Tiktok Videolarına Emoji ve Sticker Nasıl Eklenir?

Tiktok Videolarına Emoji ve Sticker Nasıl Eklenir?

TikTok kullanıcıları videolarını nasıl daha fazla çekici hale getirebileceğini sürekli araştırır. Zira böylece kişiler beğenilerini de yükseltebilir.  Bu sebeple özellikle yeni üyeler TikTok emoji nasıl yapılır? Gibi soruları sıkça sormaktadır.

TikTok içerisinde özgün ve kaliteli videolar çekmek her zaman önemlidir. Zira bir kişinin videonuzu beğenmesi, bunun üzerine sizi takibe başlaması böylece olur. Dolayısıyla emoji ve sticker gibi küçük görülen unsurlar bile bazen bir videoyu mükemmel hale getirebilir. Böylece TikTok platformuna kendinizi tanıtmanızı sağlayabilir.

Ancak TikTok içerisinde çok sayıda özellik olduğu için, yeni kayıt olmuş bir kişi çoğunu bilemez. Bunlardan biri emoji, sticker gibi seçeneklerdir. Eğer bunları nasıl kullanacağınızı öğrenirseniz, daha ilgi çekici videolar daha fazla kişiye hitap edebilirsiniz.

TikTok Sticker ve Emoji Ekleme

TikTok içerisinde birçok kullanıcı özelliklerin zor kullanıldığını düşünür. Bunun nedenine bakıldığında, kişilerin platforma yeni olduğu görülebilir. Zira bir kere öğrendiğiniz zaman bir daha unutmayacağınız pratikliğe sahiptir. TikTok sticker ve emoji kullanmak için şu işlemleri takip etmeniz gerekir;

  1. TikTok uygulamasına giriş yapın.
  2. Hesabınızı açtıktan sonra, bir video çekmeye başlayın.
  3. Çekimi tamamladıktan sonra kontrol paneline girerek, videoyu yükleyin.
  4. Ardından ekranın altına gelerek, emoji ve sticker seçeneklerine dokunun.
  5. Size sunulan seçenekleri inceleyerek, istediğinizi kullanın.

Böylece videolarınız küçük eklentiler sayesinde daha canlı bir yapıya kavuşabilir.

TikTok Sticker ve Emoji Boyutlandırma

Her ne kadar Tik Tok emoji ekleme bu şekilde olsa da, birçok kişi mükemmel görünmesine rağmen büyüklüğünün sorun olduğunu görebilir. Eğer tam anlamıyla göze hitap etmesini istiyorsanız, platform size bunu boyutlandırma imkânını da sunar.

Bunun temel sebebi, amacından fazla büyük duran emojilerin hiç anlamı kalmayacağıdır. Emoji eklerken görüleceği üzere bunlar sürekle – bırak tarzındadır. Bıraktığınız anda fark edeceğiniz gibi çift ok, zamanlayıcı ve X işareti vardır.

Bunlardan zamanlama emojinin ne zaman videoda görüleceğini ifade eder. Eğer tümünde görülmesini istemiyorsanız, ayarlamayı yaparak kolayca çözebilirsiniz. Çift ok işareti ise boyutunu küçültmeye, büyütmeye yaramaktadır.

Her ne kadar video düzenlemesi çok kolay gibi de dursa, oldukça zor ve dikkat isteyen bir işlemdir. Küçük bir işlem mükemmel bir içeriği geri dönülemez şekilde bozabilir. Bu durumda yeniden çekmek gerekir. Ancak bu durumda da aynı güzelliğin tekrar elde edileceği garantili değildir.

Çarpı işareti de tam bu noktada devreye girer. Eğer hatalı işlem yapmışsanız, geri dönemiyorsanız ve yedeklemişseniz emoji ya da sticker unsurunu kaldırmanızı sağlar.  Bununla beraber tavsiye edilen her zaman bir yedek almanızdır. Zira gözünüzden küçük bir şey bile kaçsa, videoyu o şekilde yayınlamanıza neden olur. Bu durumda da geri dönüşü mümkün olmaz.

Ancak yedeğiniz varsa her zaman silerek, üzerinde çalışabilirsiniz.

TikTok Sticker ve Emoji Kullanmak İçin Orijinal Fikirler

TikTok üyeleri videolarının her zaman kusursuz olmasını ister. Ancak bazen bir kuş, eşya ya da farklı bir unsur bile video güzelliğini bozabilir. Video içine etiket atılacaksa, bu bile başlı başına mükemmelliği ortadan kaldırabilir.

Bu bakımdan TikTok emojileri aslında büyük bir fırsat sunar. Zira hatalı, problemli yerin üzerini kapatmanıza yardımcı olur. Böylece hem görülmesini istemediğiniz unsuru gizleyebilir, hem de videoyu daha renkli, canlı hale getirebilirsiniz.

Her ne kadar zamanlayıcı özelliği çok kullanılmasa da akıllıca uygulanması durumunda çok ilgi çekici olabilir. Örneğin videonun yarısında problemli bir yer varsa onu düzenlemek saatler bile alabilir. Ancak bir zamanlayıcı etiket, sticker onu çözer.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67