TikTok Hesapları Kaç Şikayetle Kapanır?

TikTok Hesapları Kaç Şikayetle Kapanır?

Tiiktok hesapları kaç şikayetle kapanır? tiktok kapatma yolları Tiktok kullanıcıları tarafından en merak edilen konulardan biridir.

Peki tiktok hesabı şikayetle kapatmak mümkün mü? Eğer bir tiktok hesabını kapatmak istiyorsanız, Tiktok uygulaması içinden hesabı şikayet edebilirsiniz. Bu şikayetinizde eğer şikayet etmek istediğiniz konu uygulamadaki şikayet et kısmında yoksa, üzgünüz ki Tiktok uygulaması şikayetinizi dikkate almaz. Bu sebeple şikayet konusunun ne olduğu çok önemlidir. Pek çok kişinin bir hesabı şikayet etmesi ile Tiktok hesabı kapanır ancak sayı vermek mümkün değildir.

Tiktok uygulamasında hesap şikayet etmek, istiyorsanız bazı konulara dikkat etmeniz gerekir. Bu konuları kısaca şöyle özetleyebiliriz:

  • Eğer şikayet ettiğiniz hesapta sizin haksız yere şikayet başvurusu yaptığınız anlaşılırsa bu şikayetiniz dikkate alınmaz. Ayrıca sürekli olarak hesabınızdan şikayet talebi oluşturuyorsanız bu sizin hesabınızın geçici kısıtlanmasına sebep olabilir.
  • Şikayete konu olacak durumun yani bir çeşit rapor edeceğiniz konunun şikayet ettiğiniz içerikte ya da hesapta bulunduğundan emin olun. Aksi halde şikayetiniz işleme alınmayacaktır.
  • Şikayet talebinizde konunun ne ile ilgili olduğunu düzgün ve doğru kelimeler kullanarak ifade edin.
  • Şikayet başvurunuza ekleyebileceğiniz delil gibi görünen bilgi ya da görsel kullanarak şikayetinizin hızla sonuçlanmasını sağlayabilirsiniz.

Tiktok şikayet talebi oluştururken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta sürekli an be an şikayet talebi oluşturmamaktır. Aksi halde kendi hesabınızın engellenmesine sebep olabilirsiniz.

Tiktok, özellikle gençler tarafından oldukça sık kullanılan bir uygulama olarak karşımıza çıkmaktadır. Ancak özellikle  yakın zamanlarda pandeminin yaşanmasıyla birlikte insanların eve kapanması sırasında Tiktok çok geniş insan kitlelerine ulaşmayı başararak popülerliğini artırmıştır.

TikTok Nedir?

TikTok detayları

Tiktok nedir? Tiktok, SensorTower tarafından 2020 yılının ocak ayında yayımladığı verilere göre 2019’da dünyanın en çok indirilen uygulaması olmuştur. TikTok  özellikle gençler arasında popüler olan bir video paylaşım uygulamasıdır.

Tiktok neden bu kadar popüler oldu? sorusu için kesin bir cevap vermek zordur. Tiktok, 2017 yılında ByteDance şirketinin bu uygulamayı ilk olarak Çin’de Douyin isimli bir uygulama olarak piyasaya sürdüğü bilinir. Daha sonrasında 2017’nin sonlarına doğru ByteDance şirketi  kullanıcıların popüler şarkılara dudak senkronizasyonu yolu ile eşlik edip video çekmesi ve bu videoyu paylaşmasını sağlayan Music.ly sosyal medya platformunu satın alması ile üne kavuştur. Artık Tiktok, ABD’de yaşayan genç kitlelere ulaşabilir hale gelmişti. Tiktok’un asıl ünü ise 2020 yılında yaşandı. Tiktok uygulaması artık sadece gençlerin değil pek çok yaş grubundan insanın da kullandığı bir sosyal medya platformu haline geldi. Ayrıca bu uygulamayı sanatçılar, pek çok meslek grubundan insanın kullanmaya başlamasının yanı sıra siyaset insanları da Tiktok kullanmaya başlamıştır.

Tiktok videoları bazı insanlara bazen komik bazen de saçma gelebilir. Ancak öyle görünüyor ki kişiler bu uygulamayı kullanmaya başladıktan sonra uygulamanın bağımlısı oluyorlar. Esasen bu durum Tiktok öncesinde kullanılan Vine uygulamasının boşluğunu doldurup üstüne daha popüler olması ile oldukça ilgilidir. Tiktok kullanıcıları kendilerini bu uygulamayı kullanarak aslında yaratıcı bir şekilde kendilerini ifade etme deneyimi kazanıyorlar. Bu sebeple de uygulama her geçen gün daha çok geliştiriliyor ve Tiktok bu sayede her geçen gün daha popüler hale geliyor.

Üstelik bu uygulamanın üçüncü taraf versiyonları da oldukça popüler hale gelmektedir. Söz edilen uygulama Tiktok Plus uygulaması olarak biliniyor. Tiktok Plus nedir? Tiktok Plus Apk uygulaması özünde Tiktok uygulamasıdır. Sadece özellikleri değişiktir. Tiktok Plus APK ile çekilen videolara çeşitli efekt, filtre, pek çok çıkartma ya da şarkı gibi birçok özelliğin eklenebildiği biliniyor. Tiktok Plus Apk uygulaması son zamanlarda adını sıkça duymamızda ve bu uygulamanın popüler olmasındaki nedenler arasında videoya eklenen şarkılara cover yapılabilme özelliğidir.

Tiktok Plus özellikleri nelerdir? Sorusu bu popüler uygulamayı kullanmak isteyenlerin en sık sorduğu sorular arasında karşımıza çıkmaktadır. Özünde birebir Tiktok uygulaması ile aynı olan Tiktok Plus, aslında bir üçüncü taraf uygulamasıdır. Tiktok’un kullanıcılara sunmadığı bir takım özellikleri sunarak insanlar arasında yayılmaya devam etmektedir. Kişiler bu uygulamayı kullanarak videolar çekip paylaşabilir ya da başka takipçilerin paylaştığı pek çok görsel içeriğe ulaşarak izleyebilir. Peki bu uygulamayı Tiktok’ tan ayıran özellikler nelerdir? İşte bu özelliklerden bazılar:

  • Tiktok Plus’ ta reklam yoktur
  • Tiktok Plus, köşesinde TikTok logosu olmadan video indirmenizi sağlar

Tiktok Plus Apk uygulaması özünde Tiktok uygulamasıdır. Sadece özellikleri değişiktir. Tiktok Plus APK ile çekilen videolara çeşitli efekt, filtre, pek çok çıkartma ya da şarkı gibi birçok özelliğin eklenebildiği biliniyor. Tiktok Plus Apk uygulaması son zamanlarda adını sıkça duymamızda ve bu uygulamanın popüler olmasındaki nedenler arasında videoya eklenen şarkılara cover yapılabilme özelliği ile dikkat çekmektedir.

TikTok Nasıl Kullanılır?

TikTok Nasıl Kullanılır? TikTok kullanmak isteyen kişiler öncelikle App Store ya da Google Play Store gibi uygulama mağazalarından bu uygulamayı indirmelidir. Kullanıcıların uygulamada hesap açabilmesi için bir telefon numarasına, e-posta adresine, Facebook hesabına ya da Instagram gibi bir uygulama vasıtaysıyla kayıt olması gerekir. Tiktok kullanıcıları uygulamaya giriş yaptıktan sonra, Tiktok videoları bulmak için uygulamanın arama sekmesini kullanabilir. Ayrıca uygulamada kişilerin popüler içerik oluşturanları, popüler içerikleri görebileceği “Sizin İçin” sekmesi de bulunmaktadır.

TikTok Çocuklar için Uygun Bir Platform Mudur?

TikTok çocuklar için uygun bir platform mudur? Sorusunun cevabı kişiden kişiye ve aileden aileye değişebilir. Tiktok 18 yaş üstü her bireyin kullanımı için uygun olarak değerlendirilmektedir. Bu sebeple aslında sorunun kesin cevabı: Tiktok çocuklar için uygun bir platform değildir. Çocuğun izlemesinin uygun olmadığı pek çok içerik, Tiktok videolarındaki pek çok içeriğin küfürlü ve müstehcen unsurlar içermesi sebebiyle ebeveynlerin çocukları Tiktok kullanımı konusunda sınırlandırması tavsiye edilir. Eğer çocuk bu uygulamayı merak ediyorsa ebeveyn kontrolü altında merakı giderilebilir. Ancak Tiktok’un kesin olarak yasaklanması, çocuğun merak duygusunu güdüleyeceği için çocuğu sınırlandırmak yerine, kontrol altında Tiktok kullanımına müsaade edilebilir. Unutulmamalıdır ki internet çağında ve bilginin, içeriklerin hızla yayıldığı bu dönemde çocukları istenmeyen içeriklerden uzak tutmak neredeyse imkansızdır.

Tiktok Şifremi Unuttum, Mail ve Telefona Erişimim Yok Sorunu ve Çözümü

TikTok şikayetle hesap kapanma

“Tiktok şifremi unuttum, mail ve telefona erişimim yok” diyen kullanıcılar için birkaç yol önermek mümkündür. Tiktok e-postama erişimim yok, hesabıma nasıl giriş yapabilirim? Sorusu ile öncelikle mail adresine erişimi olmayanlara birkaç tavsiye verebiliriz. Günümüzde milyonlarca aktif kullanıcıya sahip olan Tiktok, insanların en çok zaman geçirdiği sosyal medya platformlarından birisidir. Tiktok kullanıcıları, bazen hesaplarına e-postalarını unutmaları sebebiyle erişim sağlayamaz.  Bu durumda Tiktok hesabınıza giriş yapabilmek için telefon numaranızı kullanabilirsiniz. Ancak bu telefon numaranız hesabınıza önceden entegre edilmişse ise yarayacaktır. Tiktok Şifremi Unuttum, Telefon Numarama Erişimim Yok

“Tiktok şifremi unuttum, telefon numarama erişimim yok” diyen kullanıcılar ise hesaplarına entegre ettikleri maile erişebiliyorlarsa Tiktok hesaplarına giriş yapabilirler. Ancak hem telefon hem de e- mail erişiminiz yoksa Tiktok hesabınıza giriş yapmanız imkansızdır.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67