Tiktok'ta Nasıl Yaş Değiştirilir?

Tiktok'ta Nasıl Yaş Değiştirilir?

Tiktok kullanıcılarının en çok araştırdığı konulardan birisi de, Tiktok yaş değiştirme olmaktadır. Normal olarak Tiktok uygulamasına ilk kayıt olurken girilen yaş değiştirilememektedir. Bu nedenle kayıt sırasında yanlış girilen yaşın, doğru olanını Tiktok yönetimine nüfus cüzdanı örneği ile kanıtladıktan sonra Tiktok kullanıcı hesabına ait olan yaş, yani doğum tarihleri değiştirilebilmektedir.

Tiktok Yaş Değiştirme Nasıl Olur?

Tiktok uygulamasında yaş değiştirilememesinin en büyük nedenlerinden birisi, Tiktok’un 13 yaş altında olan kişileri üyeliğe kabul etmemesi olmaktadır. Tiktok uygulamasına 13 yaşın altında olanların üye olması yasaktır. Buna bağlı olarak Tiktok uygulaması içerisinde olan bazı özelliklerden de yararlanabilmek için yaş sınırı gerekli olmaktadır.

Tiktok uygulamasında hediye alabilmek için 18 yaşından büyük olunması lazımdır. Aynı şekilde kısa video paylaşım platformu olan Tiktok’ta, yapılan paylaşımlar ile hediye alma özelliğinin aktif hale gelebilmesi içinde, üyelerden 16 yaş sınırı istenmektedir. Bu nedenle bu özelliklerden yararlanmak isteyen birçok Tiktok kullanıcısı yaşlarını değiştirmek istemektedir.

Usulsüz yollara başvurularak değiştirilen yaşlar sonucunda ise Tiktok kullanıcı hesapları, bu durumun tespit edilmesinden sonra bir daha açılmamak üzere ban yemekte, yani engellenmektedir. Bu nedenle ancak Tiktok uygulamasına kayıt aşamasında, yanlışlıkla girilen doğum tarihleri kanıtlanarak değiştirilebilmektedir.

Tiktok Yaş Değiştirme İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Dünya genelinde en çok kullanılan sosyal medya platformlarından birisi olan, Tiktok uygulamasında yaş değiştirme işlemi ancak yanlış girilen doğum tarihleri durumunda olabilmektedir. Bunun içinse bazı adımların takip edilerek, bu durumun Tiktok yönetime bildirilmesi lazımdır. Tiktok uygulamasında kayıtlı olan doğum tarihini değiştirmek için ilk olarak Tiktok’a kullanıcı adı ve kullanıcı şifresi ile giriş yapmak gerekmektedir.

Tiktok’a giriş yapıldıktan sonra Tiktok kullanıcı profilinde bulunan Ayarlar ve Gizlilik seçeneğine tıklanmalıdır. Açılan seçeneklerin arasındaki, destek kategorisinde yer alan Bir Problemi Rapor Et kısmına basılmalıdır. Açılan yeni sayfada bulunan Hesap ve Profil sekmesine tıklanmalıdır. Hesap ve Profil ayarlarına girildikten sonra Profili Düzenle’ye basılmalıdır. Bundan sonra Tiktok uygulamasının da yönlendirmeleri ile Diğer tuşuna basılarak, yaş itirazının yapılacağı sayfaya ulaşılmaktadır.

Burada yanlış yaştan dolayı, doğum tarihinin değiştirilmek istendiğinin detaylı olarak anlatılması gerekmektedir. Kayıt sırasında yanlış girilen yaşın değiştirilebilmesi için son adım olarak ek bölümünden nüfus kâğıdının bir örneği yazılan yazıya eklenmelidir. Bütün bilgilerin girilmesi sona erdikten sonra ise Rapor Et tuşuna basılarak, Tiktok yaş değiştirme işlemi başarı ile tamamlanmış olmaktadır.

Bundan sonra ise en geç 15 gün içerisinde, Tiktok yönetimi kullanıcı bilgilerinin incelemesi sona erdikten sonra, herhangi bir olumsuzluk görmezse istenilen yaş doğrulama işlemini onaylamaktadır. Bu onaylamanın ardından ise otomatik olarak doğru yaş ve doğum tarihi Tiktok kullanıcı hesabına yansıtılmaktadır.

Tiktok Yaş Değiştirmenin Diğer Yolları Nelerdir?

Tiktok uygulamasında kullanıcılar yaşlarını, ancak nüfus cüzdanı örneği ile değiştirebilmektedirler. Bunun yanı sıra yaş değiştirmenin bir başka yolu da bulunmaktadır. Bunun içinse eski hesabın bırakılarak, doğru yaş ve doğum tarihi ile yeni bir Tiktok kullanıcı hesabı açmak gerekmektedir. Özellikle yeni açılan Tiktok hesaplarında fazla bir paylaşım ve takipçi sayısı olmadığından dolayı, yaş değiştirmek için en pratik olan yöntem bu olmaktadır.

Eski hesaplara sahip olan Tiktok kullanıcılarının ise nüfus cüzdanı doğrulama yolu ile yaşlarını değiştirmesi takipçilerini kaybetmemek açısından en doğru yöntem olmaktadır. Yeni bir Tiktok hesabı açabilmek içinse, yeni bir e-mail adresi ve kullanıcı adı yeterli olmaktadır. Bu yeni e- mail hesabı ile Tiktok uygulamasına, doğru bilgilerle kayıt olunarak Tiktok yaş değiştirme işlemi kolaylıkla yapılmış olmaktadır.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67