Tiktok Videolarımı Kimse İzlemiyor Sorunu ve Çözümü

Tiktok Videolarımı Kimse İzlemiyor Sorunu ve Çözümü

TikTok videolarımı kimse izlemiyor, günümüzde pek çok platform kullanıcısı tarafından dillendirilen bir sorundur. Kişiler çektikleri videoların, sıfır izlenme aldığını veya çok düşük olduğunu sıklıkla dillendirmektedir.

Çince adı Douyin olan TikTok, müzikalli videolarıyla başta genç nesil olmak üzere pek çok kişinin ilgisini çekmektedir. Bunun bir etkisi olarak platforma katılanların sayısı, her geçen gün yükselmektedir. Ancak kullanıcıların çoğu, platformun topluluk kurallarını bilmemektedir. Dolayısıyla birçok kişi ihlaller yapmaktadır.

Eğer Tiktok videolarımı kimse izlemiyor diyorsanız, bir neden bu olabilir. Diğerleri ise;

 1. TikTok videolarınız beğenilmiyor olabilir
 2. Ülke değişikliği için VPN kullanıyor olabilirsiniz
 3. Hesabınız yeni olabilir

Bu maddeleri tek tek gözden geçirmeniz gerekmektedir.

Tiktok Topluluk Kurallarına Aykırı Paylaşımlarınız Olabilir

TikTok, her gün milyonlarca kişi tarafından kullanılmakta, çok sayıda paylaşım yapılmaktadır. Ayrıca her gün katılan milyonlarca kullanıcı da vardır. Dolayısıyla bir takım kuralların olması tabiidir. Ancak her sosyal medya platformunda olduğu gibi, burada da çoğu insan bunları bilmeden kullanım yapmaktadır.

TikTok izlenme 0 diyorsanız, bunun bir nedeni aykırı paylaşımlardan dolayı ihlal almanız olabilir. Bu durumda platform, izlenmeme engeli gibi kısıtlamalar verebilir. Platformun topluluk kurallarından bazıları şöyledir;

 1. Şiddet içerikli aşırılık
 2. Nefret içerikli aşırılık
 3. Yasa dışı faaliyetler ve ayarlı ürünler
 4. Şiddet ve grafik içerik
 5. İntihar, kendine zarar verme ve tehlikeli eylemler
 6. Taciz ve zorbalık
 7. Yaş Güvenliği

TikTok topluluk kurallarında daha birçok madde vardır. Her madde, ayrıntılarıyla beraber anlatılmıştır. Dolayısıyla önce bunlara bakmanız ve paylaşımlarınızı gözden geçirmeniz gerekmektedir. Bilmeniz gereken bu tür bir içerik varsa ilgili paylaşımlara değil, hesabınıza engel uygulanacağıdır.

Dolayısıyla TikTok videolarımı kimse görmüyor diyorsanız ve bu tür içerikleriniz varsa, önce hepsini kaldırmanız şarttır.

Tiktok Videolarınız Beğenilmiyor Olabilir

Eğer takipçi sayınız gözle görülür ölçüde düşmüşse ve TikTok videolarım keşfete düşmüyor diyorsanız, basit olarak videolarınız artık beğenilmiyor olabilir. Bunun anlamı şöyledir;

 1. Kalitenizin düştüğü olabilir,
 2. Kaliteniz aynı olsa dahi takipçileriniz ilgisini kaybetmiş olabilir,
 3. Trendleri takip etmiyor olabilirsiniz.

Dolayısıyla bu üç maddeye tek tek önem vermeniz gerekir. Eğer kalitenizin düştüğünü farkındaysanız / fark etmişseniz, daha güzel, kaliteli videolar paylaşmanız gerekmektedir.

Takipçileriniz ilgisini kaybetmişse bir nedeni aynı tür içerikleri paylaşmanız olabilir. Yeni edit programları kullanmak, farklı konulara geçiş yapmak beğenileriniz tekrar artmasını sağlayabilir.

Eğer trendlere önem vermiyorsanız, bu yaptığınız en büyük hatalardan biridir. Zira pek çok İnstagram kullanıcısı, son trendlere değer vererek, heyecanla takip etmektedir. Eğer siz hâlâ eski konulardaysanız ve güncel konular varsa, doğal olarak içerikler sıkıcı gelecektir.

Dolayısıyla bir inceleme yapmanız ve trendleri tespit edip, uygun içerikler düzenlemeniz önerilmektedir.

Ülke Değişikliği İçin VPN Kullanıyor Olabilirsiniz

Bazı TikTok kullanıcılarının ülkelerini farklı göstermek için VPN kullandığı bilinmektedir. TikTok videolarım 0 izlenme diyorsanız ve VPN varsa bunun bir sebebi de budur. Zira platformda kullanılan algoritma açısından bu istenmeyen bir durumdur.

Dolayısıyla VPN kullanımına son vermeniz gerekmektedir. Sadece farklı ülkeden videolar görmek istiyorsanız da bu aynı soruna neden olacaktır. Dolayısıyla izlenme almak istiyorsanız, önem vermeniz gerekmektedir.

Hesabınız Yeni Olabilir

Eğer hesabınızı yeni açmışsanız ya da uzun süre geçmiş, ancak yeni kullanmaya başlamışsanız, videolarınızın izlenmesi çok düşük ya da hiç olmayabilir. TikTok videolarımı kimse görmüyor diyorsanız beklemeniz, farklı videolar izleyerek nelere dikkat etmeniz gerektiğini öğrenmeniz önerilmektedir.

Ayrıca internetten TikTok üzerine yazılar okumak, platformun topluluk kurallarını ayrıntılarıyla incelemekde gerekmektedir.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67