Tiktok İçin Video Düzenleme Uygulamaları

Tiktok İçin Video Düzenleme Uygulamaları

Tiktok için video düzenleme uygulamaları, bahsi geçen sosyal medya üzerinde hesabı bulunan bireyler tarafından oldukça ilgi görmektedir. Son dönemlerde birbirinden farklı içeriklere yer veren ve bununla birlikte bünyesinde sayısız kullanıcı barındıran Tiktok, revaçta olan uygulamalardan biri haline gelmiştir. Bu uygulama sayesinde gelir elde eden kullanıcılar ise takipçileri ile daha güzel içerikler paylaşabilmek adına edit programlarından yararlanmaktadır.

Tiktok videolarının düzenlenebilmesi için sunulan pek çok video düzenleme seçeneği bulunmaktadır. Bu seçeneklerden en uygun olanını tercih eden içerik üreticileri, videolarını düzenleyip takipçileriyle paylaşmaktadır. Uygulama listesi ve uygulama özellikleri hakkında gerekli tüm bilgilere alt başlıklar aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Tiktok Video Düzenleme Uygulamaları Nelerdir?

Video düzenleme uygulamaları

Bir önceki başlıkta bahsi geçen uygulamalar, Tiktok video düzenleme uygulamaları nelerdir başlığı altında ele alınmakta ve pek çok kullanıcı kapsamında araştırılmaktadır. Bu uygulamalar sayesinde düzenlenen içeriklerin çok daha profesyonel olması, takipçilerin gözünden kaçmamaktadır. Örnek olarak gösterilebilecek başlıca uygulamalar şu şekilde sıralanabilir:

 • Quik
 • Tını
 • InShot
 • ViaMaker
 • Lomotif
 • Magisto

Başlıca tercih edilen uygulamalar, yukarıda sırası ile listelenmiştir. Her bir uygulamanın sunduğu imkanlar ve özellikleri birbirinden farklıdır. Buna bağlı olarak her bir kullanıcı kendi ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak uygulama tercihinde bulunmaktadır. Bahsi geçen uygulamaların tanıtımları ise aşağıda açık bir dille ifade edilmiştir.

Quik Özellikleri Nelerdir?

Tiktok editleri için tercih edilmekte olan uygulamaların başında Quik uygulaması yer almaktadır. Uygulamanın sunduğu birbirinden farklı imkanlar ve avantajlar sayesinde pek çok kişinin kullandığı bilinmektedir. Uygulama içeriği hakkında araştırma yapan ve Tiktok video düzenleme işlemi için en iyi uygulamayı arayanlar, Quik uygulamasının özelliklerini Quik özellikleri nelerdir başlığında araştırmaktadır. Bu noktada sıralanabilecek belli başlı özellikler şunlardır:

 • Düzenlemeler pek çok platformda paylaşılabilmektedir.
 • Birbirinden farklı dil desteği sunmaktadır.
 • Basit ara yüzü sayesinde kullanım kolaylığı sağlamaktadır.
 • Yaptığınız düzenlemeleri kolaylıkla tamamlayabilir ve kaydedebilirsiniz.

Sıralanan bu özelliklere sahip olan Quik, ücretsiz bir uygulama olmasının yanında bazı özelliklerinin de ücretli olduğu bilinmektedir. Uygulama içi satın alma işlemi sayesinde tüm özelliklerden yararlanabilirsiniz.

Tını Özellikleri Nelerdir?

Tiktok video editleme programlarından biri olan Tını, binlerce indirmeye sahip olması sayesinde tercih edilen uygulamalar arasında yerini almıştır. Özellikle seslendirme konusunda pek çok imkana yer vermesi, bu uygulamanın ön plana çıkmasını sağlamıştır. Söz konusu Tiktok video yapma programı olduğunda bu ve buna benzer öneriler ön plana çıkmaktadır. Peki, Tını uygulamasının öne çıkan özellikleri nelerdir?

 • Bölme, kaldırma ve video hızı değiştirme menüleri bulunmaktadır.
 • Video ve ses dosyalarını diğer formatlara dönüştürme imkanı sağlanmaktadır.
 • Videolardan sese veya Videolardan GIF’e dönüştürme seçeneği de bulunmaktadır.
 • Marangoz isimli düzenleme yöntemi de uygulama dahilinde sunulan özellikler arasında yer almaktadır.

InShot Özellikleri Nelerdir?

Instagram kullanıcılarının da bir nevi aşina olduğu uygulama olan InShot, Tiktok videolarının düzenlenmesinde de zaman zaman tercih edilmektedir. Ses ve efekt ekleme gibi pek çok özelliği bünyesinde sunan bu program, yapılan düzenlemeler sonucunda içeriklerin daha göze çarpar hale gelmesini sağlamaktadır. Tiktok video düzenleme işlemleri için tercih edebileceğiniz bu uygulamayı Google Play veya App Store üzerinden indirebilirsiniz.

Video düzenleme veya kesme, film tarzı filtreler, parlaklık ve kontrast ayarlamaları gibi sayısız düzenleme yöntemi, InShot uygulaması kapsamında sunulmaktadır. Ücretsiz indirebileceğiniz bu uygulama, içerisinde ücretli seçenekler de barındırmaktadır. Öğe başına belirlenen fiyatlarda ödeme yaparak indirmiş olduğunuz bu edit programını sınırsız bir şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz.

ViaMaker Özellikleri Nelerdir?

Çoğu Tiktok kullanıcısı, ana sayfasında beliren gönderilerin ne kadar dikkat çekici olduğuna dikkat etmekte ve buna göre içerik üreticilerini takibe almaktadır. Hal böyle olunca kazançlarını artırmak isteyen içerik üreticileri de paylaşacakları videoların daha kusursuz ve göz alıcı olmasını tercih etmektedir. Bunun için pek çok uygulama sunulmakta ve buna ViaMaker örnek olarak gösterilmektedir.

Viamaker Tiktok video düzenleyici sayesinde yararlanabileceğiniz belli başlı özellikler ise aşağıda maddeler halinde açıklanmıştır.

 • Birbirinden farklı büyülü efektler bulunmaktadır.
 • Gelişmiş efekt ve filtre seçeneklerine yer verilmiştir.
 • Trend sesler ve çıkartmalar bulunmaktadır.
 • Milyonlarca şarkıya sahip kütüphanesi bulunmaktadır.

Sıralanan bu özelliklere sahip bir uygulama arıyorsanız siz de düzenlemelerinizi ViaMaker uygulaması kullanarak tamamlayabilirsiniz.

Lomotif Özellikleri Nelerdir?

Lomotif özellikleri nelerdir sorusu ile birlikte Tiktok videolarını düzenlemek isteyen kişilerin yanıt aradığı sıklıkla görülmektedir. Takipçilerine daha farklı içerikler sunmaya özen gösteren içerik üreticileri, bu ve buna benzer uygulamalardan yararlanarak paylaşım yapmadan önce videolarını editlemektedir. Bu bağlamda tercih edilebilecek seçeneklerden biri olan Lomotif, şu özelliklere sahiptir:

 • Hikaye oluşturmak için klip düzenleme menüsü bulunmaktadır.
 • Zaman atlama ve aynı zamanda hızlı hareket seçeneklerine yer verilmiştir.
 • Emoji, başlık ve filtre ekleme seçeneği bulunmaktadır.
 • Farklı uygulamalardan içerik ekleme bölümü bulunmaktadır.

Bu özelliklere sahip olan Lomotif Google Play Store veya App Store sayesinde cihazlara kolaylıkla indirilebilmektedir.

Magisto Özellikleri Nelerdir?

Verilebilecek örneklerin sonuncusu olan Magisto, video düzenleme aracı olarak karşımıza çıkan seçeneklerden birisidir. Daha dikkat çekici içerikler yayınlayabilmek için buna benzer pek çok uygulama daha tercih edilmektedir. Ancak Magisto özellikleri nelerdir sorusu kapsamında sunulan özellikler, kullanıcıların dikkatini çekerek bu uygulamanın tercih edilmesini sağlamaktadır. Uygulamalar için verilebilecek örneklerin çoğu basit olsa da ön plana çıkan seçeneklerin olduğu söylenebilir.

Bir milyondan fazla kullanıcıya sahip olan bu uygulama, lisanslı müzik kitaplığına sahip olması sayesinde ön plana çıkmaktadır. Bunun yanı sıra markası olanlar için oldukça faydalı bir özellik de bulunmaktadır. Marka renklerinin ve yazı stillerinin özelleştirilmesi sayesinde daha canlı bir düzenleme yapma şansına sahip olabilirsiniz.

Tiktok Video Düzenleme Nasıl Yapılır?

Yukarıda pek çok örneği verilen düzenleme uygulamaları, nasıl kullanılacakları kapsamında da araştırılan başlık haline gelmiştir. Tiktok video düzenleme nasıl yapılır sorusu ise tercih edilen uygulamaya bağlı olarak farklı yanıtlanmaktadır. Burada dikkate almanız gereken bazı temel adımlar bulunmaktadır. Bu adımlar aşağıda maddeler halinde açıklanmıştır.

 • Öncelikle uygulamayı indirdikten sonra kitaplığınızdan editlemek istediğiniz videoyu seçmeniz gerekmektedir.
 • Daha sonra uygulama içerisinde yer alan özelliklerden yararlanarak düzenleme işlemlerini tamamlayın.
 • Son olarak yaptığınız değişiklikleri kaydedin ve içeriğinizi sosyal medya hesabınızdan takipçileriniz ile paylaşın.

Bu adımları tamamlayarak düzenleme işlemlerinin nasıl yapıldığını anlayabilir ve tüm videolarınızı kısa sürede daha dikkat çekici hale getirebilirsiniz.

Tiktok Video Düzenlemenin Avantajları Nelerdir?

Video düzenleme avantajları

Tiktok video düzenlemenin avantajları nelerdir sorusu, sıralanan bu anlatımın ardından en çok merak edilen içeriklerden biri haline gelmiştir. Kazançlarını artırma amacıyla bu düzenlemeleri yapan içerik üreticileri, yararlanabilecekleri daha pek çok faydayı araştırarak konu hakkında bilgi edinmeyi tercih etmektedir.  Aynı zamanda bu avantajların ne olduğu da genellikle tahmin edilmektedir.

İçeriklerinizi düzenli bir şekilde hesabınıza yüklemeniz durumunda takipçilerinizin daha fazla ilgi gösterdiğini fark edebilirsiniz. Bu da yorum, beğeni ve izlenme  sayılarınıza yansıyacaktır. Etkileşim oranlarınızın artmasına bağlı olarak da elde ettiğiniz kazancın her geçen gün arttığına da şahit olabilirsiniz. Bu avantajlar için yapmanız gereken tek şey yayınlamak istediğiniz içerikleri düzenlemek olacaktır.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67