TikTok Yorum Engeli Ne Zaman Kalkar?

TikTok Yorum Engeli Ne Zaman Kalkar?

TikTok yorum engeli, son zamanlarda birçok kullanıcının başına gelmiştir. Bunun en büyük nedeni, platformun kurallarına uymamış olmanızdır. Aynı zamanda spam şikâyeti almanız ya da başka bir kullanıcıyı rahatsız etmeniz de nedenleri arasındadır.

Her ne kadar günümüzde çoğu kişi özen göstermese de tüm sosyal medya hesapları bir takım kurallara sahiptir. Bunlar, platform içerisinde düzgün bir kullanım oluşturmak, kimsenin zarar görmeden, sorunsuzca kullanmasını sağlamak içindir.

Müzikal videolara izin verenn bir platform olan TikTok da buna dâhildir. Birçok genç kullanıcının tercihi olan TikTok, bu sebeplerle bir takım kurallara uyulmasını ister. Bunlara uymamanın sonuçlarından bir tanesi de TikTok yorum engeli şeklindedir.

TikTok Engel Alma Nedenleri Nelerdir?

TikTok yorum engeli ne zaman kalkar sorusundan önce engel alma nedenlerinin neler olduğu da incelenmelidir. Zira nedenini bilmezseniz, engeliniz kalksa dahi bir süre sonra tekrar getirilir. Platformu kullanırken, bu maddelere uymanız önerilir;

  1. Çektiğiniz videolar ile ilgisiz hashtag kullanımı
  2. Gönderi yapılan videoların, sıklıkla silinmesi
  3. Aynı videoyu birden fazla kere paylaşma
  4. Videoya uygun olmayan metinler eklenmesi
  5. Robot davranışlar gösterilmesi
  6. Siyasi paylaşımlar yapılması
  7. Şiddet, kumar ve zorbalık gösteren davranışlar
  8. Yasadışı faaliyetler
  9. +18 içerikler

Bu maddeler, engel almanın nedenlerinden, sadece biridir. Dolayısıyla kullanıcılar, öncelikle bunlara önem göstermelidir.

TikTok Yorum Engelinde Nerelere Dikkat Edilmelidir?

TikTok yorum engeli nasıl kalkar diyorsanız, öncelikle bazı maddelere dikkat etmeniz gerekir. Bunlara önem vermemek, yorum engelinde doğrudan etkili olur.

Bunlardan biri, fazla yorum yapmadır. Birçok TikTok kullanıcısı, videoların altına birçok yorum yapar. Ancak bazı durumlarda, fazla görüntü platform tarafından hoş karşılanmayabilir. Dolayısıyla yorum yapacaksanız, bunu abartmadan gerçekleştirmek tavsiye edilir.

Bir diğer konu ise spam mesajlardır. Özellikle yeni kullanıcılar, karşılıklı takipleşme için yorumlar yazar. Birden fazla sayıda ve birbirine benzer yorum yapıldığı için bu bir engel nedenidir. Zira platform, bu tür mesajları spam olarak değerlendirir. Size küçük bir miktar takipçi getirse bile kısa süre sonra engel gelecektir. Ancak spam mesajlar, bunlarla sınırlı değildir.

Zira farklı bir başlık olan ilgisiz yorumlar da bir nevi spam kategorisinde alınabilir. Eğer videonuz ve yorumlar farklı yöndeyse, olumsuz bir durum olabilir.

Ayrıca yorumda nasıl bir dil kullandığınız da büyük önem sahibidir. Eğer yazım dilinize dikkat etmezseniz, TikTok yorum engeli ne zaman kalkar da uzar. Bu nedenle +18, şiddet, kumar ve yasadışı konular içeren yorumlar asla yapılmamalıdır.

Eğer yorumlarınızı sürekli belirli bir kalıpla ve defalarca yazarsanız, bu sizin bir robot olduğunuzu düşündürebilir. Bu da yorum engeliyle sonuçlanabilir. Bu hususlara dikkat etmek, TikTok yorum engeli üzerine size yardımcı olabilir.

TikTok Yorum Engeli Ne Zaman Kalkar?

TikTok yorum engeli ne zaman kalkar, özellikle yorum engeli alanlar tarafından kullanılır. Burada neden engel aldığınız ve kaçıncı kez olduğu önem sahibidir. Dolayısıyla artma ve azalma söz konusudur.

Ancak engel alacak hiçbir şey yapmadığınızı düşünüyorsanız, TikTok yöneticileri ile irtibat kurarak, durumu anlatmanız da mümkündür. Bunun sonucunda yöneticiler durumu inceleyecek ve haklıysanız, kaldıracaktır.

Lâkin öncesinde emin olmanız gerekir. Bunun için tüm yorumlarınızı ve videolarınızı baştan sonra gözden geçirmek önerilir. Özellikle son dönemlerde yaptıklarınıza daha büyük önem verilmelidir. Eğer TikTok kurallarına aykırı içerikler bulmuşsanız, hemen silmeniz gerekir. TikTok yorum engeli nasıl kaldırılır bundan sonra yöneticiler tarafından kontrol edilir. Düzeltme olmuşsa, engel de kaldırılır.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67