Tiktok Kampüs Temsilcisi Ne Demek Nasıl Olunur?

Tiktok Kampüs Temsilcisi Ne Demek Nasıl Olunur?

TikTok temsilci ne demek, son zamanlar pek çok kişi tarafından araştırılmaktadır. Platformla ilgili yeni kavramlar arasında olduğu için, birçok kullanıcı ne olduğunu bilmemektedir.

Çince ismi Douyin olan TikTok, her ne kadar kısa süre önce yayınlansa da büyük bir kullanıma erişmiştir. Bunda sunduğu geniş ve eşsiz özelliklerin, büyük bir etkisi vardır. En başta müzikli videoları, pek çok kişi arasında sevilmektedir. Dinamik ve hareketli bir yapısı olan platform, günümüze kadar çok sayıda güncellemeyle yeni özellikle almıştır.

Bunun etkisi nedeniyle, biçok TikTok kullanıcısı artık platform hakkında son durumları takip edemez hale gelmiştir. Bunlardan biri de TikTok kampüs temsilcisidir. Peki, bu kimdir, nasıl olunur?

TikTok Kampüs Temsilcisinin Amacı Nedir?

TikTok kampüs temsilcisi ne demek, birçok kullanıcının aklında soru işaretleri bulundurmaktadır. Amacının ne olduğu da bunlardan biridir.

Bilindiği üzere TikTok, kayıtlı milyonlarca kişiye sahiptir. Ancak bunların büyük bir kesimi, genç kesimdir. Dolayısıyla TikTok, 18 yaş üzeri kullanıcıları çoğaltmak, kalite standartlarını yükseltmek gibi amaçlarla bu projeyi ortaya atmıştır.

Zira birçok kişi, TikTok’un genellikle ergenlik dönemi yaşlarında kişilerden oluştuğunu, dolayısıyla paylaşım, sohbetlerin de diğer sosyal medyalara nazaran daha niteliksiz ve düşük seviyeli olduğu kanaatindedir.

TikTok, marka temsilcileri ile beraber platformu kullandırmaya, sevdirmeye çaba harcayacaktır. Aktivite düzenlerken de TikTok ekibiyle beraber iş yapılacaktır.

TikTok kampüs temsilcisi nasıl olunur diyorsanız da proje şu anda Amerika Birleşik Devletleri’nde kullanılmaktadır. Amerika’da sonbahar – ilkbahar üzere, iki dönem kampüs temsilcisi aranmaktadır.

Kampüs Temsilcisi Ne Demek?

TikTok kampüs temsilcisi ne demek, söz konusu platformun marka temsilcisi olacak kişilere denilmektedir. Görevi alan kişi, karşılık şeklinde çıkarlar da bulunduracaktır. Marka temsilcisi kavramının Amerika ilanında “Brand Ambassador” kelimeleri geçmektedir. Söz konusu çıkarlardan bazıları şöyledir;

 1. Rekabetçi bir tazminat
 2. TikTok ekibinin deneyiminden faydalanma
 3. Uluslar arası topluluk üyesi olma
 4. Ayrıcalıklı ürünler
 5. Sosyal medya, pazarlama, etkinlik yönetimi ve veri analizinde yetenek kazanma

Bu getiriler incelendiğinde, platformun güzel imkânlar sunduğu da görülmektedir. Zira tecrübe kazandırdığı alanlar, günümüzde önemi gittikçe artan konulardır. Üstelik uluslar arası bir ekip, farklı ülke ve kültürlerden insanları tanımaktır.

Her ne kadar “Marka Elçisi” şeklinde Türkçe’ye çevrilse de, söz konusu temsilcilik yükseköğrenim öğrencilerine sağlanacaktır. Dolayısıyla Türkiye’de, “kampüs temsilcisi” terimi geçmektedir. Peki, TikTok Amerika üzerinde iş ilanında neler yazmış?

Burada TikTok’ta içerik oluşturmak, gezinmek için saatlerin harcandığı durumuna değinilirken, platformun sıkı birer takipçisi olup, olmadıkları sorusu yönlendirilmektedir. Sonrasında platformun okuldaki liderleri “Brand Ambassador” şeklinde işe aldığına değinerek, platformu hem okula, hem de çevreye tanıtma şansı bahsedilmektedir.

Kampüs Temsilcisi Özellikleri Ne Olmalı?

TikTok kampüs temsilci başvuru yapmak istiyorsanız, yalnızca Amerika Birleşik Devletleri üzerinde olduğunu bilmeniz gerekir. TikTok tarafından açılan ilanda, özellikler şöyle bahsedilmektedir;

 1. Dijital medya üzerine ilgili
 2. Problem çözücü nitelik
 3. Uyumlu takım çalışması
 4. Etkili yüzyüze ilişki
 5. Okullarda aktif bir sosyal yaşam
 6. Organizasyon işleri, toplantı ve etkinleri ve etkinlikleri organize edebilme
 7. Çoklu görevlerin üzerinden gelebilme
 8. Platformu düzenli kullanma
 9. Eğlendirici nitelikte video yapma yetenek ve tutkusu
 10. İnisiyatif alabilme
 11. Baraj üzeri not
 12. Üniversite kaydı

TikTok kampüs temsilcisi nasıl olunur için gerekli özellikler bu şekildedir. Eğer tüm Dünya’ya yayılmasına karar verilir ve Türkiye’ye de gelirse, farklı uygulamaların söz konusu olacağı unutulmamalıdır.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67