Tiktok Video Editleme Programları

Tiktok Video Editleme Programları

Tiktok, editlenmiş kısa videoların paylaşıldığı bir sosyal medya platformudur. Tiktok hesabından ilgi çekici içerikler paylaşmak isteyen her birey, mutlaka Tiktok video editleme programları kullanarak çektiği videolara filtre ve efektler eklemelidir. Bu sayede videolar çok daha ilgi çekici olabilmekte ve takipçiler tarafından büyük bir beğeni toplayabilmektedir.

Tiktok için çekilen videoları düzenlemek ve son haline getirebilmek için tercih edebileceğiniz pek çok program bulunmaktadır. Ayrıca bu edit programlarından bazıları uygulama olarak cep telefonlarına indirilebilmekte ve bilgisayar edit programlarına gerek kalmadan istenilen video düzenlenebilmektedir. Günümüzde en çok tercih edilen Tiktok video edit programları aşağıdaki listede belirtilmektedir.

  1. Funimate
  2. FilmoraGo
  3. Timbre
  4. PowerDirector
  5. InShot
  6. Videoshop
  7. Video Show
  8. Magisto
  9. Quik
  10. Vivavideo

Yukarıdaki listede belirtilen mobil edit uygulamaları hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıdaki başlıklara göz atabilir ve bu sayede kendinize en uygun uygulamayı bularak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Funimate

TikTok Video Editleme Programları

Funimate, son zamanlarda en çok kullanılan uygulamalardan bir tanesidir. Tiktok video editleme işlemi yapacak olan bireylerin tercih edebileceği bu uygulama, kolay ara yüzü sayesinde kısa sürede video düzenlemeleri yapmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca Funimate kullanarak yalnızca video kırma değil, müzik ekleme, efekt yerleştirme, yazı ekleme gibi pek çok farklı işlem yapabilmeniz de mümkündür.

Funimate bir mobil uygulama olup, bilgisayara gerek kalmadan eğlenceli video editleri yapmanıza yardımcı olacaktır. Bu uygulamanın en sevilen özelliklerinden biri de bünyesinde 100’ün üzerinde farklı efekt seçeneği bulunmasıdır.  Üstelik bu uygulamayla Tiktok’a ek olarak istediğiniz sosyal medya platformu için videolar hazırlayabilirsiniz.

FilmoraGo

FilmoraGo, süre sınırlaması olmadan video editi yapmak isteyenlerin sıkça tercih ettiği bir uygulamadır. Video edit programı arayışı içerisinde olanlar için ideal olan FilmoraGo, yalnızca eğlenceli efektler değil, pek çok profesyonel edit seçeneği de sunmaktadır. Slow motion, hızlandırma, tersten oynatma, kat ekleme, fotoğraf ile video yapma gibi pek çok özelliğe sahip olan bu uygulama, ayrıca sosyal mecralara uygun olacak oranlarda hazırlanabilmektedir.

Hem fotoğraf kullanarak değişik videolar hazırlayabileceğiniz hem de kaydettiğiniz videoları editleyebileceğiniz FilmoraGo, metin ekleme özelliğine de sahiptir. İsterseniz metinleri düz şekilde ekleyebilir, isterseniz animasyonlu metinler yazarak videolarınızın daha çekici hale gelmesini sağlayabilirsiniz.

Timbre

Timbre, hem mp3 hem de mp4 formatındaki dosyalarla çalışılmasını sağlayan geniş kapsamlı bir uygulamadır. Dans videosu editleme, mp3 editleme, ses kesme, kat ekleme, ses birleştirme, ses ve video dönüştürme gibi pek çok farklı özelliğe sahip olan bu uygulama, yalnızca Tiktok için değil, birden fazla uygulama için kullanılabilmektedir. Ayrıca video edit sürelerinde herhangi bir kısıtlama olmadığından dolayı, istediğiniz türde videolar da editleyebilirsiniz.

Timbre uygulamasının en dikkat çekici özelliklerinden bir tanesi de ses ve videoyu birbirinden ayırabilmektir. Bu sayede istediğiniz videonun sesini alabilir ve başka bir fotoğraf veya videoda kullanabilirsiniz. Üstelik uygulama ara yüzü de oldukça kolay olduğundan dolayı işlemlerinizi zorlanmadan gerçekleştirebilirsiniz.

PowerDirector

TikTok Videolarınızı Editleyebileceğiniz Programlar

PowerDirector, videolarınızı kolayca editleyebileceğiniz uygulamalar arasında yer almaktadır. Yeni akım video programı kullanmak isteyenlerin tercih edebileceği PowerDirector, güçlü zaman çizelgesi özelliğiyle ön plana çıkmaktadır. Bu sayede çok daha kaliteli ve kusursuz editler yapılabilmektedir.

HD video oluşturma, ters akış, slow motion, hızlandırma, efekt ekleme, metin yazma gibi birçok özellik kullanarak videolarınızın paylaşıma hazır hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca bu uygulamada editleyerek dışa aktardığınız videolar, görüntü kalitelerinde sorun olmadan Tiktok’ta paylaşabilirsiniz.

InShot

InShot, en çok kullanılan video edit programları arasında yer almaktadır. Tiktok video kırpma, video bulanıklaştırma, ses ekleyip çıkartma, uzun video editleme, çok parçalı video hazırlama, filigran kırpma gibi pek çok farklı edit işlemi yapabileceğiniz InShot, ücretsiz kullanılabilmesiyle de oldukça popülerdir.

InShot uygulaması, milyonlarca aktif kullanıcıya sahiptir ve bünyesinde pek çok efekt bulunmaktadır. Bu efektler sayesinde en iyi şekilde Tiktok videoları yapılabilmektedir. Ayrıca video editlerken süre sorunu olmadığı için yalnızca Tiktok değil, her türlü platform için edit yapılabilmektedir. Üstelik uygulama yorumları da oldukça olumlu yönde şekillenmektedir. Çok profesyonel editler yapmadığınız sürece InShot uygulaması sizler için yeterli olacaktır.

Videoshop

Hem iOS hem de android cihazlara indirilebilen Videoshop, bir video edit programı uygulamasından tüm beklentilerinizi karşılayacaktır. Yalnızca Tiktok için değil, her platform için videolar hazırlayacağınız bu uygulama, video hızlandırma, yavaşlatma, kırpma, filigran silme, efekt ekleme, filtre koyma, metin ekleme, GIF ekleme gibi pek çok farklı özellik sayesinde tek bir panel üzerinden tüm video edit işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Videoshop, milyondan fazla kullanıcı tarafından aktif olarak kullanılmaktadır. Uygulama yorumları oldukça iyidir ve özellikle Tiktok videolarını editlemek için ideal olduğu belirtilmektedir. Uzun soluklu ve fazla işlem gerektiren videolar dışında kısa ve Tiktok gibi platformlarda yayınlanacak videolar en iyi şekilde düzenlenebilir.

Video Show

Video Show, Tiktok video birleştirme nasıl yapılır diye düşünen bireylerin tercih edebileceği kullanışlı bir mobil uygulamadır. Bu uygulama sayesinde 50’den fazla efekt kullanabilirsiniz. Böylece farklı videolar elde edebilir ve video dönüştürme işlemi yapabilirsiniz. Video Show, 100 milyondan fazla kullanıcıya sahip olup, Tiktok video editleme için en çok kullanılan uygulamalar arasındadır.

Video Show sayesinde istediğiniz videoları ses dosyasına çevirebilir ve bu ses dosyalarını farklı videoların üzerine ekleyebilirsiniz. Ayrıca bu uygulama, sesli anlatım özelliği de sunarak klasik metinler kullanma gereğini ortadan kaldırmaktadır. Tüm bunlara ek olarak bu uygulama içerisinde edit süresi kısıtlaması da bulunmamaktadır.

Magisto

Magisto, android cihazlar için indirilebilen ve hem ücretli hem de ücretsiz şekilde kullanılabilen bir uygulamadır. Tiktok video kırpma ve düzenleme için ihtiyaç duyacağınız tüm ayarları bulunduran Magisto, ileri düzey editleme işlemleri için ücretli üyelik gerektirmektedir. Ücretli üyelikte de, hızlı filtre ve efektlere ek olarak kaliteli ve profesyonel editler yapmanıza yardımcı olacak özellikler bulunmaktadır.

Magisto uygulamasını ücretsiz şekilde kullanırsanız, hazır ve kolay özelliklerden yardım alarak edit yapabilirsiniz. Video yakınlaştırma, uzaklaştırma, bulanıklaştırma, metin ekleme, animasyon ekleme, filtre değiştirme, Tiktok efekt ve müzikleri kullanma gibi özelliklerin bir kısmından faydalanabilirsiniz.

Quik

Tiktok video editleme denilince ilk akla gelen mobil edit uygulamalarından bir tanesi olan Quik, en hızlı ve profesyonel şekilde video düzenlemeyi sağlamaktadır. Tiktok video editleme programları araştırması yapan ve kendi edit ihtiyaçlarına göre uygulama bulmak isteyenler, Quik uygulamasına Google Play Store üzerinden göz atabilir. 23 farklı temayla videolarınızı düzenleyebilir ve istediğiniz gibi ses ya da görüntü üzerinde ekleme ve çıkarmalar yapabilirsiniz.

Vivavideo

Android ve iOS cihazlar için kullanılabilen Vivavideo, profesyonel Tiktok videoları için sıkça tercih edilmektedir. Yüksek kalitede çekilmiş olan videoları, görüntü kalitesinde bozulma olmadan editlemek ve dışarı aktarmak için kullanılan Vivavideo, hem video üzerinde yavaşlatma, hızlandırma, görüntü ekleme, çıkartma işlemleri yapmanızı sağlamakta hem de videonun ses dosyasını düzenlemenize yardımcı olmaktadır. En çok indirme alan edit uygulamalarından olan Vivavideo hakkında daha detaylı bilgi almak için Google Play Store’a göz atabilirsiniz.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67