Tiktok Fenomenleri Aylık Ne Kadar Kazanıyor?

Tiktok Fenomenleri Aylık Ne Kadar Kazanıyor?

2015 yılında yayımlanan TikTok, oldukça kısa sürede popülerlik kazanmıştır. Bunun getirdiği etki sayesinde, içerisinde çok sayıda fenomen vardır. Bunların arasında katılmak isteyen birçok kişi, Tiktokerler ne kadar kazanıyor? Sorusunu incelemektedir.

Bu soru her fenomen için değişiktir. Zira takipçi sayısı değiştikçe, kazanç oranları da farklılaşır. Ayrıca bu oranın niteliği de önemlidir. Örneğin bazı fenomenler canlı yayınlardan daha fazla kazanabilir. Ancak genel olarak 100,000 takipçisi olan bir TikToker, bir ayda 200 ile 1,000 Dolar arasında gelir elde edebilir.

1 milyon takipçiye sahip olanlar da 1,000 ile 5,000 Dolar gibi büyük bir meblağ kazanılabilir. Para kazanmak için farklı yöntemler mevcut olup,

  1. Canlı Yayın,
  2. Mention Atma,
  3. Markalarla Anlaşma Yapma,
  4. YouTube Kanalına Yönlendirme,
  5. Kendi Ürünlerini Satma,

Gibi teknikler kullanılır.

Canlı Yayın

TikTok içerisinde en yaygın olarak bilinen para kazanma yöntemi, canlı yayın açmadır. Bunun için 1,000 takipçiniz olması gerekir.

Bir yayın açtığınızda katılım sağlayanlar, istediği doğrultusunda size hediye yollayabilir. Bunların bir bölümü platform tarafından kesildikten sonra sizin cüzdanınıza yansıtılır. Belirli bir rakama ulaştığında size teslim edilir.

Burada önemli olan, takipçileriniz ile aranızın ne kadar iyi olduğudur. Zira bir yayının çok izlenmesi, hediye alacağı anlamına gelmez. Takipçileriniz sizi beğeniyorsa yardım etmek için istekli olabilir.

Mention Atma

TikTokerlerin para kazandığı yöntemlerden bir tanesi de mention olmaktadır. Fenomen hesaplarda paylaşılan bir TikTok kullanıcısının takipçi artış hızı daha da yükselir. Zira birçok hayran sevdikleri kişinin paylaştığı her şeyi beğenmekte, aldığı ürünleri edinmeye çalışır.

Bunun için tek yapmanız gereken bir mention için ne kadar ücret istediğinizi, sayfa istatistiklerinizi belirtmedir. Kabul eden kişiler sizi dönüş yapacaktır. Ödeme ardından ilgili paylaşım tarafınızca yapılır ve böylece işlem sonlanır. Bu yöntemle TikTok fenomenleri ne kadar kazanıyor sorusunun belirli bir cevabı bulunmaz.

Zira mention onaylayan kullanıcısı sayısı ve fenomenin ne kadar istediği oldukça önemlidir.

Markalarla Anlaşma Yapma

TikTok fenomenlerinin para kazandığı yöntemlerden bir diğeri de marka anlaşmalarıdır. Her marka dijital ortamlarda reklamını en iyi şekilde yaparak, kitlesini genişletmek ister. Sosyal medya platformlarının geniş bir kullanım görmesi, onu büyük bir fırsata döndürür.

Dolayısıyla firmalar fenomenler ile anlaşarak, aylık belirli bir ödeme karşılığında ilgili reklamları yapar. Burada önemli olan takipçi ve beğeni sayılarının ne kadar yüksek olduğudur. Zira her marka tanıtımını en iyi şekilde yapmak, daha fazla satmak ister.

Burada elde edilen kazanç oldukça yüksek olmakla beraber her firma ve fenomenin buradan elde ettiği kazanç farklıdır.

YouTube Kanalına Yönlendirme

YouTube üzerinden para kazanmaya başlamak ve bunu arttırmak için takipçi ve izlenme sayısı gibi faktörler vardır. Bu nedenle TikTokerler kitlelerini YouTube üzerine yönlendirerek, buradan da bir gelir elde eder.

Her ne kadar hayranların fenomenleri kolayca bulabileceği düşünse de gerek YouTube, gerekse TikTok içerisinde çok sayıda kullanıcı vardır. Dolayısıyla bir hayran sevdiği kişi YouTube üzerinde rahatça bulamayabilir.

Dolayısıyla TikTok hesabında buna yönelik paylaşım yapılarak, daha kesin çözümler alınır. Tiktokerler ne kadar kazanıyor burada YouTube hesabına göre değişse de oldukça yüksek miktarlar vardır.

Kendi Ürünlerini Satma

TikTok üzerinde birçok kişi kendi ürünlerini satarak, bunun üzerinden bir kazanç elde etmektedir. Ancak burada ürünlerinizin kaliteli olması, üyeleri cezbetmesi gerekir. Ayrıca bir satış yapıldığı için yasal sorumlulukların olabileceği de unutulmamalıdır.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67