Tiktok’ta Takip Etmeyenleri Toplu Silme

Tiktok’ta Takip Etmeyenleri Toplu Silme

Her sosyal medya platformunda olduğu gibi TikTok üzerinde de kullanıcılar, kendisini takip etmeyenleri, takip etmeme eğilimindedir. TikTok takip etmeyenleri silme, en sık yapılan eylemler arasındadır.

Eğer takipçiniz az sayıdaysa gerekli kontrolleri hızlıca yapıp, silmeleri hızlıca yapmanız mümkündür. Ancak hemen hemen her kullanıcı, çok sayıda takipçiye sahiptir. Bu nedenle tek tek kontrol yapmak da zordur.

Pek çok sosyal medya platformu arçalar sayesinde takip etmeyen kişileri hızlıca çıkarmaktadır. Bu nedenle kullanıcılar TikTok toplu takip bırakma programı gibi araçlar aramaktadır.

TikTok Toplu Takipten Bırakma Programı

Diğer sosyal medya uygulamaları ile karşılaştırıldığında, TikTok hâlâ yeni bir uygulamadır. Her ne kadar ilk günden beri çok sayıda özellik gelse de, özel araçlar bakımından oldukça zayıftır. Ancak zaman içerisinde bu durum da düzelecektir.

Dolayısıyla TikTok toplu takipten çıkma, şu an için bir programa sahip değildir. Bu nedenle toplu bırakma henüz yoktur. Ancak platform hızlı bir şekilde büyümektedir. Dolayısıyla üzerine yapılan özel araçlar da artmaktadır.

Bir süre sonra toplu takipçi çıkarma için gerekli araçlar geliştirilerek, kullanıcılara sunulacaktır. Bu zamana kadar tek çözümünüz, tüm kullanıcıları silmektir.

TikTok Takip Etmeyenleri Bulma

TikTok unfollow için öncelikle sizleri kimin takip etmediğini bulmanız gereklidir. Ancak bunun pratik bir yöntemi yoktur.

Bu nedenle tek çözümününüz, tek tek tüm takipçi ve takip ettiklerinizi incelemektir. Bu oldukça uzun sürecek bir işlemdir. Ancak kullanabileceğiniz pratik bir yöntem de vardır.

Eğer listenize girerek, aşağı doğru tüm listenin ekran kaydını alırsanız, daha hızlı karşılaştırma yapabilirsiniz. Ancak takipçi sayınıza göre onlarca fotoğraf olacağını da unutmamanız gerekmektedir.

Bununla uğraşmak istemiyorsanız, yeni bir araç çıkmasını beklemeniz gerekmektedir. Zira toplu takipten çıkarma araçları, aynı zamanda kimlerin takip etmediğini göstermektedir.

TikTok Takip Etmeyenleri Çıkartma

TikTok takip etmeyenler, kullanıcılar arasında en çok rastlanan sorunlar arasındadır. Her ne kadar karşılıklı takipleşme yapsanız da bir süre sonra bir taraf genellikle geri bırakmaktadır.

Bu durum hiçbir kullanıcı, kendini takip etmeyen hesapları, boş olarak takip etmek istememektedir. Dolayısıyla TikTok takip bırakma,  Google’da bu platformla ilgili en çok rastlanan sorular arasındadır. Silme için şu işlemleri takip etmeniz gerekmektedir;

  1. TikTok’a, akıllı telefon üzerinden giriş yapın.
  2. Hesabınız kapalıysa, giriş yapın.
  3. Kendi profil sayfanıza girin.
  4. Ekranda yazan hayranlara tıklayın.
  5. Kaldırmak istediğiniz kişiye dokunun. Böylece profili açılacaktır.
  6. Ekranın sağ üst kısmında yer alan üç noktaya tıklayarak, menüyü açın.
  7. Ardından engelle seçeneğine dokunun.

Bu işlemler hem silmenizi, hem de engellemenizi sağlayacaktır. Engelli kalmasını istemiyorsanız, engelini yeniden kaldırmanız mümkündür.

Ancak kişinin sizi takip etmediğinden, kesin anlamda emin olmak gerekir. Dolayısıyla öncesinde kesinlikle karşılaştırma yapılmalıdır.

TikTok Takipçi Neden Kaybedilir?

TikTok takip etmeyenler, genellikle ilk olarak takipleşme yapılan, ancak sonradan karşı tarafından çıkması durumunda karşılaşılır. Bunun pek çok nedeni vardır. Örneğin o kişiyi tanıyorsanız ve sizi takip etmiyorsa, bu sıklıkla kasti yapılmaktadır.

Ancak tanımadığınız kişiler de bırakmaya başlamışsa, bunun anlamı paylaşımlarınızın artık beğenilmediğidir. Lâkin sorunun nerede olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Videolarınızın görüntü kalitesi azalması, özgün içerik olmaması ve düzenli paylaşım yapmamak, bunlara bazı sebeplerdir.

Eğer bu tür sorunlarınız yoksa son paylaşımlarınızla ilgili sorunlar mevcuttur. Dolayısıyla tarzınızı ya da konunuzu değiştirmişseniz, beğenilmemesi muhtemeldir. Ayrıca içerikle ilgili bir problem de olabilir. Takipçi kaybetme sorununu hızlı şekilde tespit etmek, sizleri daha fazla kayıptan kurtaracaktır.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67