TikTok Moderatör Nedir, Moderatör Nasıl Yapılır?

TikTok Moderatör Nedir, Moderatör Nasıl Yapılır?

 

TikTok tarafından çok da uzak olmayan bir tarihte tanıtılan moderatörler, özellikle yeni kullanıcılar arasında hâlâ merak konusudur. TikTok moderatör ne demek sıkça cevap aranan konuların başında gelmektedir.

TikTok tarafından sunulan canlı yayın özelliği, izleyenlerin yayıncıya hediye şeklinde bağış yapmasına izin vermektedir. Bu sebeple çoğu kişi 1000 takipçi şartını yerine getirerek, bunları açmak ister. Ne kadar çok izlenirseniz, popülerliğiniz de o kadar yükselecektir. Böylece hem bağış alma oranlarınız yükselebilir, hem de isminizi duyurmanız mümkün hale gelir.

İzleyiciler de bu yayınlara ilgi duyduğu için, doğru bir strateji ile daha fazla sevilmeniz mümkündür. Ancak izleyenleri de kontrol etmeniz gerekir. Zira yapılan yorumları okumak, uygun olmayanları engellemek ve uzaklaştırmak, cevaplanacak soruları aralarından seçmek gerekir.

Aynı anda hem performans göstermek, hem de bunları uygulamak imkânsızdır. Moderatörler de burada devreye girerek, yayıncılara bu konuda yardım eder. Böylece siz izleyenlere hitap ederken, seçtiğiniz moderatörler silme, engelleme gibi işlemleri yapabilir.

Moderatörler Neden Önemlidir?

Canlı yayınlarınızın başarıya kavuşmasını istiyorsanız güçlü bir internetinizin olması, donmaması gerekir. Zira yavaşlık kullanıcılar tarafından olumlu karşılanmaz. Ayrıca özgün olmanız, kaliteli performans göstermeniz gerekir.

Buna ek olarak size gelen yorumlar da büyük öneme sahiptir. Zira siz bakmasanız bile, özellikle ilgili yayıncı ve hesabı hakkında bilgi edinmek isteyenler öncelikle buraya bakmaktadır. Yorumlar iyiyse kendinizin güzel bir reklamını yapabilir, böylece hedef kitlenizi hızlı bir şekilde arttırabilirsiniz.

Ancak bilindiği üzere burada ne yazık ki spamlar, hakaret dolu mesajlar da görülmektedir. Bunlar hesabınızı kötü tanıttığı için, potansiyel takipçilerinizi kaybetmenize neden olur. Eğer TikTok moderatör nasıl kullanılır bilirseniz, istenmeyen mesajları kısa sürede silebilir, dilerseniz engelleyebilirsiniz.

Böylece daha başarılı bir hesap imajı oluşturmanız oldukça kolaydır.

TikTok Moderatör Nasıl Kullanılır?

Eğer bir kişinin moderatör olmasını istiyorsanız, kendisinin bu konuda hiçbir şey yapamayacağını bilmeniz gerekir. Zira işlem sizin tarafınızdan yapılır. Burada şu gibi konuları bilmeniz gerekir;

  1. Birden fazla moderatör eklemenize yönelik engel yoktur. Eğer bir tane yetersiz geliyorsa, çoğu ekleme yapabilirsiniz.
  2. Bir kullanıcı moderatör olacaksa, sizi takip etmelidir. Sizi takip etmeyen kişiyi moderatör yapamazsınız.
  3. Bir kişi sizi takip ediyorsa ancak canlı yayında değilse, yine de işlem yapamazsınız. Kullanıcı o an canlı yayında olmalıdır.

Moderatör atama oldukça kolaydır. Eğer aşağıdaki işlemleri takip ederseniz, kısa süre içerisinde atama yapabilirsiniz;

  1. TikTok platformuna giriş yapın.
  2. Bir canlı yayın açın.
  3. Hangi kullanıcıyı moderatör olarak eklemek istiyorsanız, onun üzerine tıklayın.
  4. Seçenekler kısmından moderatör üzerine tıklayın.

Böylece tüm işlemler tamamlanmakta olup, ek herhangi bir şey yapılmaz. TikTok moderatör nasıl yapılır tamamlanır ve ilgili kişiye yetkiler verilebilir.

TikTok Moderatörleri Para Kazanır Mı?

TikTok, canlı yayınlarda bağış yapılmasına, böylece yayıncının para kazanmasına izin vermektedir. Bu nedenle moderatör olmak isteyenler yayında görev almaları sebebiyle TikTok moderatör ne kadar kazanır sorusunu sıklıkla sormaktadır. Ancak burada kendilerine ödenen bir meblağ bulunmaz.

Zira hediyeler yayıncı + moderatörlere değil, yalnızca yayın yapan hesaba atılır. Dolayısıyla sizin hesabınız üzerinde işlem yapılmadığı için, bir kazanç da bulunmaz.

TikTok Moderatörler Nasıl Çıkartılır?

TikTok moderatörleri eklenebildiği gibi çıkarılabilir. Bunun için herhangi bir sebep göstermeniz gerekmez ve işlemin uygulanması için beklemeniz gereken bir süre bulunmaz. Eklediğiniz bir moderatörü kaldırmak istiyorsanız sadece üzerine tıklamanız, ardından da çıkartmanız gerekir. Böylece ilgili kişiden yetki alınır.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67