istiyorsanız, tek yapmanız gereken paylaşım yaptığınız sıklığı değiştirmektir. Böylece izlenmeleriniz de yükselecektir.

Video Editleme Programlarını Kullanın

TikTok video hazırlarken efekt kullanmak mümkün olsa da, birçok kişi video editleme programları kullanır. Zira daha fazla renkli ve canlı efektler, temalar kullanmaya izin verir. TikTok’ta videolarım neden izlenmiyor sorununa yanıt arıyorsanız, bunlardan birini kullanmak size çözüm sunar.

Zira daha canlı videolar, her zaman ilgi çekicidir. Burada tek yapmanız gereken size en iyi seçenekleri sunan programa karar vermektir. Burada onlarca seçenek olup hepsini inceleyerek arasında hangisinin uygun olduğuna karar verebilirsiniz.

TikTok Videolarının Hiç İzlenmemesi

Günümüzde bazı kullanıcılar az izlenmeden değil, TikTok videolarım 0 izlenme sorununu dile getirmektedir. Bu durum videoların engellenmesi durumunda oluşur. Zira kullanıcılara artık iletilmemektedir.

Dolayısıyla topluluğun kurallarını inceleyerek, hangi konularda ihlal yaptığınızı belirlemeniz gerekir. Bunlardan bazıları şu şekildedir;

 1. Nefret içerikli davranış
 2. Şiddet içerikli aşırılık
 3. Şiddet ve grafik içerik
 4. Taciz ve zorbalık
 5. Yaş güvenliği
 6. Platform güvenliği
 7. Dürüstlük ve güvenilirlik
 8. Yetişkinlerde çıplaklık ve cinsel aktivite
 9. Yasa dışı faaliyetler ve ayarlı ürünler

Eğer https://www.tiktok.com/community-guidelines?lang=tr-TR adresine giderseniz, konu hakkında ayrıntıları görmeniz mümkündür. Böylece ihlal durumunu öğrendikten sonra ilgili videoları kaldırabilir, sonrasında platformdan destek isteyebilirsiniz.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67