Tiktok İzlenme Gelmiyor, Beğeni Gelmiyor Hatası

Tiktok İzlenme Gelmiyor, Beğeni Gelmiyor Hatası

Tiktok uygulaması kullanıcılarının en çok araştırdığı konulardan birisi de, Tiktok izlenme gelmiyor, beğeni gelmiyor hatası olmaktadır. Tiktok videolarının izlenmelerinin düşmesi ya da videoların izlenme oranlarının sıfır olmasına göre bu hata incelenebilmektedir.

Tiktok Videolarının İzlenme Sayısının 0 Olması

Tiktok kullanıcılarının profillerinde yayınladığı videolar bazı durumlarda sıfır izlenme sayısına sahip olabilmektedir. Bu nedenle çoğu Tiktok üyesi neden Tiktok videom 0 izlenme sorusuna bir cevap aramaktadır. Genel olarak Tiktok bir Tiktok videolarının izlenme sayılarının sıfır olmasının, başlıca nedenleri şunlar olmaktadır;

  • Video görüntülerini bilmeden kısıtlama durumu: Genellikle Tiktok’a yeni üye olup, kısa video paylaşanların başına gelen bu durum, video ayarları kısmında yapılan hatadan kaynaklanmaktadır. Bunun kontrolü için yapılması gereken ise ilk olarak videoya girildikten sonra videoda yer alan üç nokta işareti bulunmalıdır. Burada video gizlilik ayarlarında yer alan konumun herkese açık olacak şekilde olması lazımdır. Video gösterim ayarlarının sadece ben olarak ayarlı olması durumunda ise video yükleyen kişiden başkasına gözükmemektedir.
  • Tiktok kurallarına aykırı video içerikleri yüklemek: Tiktok uygulamasında paylaşılan videoların suç teşkil edecek içerikler barındırması ya da +18 öğelerini taşıması gibi benzeri durumlarda videolara Tiktok yönetimince engel konulmakta, bu nedenle de videolar izlenmeye kapanmaktadır. Bu yüzden Tiktok üyelerinin şiddet, hakaret ya da cinsellik gibi benzeri Tiktok yönetimce yasaklanan konu içerikleri ile video çekmemeleri gerekmektedir.
  • Tiktok’ta siyasi videolar paylaşmak: Tiktok kurallarınca siyasi video paylaşımları yapmakta yasaktır. Özellikle siyasi kişiliklerin kimlikleri üzerinden hakaret edici videolar Tiktok yönetimince hemen engellenmektedir.
  • Telif hakkı içeren videolar paylaşmak: Video izlenme sayısının sıfır olması ya da hiç beğeni almamasının bir başka nedeni de, telif hakkı içeren video paylaşımları yapmak olmaktadır. Bu gibi durumlarda da videolar hemen engellenmekte ve gösterime kapatılmaktadır.

Bu nedenlerden dolayı Tiktok uygulamasında video paylaşan herkesin, Tiktok’un belirlediği kurallar çerçevesinde video paylaşımları yapması gerekmektedir. Ayrıca tikok videolarınızın izlenme sayılarını arttırmak için tiktok izlenme satın al paketlerimize göz atabilirsiniz.

Tiktok Videolarının İzlenme Sayılarının Düşmesi

Tiktok uygulamasında paylaşılan videoların izlenme sayılarının düşmesi ve beğenilerin azalmasının bir diğer nedeni de, paylaşılan kısa videonun ilgi çekmemiş olmasından ya da Tiktok uygulaması içerisinde yer alan ve üyelerin paylaştığı videoları gösteren alan olan, keşfet alanına çıkmamış olmasından kaynaklanmaktadır.

Bunun nedeni ise Tiktok algoritmasının işleyişine göre az izlenen videoların keşfete çıkmamasıdır. Genel olarak izlenmesi ve beğenisi düşük olan Tiktok üyelerinin paylaştığı ksıa videolar, Tiktok keşfet kısmında çıkmamaktadır. Bu yüzden Tiktok üyelerinin dikkat etmesi gereken en önemli noktalardan birisi de, devamlı olarak aktif ve güzel paylaşımlar yapması gerekliliğidir.

Tiktok’ta paylaşılan videoların içerikleri güzel ve ilgi çekici olduğu zaman izlenme oranları ve buna bağlı olarak üyelerin profillerine abone olanların sayılarından da yükselmeler daha hızlı bir şekilde yaşanmaktadır.

Tiktok Videolarının Yasaklandığı ya da İncelendiği Nasıl Anlaşılır?

Tiktok’ta paylaşılan videoların izlenme oranlarının sıfır olması, genellikle Tiktok yönetimince bu videoları inceleme altına alındığına işaret etmektedir. Aynı zamanda engellenen videolarda sıfır görüntü ve sıfır beğeni hatası alınmaktadır. Bu yüzden bu gibi durumlarda Tiktok engelli videolar anlama yöntemi olarak yapılması gereken şu olmaktadır;

  • Öncelikle Tiktok kullanıcı profili ayarlar kısmına girilmesi lazımdır.
  • Ayarlar kısmından, Tiktok video yöneticisinden sıfır izlemeye sahip olan video bulunmalıdır.
  • Tiktok’ta paylaşılan videonun buradan bağlantısına tıklanmalıdır.
  • Bağlantıya tıklandığı zaman kopyalanamıyorsa, videonun engellenmiş olduğu kolaylıkla anlaşılmaktadır.
  • Eğer bağlantı kopyalanıyorsa, engel ya da inceleme gibi bir durumun söz konusu olmadığı belli olmaktadır.

Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67