Tiktok'ta Az Takipçisi Olanlar Nasıl Yayın Açabilir?

Tiktok'ta Az Takipçisi Olanlar Nasıl Yayın Açabilir?

Çince Douyin olarak bilinen TikTok, sunduğu kısa videoları ve canlı yayınları dâhil çok sayıda özellik bulundurur. Özellikle canlı yayınlar çok fazla sevildiği için, TikTok canlı yayın açma şartları nelerdir sorusu birçok kişi tarafından sorulmaktadır.

Bu konuda daha düzgün bir kullanım olmasını sağlamak isteyen TikTok, takipçi ve yaş konusundan bazı şartlara sahiptir. Takipçilerin minimum 1000 olması, yaşın da 16 üzeri olması gerekir. Eğer 1000 altında takipçiye sahipseniz, bunu sağlamadan açmanız dolayısıyla mümkün değildir.

Konu hakkında tek yapabileceğiniz TikTok’a canlı yayın açamadığınıza dair mesaj atmadır; ancak takipçi şartınız yoksa olumsuz cevap almanız olasıdır. Bu nedenle,

  1. Kaliteli videolar paylaşma,
  2. Özgün olma,
  3. TikTok trendlerini takip etme,
  4. Etiket kullanma,

Gibi yöntemler sayesinde takipçi sayınızı yükseltmeniz gerekir.

TikTok Canlı Yayın Nasıl Açılır?

TikTok tarafından müzikal videolar oldukça sevildiği için, neredeyse her gün binlerce yeni üye platforma kaydolur. Bu nedenle TikTok canlı yayınlar nasıl açılır, birçok kişi tarafından bilinmez.  Eğer yukarıda değindiğimiz iki maddeyi sağlıyorsanız, tek yapmanız gereken aşağıdaki maddeleri izlemektir;

  1. TikTok uygulamasına giriş yapın.
  2. Kullanıcı adı ve şifrenizle ağda oturum açın.
  3. Ekranda görülen artı (+) şeklindeki sembole tıklayın.
  4. Canlı yayın için bir başlık koyun.

Bunlar ardından tek yapmanız gereken, canlı yayını başlatmadır.

TikTok 1000 Takipçi Olmadan Canlı Yayın Açılabilir Mi?

TikTok üzerinden açılan canlı yayınlar birçok izleyicinin ilgisini çektiği için, takipçi ve etkileşim artışı için güzel bir özelliktir. Ancak TikTok canlı yayın kaç takipçiden sonra açılır sorusunu soranlar, 1000 kuralını öğrenince buraya ulaşmaksızın nasıl açabileceğini incelemeye başlar.

Birçok kişi bu noktada web siteleri ve aplikasyonlara giderek, bir nevi hile çerçevesinde sağlamaya çalışır. Ancak bu durumda dikkatli olmanız gerekir. Zira bu tarz yollar hesabınızın zarar görmesi hatta çalınmasıyla sonuçlanabilir.

Zira bu hizmeti bir şekilde sunduğunu ifade edenler varsa bile hesabınıza erişim duyması şarttır. Böylece şifreniz ve diğer bilgileriniz de istemediğiniz kişilerin eline geçer. Dolayısıyla tavsiye edilen, takipçi kuralını sağlamadır.

TikTok Takipçileri Nasıl Arttırılır?

TikTok içerisinde kullanıcılar diğer platformlarda olduğu gibi birbirini takip edebildiği için, başta fenomen olmak isteyenler sürekli artış görmek ister. Canlı yayınlarla hayranlarına daha kolay hitap edebildikleri ve güzel bir performans sergileyebildikleri için, aktif olarak kullanılır.

Birçok kişinin kullanmak istediği TikTok canlı yayınlar 1000 takipçiyle olduğu için önce bu sağlanmalıdır. Bunu gerçekleştirmek için de platformdaki trendler yakından takip edilerek buna uygun videolar yapılmalı, özgün ve kaliteli içerikler sunulmalıdır.

Kopya içerikler sunmak hatta önceki gönderilerle aynı veya benzer içerikler sunmak, her izleyici kısa sürede yorar. Çoğu kişi sizin kendinizi düzeltmenizi beklemeyeceği için, basitçe takipten çıkar. Ancak durum bununla sınırlı da değildir. Zira takipçiniz olmayan kişiler size ulaştığında abonelik öncesi inceleyeceği için, özgünlüğe aykırı içerik görürse size takipçi olmaz.

Buna ek olarak paylaşımlar da düzgün ve planlı yapılmalıdır. Zira sadece TikTok’ta değil, her sosyal medya ağında izleyiciler zaman akışlarını canlı görmek ister. Planlı paylaşım yapmak ise doğru zamanda gönderiyi paylaşma anlamına gelir.

Zira çoğu kişinin dolu olduğu öğle vakitlerinde gönderi yapmak, sadece izlemelerine neden olur. Yeterli vakitleri olmayan kişiler sadece diğer paylaşımlarınıza bakmaya değil, takip etmeye bile yeterli zamanı bulamayabilir.

Ne var ki sabah erken saatler ve akşam vakitlerinde yoğunluk daha fazladır. Bu saatte paylaşım yapmak abone koşulunu daha hızlı doldurmanızı sağlar.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67