TikTok Fenomenlerinin Aylık Kazançları

TikTok Fenomenlerinin Aylık Kazançları

TikTok fenomenlerinin aylık kazançları, son dönemlerin en merak edilen konuları arasında yer almaya başladı. 2015 yılı itibariyle ön plana çıkan TikTok uygulaması, çok kısa sürede önemli bir platform haline geldi. İnsanlara yeni bir dünyanın kapılarını açan TikTok platformu ile büyük miktarlarda kazançlar elde etmeniz mümkün.

TikTok kullanıcıları, kazandıkları paralarla kamuoyunun gündeminden düşmüyor. Kısa kısa videoların hazırlanıp, sunulduğu bir platform olan TikTok’un günümüzde 8 milyonu geçit kullanıcısı bulunuyor. TikTok uygulamasına; App Store ya da Android gibi marketlerden ücretsiz şekilde indirebilirsiniz. Platformla ilgili özellikle, “TikTokcular ne kadar kazanıyor” sorusu çok ön plana çıkıyor. TikTok platformu üzerinden ortalama 10 bin TL kazanma şansına sahip olabilirsiniz. TikTok üzerinden;

 • Satım ortaklığı,
 • Ürün satışı,
 • Sponsorlu içerikler,
 • Marka anlaşmaları sayesinde para kazanabilirsiniz.

TikTok para kazanma faktörleri;

 • Sponsorluk,
 • Etkileşim oranları,
 • Takipçi sayıları,
 • Canlı yayın tutumları,

TikTok üzerinden para kazanmak için farklı farklı alanlarda videolar yükleyebilirsiniz. TikTok uygulamasında paylaşılan videolarla ciddi paralar kazanmak mümkündür.

Türk TikTokerler Ne Kadar Kazanıyor?

TikTok fenomenlerinin kazançları

“Türk TikTokerler ne kadar kazanıyor” noktasında özellikle pandemi sürecini değerlendirmek gerekiyor. Pandemiyle birlikte kullanıcı sayısı TikTok’un Türkiye’de artmıştır.  TikTok uygulaması Türk fenomenleri arasında ilk olarak “cznburak” kazancıyla dikkat çekiyor. cznburak aylık olarak, on binlerce lira kazanıyor.

Enes Batur adlı Türk TikTok fenomeniyse, aynı şekilde cznburak gibi yüksek miktarlarda para kazanıyor. TikTok üzerinden para kazanmak için öncelikle özgün içeriklerin oluşturulması gerekiyor. Tamamen özgün videolar oluşturup onları platform üzerinden yayınlayarak, büyük miktarlarda kazançlar elde edebilirsiniz.

TikTok Fenomenlerin Aylık Kazancı

TikTok fenomenlerin aylık kazancı hakkında kesin bir veri belirtmek doğru değildir. Özellikle takipçi sayıları değişken kavramlar olması sebebiyle, kazançlarda da farklılıkların olduğu söylenebilir. TikTok fenomenlerinin bazıları canlı yayınlardan daha çok para kazanıyor. 100.000 takipçiye sahip bir TikTok kullanıcısı, ortalama olarak ayda 200- 1.000 dolar arası gelir kazanıyor.

1 milyon takipçili bir hesapsa yaklaşık olarak; 1.000- 5.000 dolar kazanma şansına sahiptir. TikTok üzerinden para kazanmak için aynı zamanda;

 • Kendinize ait ürünleri satma,
 • Markalarla iş birliği yapma,
 • Canlı yayınlar,
 • YouTube kanalına yönlendirilmesi,
 • Mention atma gibi yöntemleri de kullanabilirsiniz.

TikTok’un En Çok Para Kazanan Fenomenleri

TikTok’un en çok para kazanan fenomenleri sıralamasını aşağıda detaylı şekilde belirttik. İşte TikTok’un en çok para kazandırdığı fenomenleri:

Addison Rae Easterling

Addison Rae Easterling, geniş takipçi kitlesiyle dikkat çekiyor. Ünlü fenomen video başına, 10 bin ile 26 bin dolar arasında kazanç elde ediyor.

CZN Burak

Dünya genelinde TikTok üzerinden para kazanan fenomenlere bakıldığında CZN Burak’ın Türkiye’de listeye giren tek fenomen olduğunu söyleyebiliriz. Czn Burak, video başına TikTok üzerinden 3.000 ile 7.600 dolar kazanmaktadır.

Michael Le

Michael Le’in kazancı, 2020 yılının aralık ayı kapsamında incelendiğinde 4.800 dolar- 12.000 dolar video başı kazanıyor.

Loren Gray

Dünya genelini incelediğimizde TikTok’tan en çok para kazanan diğer bir fenomense, Loren Gray olduğunu söyleyebiliriz. Lorey Gray’ın kazancı video başına, 5.000 ile 14.000 dolar arasında değişiyor.

Bella Poarch

TikTok fenomenlerin aylık kazancı ele alındığında Bella Poarch’in aslında mesleği modelliktir. Bella Poarch, özellikle son zamanlarda paylaştığı video içerikleriyle öne çıkıyor. Bella Poarch’in video başı aylık kazancı, 7.000- 18.000 dolar arasıdır.

Charli D’Amelio

Charli D’Amelio, 100 milyon takipçi sayısını geçen ilk TikToker olarak dikkat çekiyor. Charli D’Amelio, video başına yaklaşık 16.000- 40.000 dolar arası kazanmaktadır.

Spencer X

TikTok’un sayesinde gelir elde bir başka fenomense, Spencer X olduğunu söyleyebiliriz. Başarılı videolarıyla dikkat çeken Spencer X, 5.200- 13.000 dolar arasında gelir elde etmektedir.

TikTok’tan Canlı Yayın Açarak Para Kazanmak

TikTok’tan canlı yayın açarak para kazanmak için 1.000 takipçiniz olması gerekiyor. TikTok’ta videolar yayınlayıp, canlı yayınınıza katılan izleyicilerinizin sayesinde geniş kitle oluşturabilirsiniz. TikTok uygulamasının en önemli avantajıysa diğer platformlarla kıyaslandığında daha çok para kazandırması olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca takipçilerinizin gönderdiği emojiler sayesinde de para kazanmanız mümkündür.

TikTok uygulaması üzerinden canlı yayın gerçekleştirip, para kazanabilirsiniz. 1.000 takipçiye ulaştıktan sonra yukarıda da belirttiğimiz üzere canlı yayınlardan para kazanabiliyorsunuz. Yalnız canlı yayınları sorunsuz gerçekleştirip, para kazanabilmek adına; internetinizin ve yükleme hızınızın çok iyi olması gerekiyor. Belirttiğimiz 2 noktada sorunlar yaşamanız, canlı yayınlarda sıkıntı yaşamanıza sebep olacaktır. Ayrıyeten bu durum video kalitesinin de düşük olmasını sağlıyor.

Canlı yayın yapabilmek için TikTok’u açtıktan sonra “+” simgesine tıklayınız. “+” simgesinden sonra da ekran altındaki “Canlı ve Video” sekmesinin üzerine tıklamalısınız.

Daha sonra ekranı sol yöne kaydırıp, başlık seçimi yapınız. Tüm bu işlemlerin arkasından “Canlı” seçeneği üzerine basıp, canlı yayınlarınızı başlatabilirsiniz.

Etkinlik

TikTok’tan para kazanma denildiğinde ön plana çıkan diğer bir husussa, “Etkinlik” olduğunu söyleyebiliriz. TikTok platformundan etkinlik düzenleyerek para kazanabilirsiniz. Charlie D’amelio belirttiğimiz yöntemle para kazanan TikTok fenomenleri arasında yer alıyor. Charlie D’amelio, takipçileriyle etkinlikler ve davetler düzenleyerek orada kazandıklarını hayır kurumlarına bağışlıyor. Charlie D’amelio’yla tanışabilmek için 100 dolar ödemelisiniz.

Aslında “TikTok fenomenleri ne kadar kazanıyor” konusunu ele aldığımızda belirli bir sınırlamanın olmadığını söyleyebiliriz. Kullanacağınız bağlantıyla alakalı olacak şekilde kazancınızın da değiştiğini söyleyebiliriz. Genel olarak puanlar; 100 ile 1000 puan arası oluyor. Canlı yayınlar açıldıktan sonra aldığınız hediyelerle beraber kazancınızda para cüzdan da birikecek. Hesap üzerinde 20 dolar biriktikten sonra paranızı çekebilirsiniz. TikTok fenomenlerinin kazancı doğrultusunda hediye fiyatlarını şöyle sıralayabiliriz;

 • Öpücük İmgesi,
 • Para Yağmuru İmgesi,
 • Spor Araba İmgesi,
 • Asa İmgesi,
 • Yat İmgesi,

TikTok fenomenlerinin kazancını tam olarak bilmek için onların takipçi sayılarını da çok iyi bilmelisiniz. TikTok uygulaması üzerinden para kazanabilmek için kesinlikle takipçi kota kıtlaması yoktur. Az takipçi sayısıyla da gelir elde etmeniz mümkündür. Özellikle markalardan reklam almak adına 50 bin takipçi sayısına ulaşmanız gerekiyor. TikTok’tan para kazanma için 50 bin üzerinde takipçi sayınızın olması gerekiyor.

TikTok’tan para kazanma noktasında 1.000.000 milyon izlemede ne kadar kazanılacağı çok merak ediliyor. TikTok 1.000.000 milyon izleme için yaklaşık, 900 ile 1200 dolar arası kazanabilirsiniz.

E- Ticaret ve Sponsor Bulmak

E-ticaret ve sponsor bulma yolları

E-ticaret ve sponsor bulmak TikTok üzerinden para kazanma noktasında önemli rol oynuyor. Yalnız sponsor bulabilmek için en az 50 ile 60 bin arası takipçiniz olmalıdır. TikTok hesaplarına sponsorluk yapacak markaların genel takipçi isteği en az 50 bindir. TikTok uygulaması için sponsorluk anlaşması yürütecek işletmeler ve şahıslar; tanıtım için videolarda yer alması için çeşit çeşit ürün gönderimleri yapıyorlar. Sponsorlar tarafından gönderilen ürünler, TikTok video üreticileri tarafından tanıtılmaktadır. Sponsorların ürünleri onların istedikleri şekilde tanıtılırsa, video içerik üreticisi kazanç sağlama noktasında önemli adım atmış olur.

TikTok’tan para kazanma için aynı zamanda biyografilerin içerisinde e-ticaret ve sponsor bulma videolarının da çekilmesi gerekiyor. Video çekimi yapılan işletmeleri tanıtmak için onların linklerini de videonuza ekleyebilirsiniz. Böylelikle takipçileriniz sponsor olduğunuz markalara direkt yönlendirilmiş olacaklar. Yalnız TikTok’ta e-ticaret yapmayı düşünüyorsanız, ürünlerin genç nesile hitap etmesi gerekiyor.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67