Tiktok Çalışanı Olmak için Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Tiktok Çalışanı Olmak için Yapılması Gerekenler Nelerdir?

TikTok günümüzde büyük bir kitle tarafından takip edilmektedir. Ancak zamanla bazı kişiler TikTok çalışanı olmak üzerine de sorular sormaya başlamıştır.

TikTok ilk sunulduğu günden bu yana hızlı bir büyüme sergilemiştir. Bu hâlâ devam etmekte olup, yenilikçi yapısıyla her geçen gün yeni üyeler kazanmaktadır. Bu bakımdan çalışan ihtiyaçları da sürekli mevcuttur.

Dolayısıyla internet ortamı incelendiğinde firmanın hem Türkiye’de, hem de yurt dışında çok sayıda ilan verdiği görülmektedir. Bunlara online kariyer sitelerinden başvuru yapılabilmekte olup, oldukça pratiktir. Ancak bu aşamayı geçince, işe kabul için mülakat sürecinin de olduğu bilinmelidir.

TikTok İş Başvurusundan Önce Neler Bilinmelidir?

TikTok çalışanı olmak istiyorsanız, öncelikle firmanın ihtiyaçlarına göre alım yaptığını bilmeniz gerekir. Dolayısıyla bunlar, yılın herhangi bir döneminde, kariyer siteleri aracılığıyla yayınlanabilir. Bunun anlamı bir sefer denk geldiğini pozisyonuna, bir daha kolay kolay bulamayabileceğinizdir.

Dolayısıyla sürekli kontrol etmeniz, aktif görürseniz nitelikleri de inceleyerek başvurmanız gerekir. Bu işlem normal bir iş başvurusu şeklinde olduğu için, profesyonel bir CV de gerektirir.

TikTok İş İlanları Nelerdir?

TikTok yılın farklı zamanlarında iş ilanları vermektedir. TikTok çalışanı olmak için bunlara başvuru yapılmalıdır. Bunlar LinkedIn üzerinde görülebilmekte, başvuru gerçekleştirilmektedir. Açıklamaları ile beraber bunlar şöyledir;

 1. TikTok Creator Operations Manager – Ünlüler: Ünlü üzerine 3 yıl deneyim gerektiren bu pozisyon, İngilizce ve Türkçe bilmeyi gerektirmektedir. Platform için ünlü içeriği geliştirme gibi görevleri vardır.
 2. Ülke Pazarlama Müdürü: Türkçe konuşma yeteneği arzu edilmekte olup yaratıcı programları destekleme, yükseltme kullanıcıları ve toplulukları ön plana çıkartma gibi sorumlulukları vardır.
 3. T&S Operasyon Ekip Lideri: Akıcı Türkçe ve İngilizce bilme şartları olan bu pozisyon açık ekip hedefleri belirleme, iş kalitesini yerine getirmek için günlük operasyonları denetleme gibi sorumluluklara sahiptir.
 4. Topluluk İçerik Uzmanı – Türkçe: İnternet yasa ve yönetmeliklerine aşina olma gibi nitelikleri olan bu ilanda, topluluk içerik güvenliği standardının geliştirilmesi gibi sorumluluklara sahiptir.

LinkedIn içerisinde TikTok Türkiye’de başvuru yapabileceğiniz çok sayıda pozisyon vardır ve bunlar sadece bazılarıdır. Bununla beraber platform kapsamında, yurtdışında da görev alınabilir. Ancak bunun için ilgili ülkede çalışma ve oturma izni almak gerekir. Ayrıca vize şartı da vardır.

Bu nedenle böyle bir planınız varsa, hangi ülkeye gitmek istiyorsanız onun kurallarını araştırmanız gerekir.

TikTok İş Başvuru Nasıl Yapılır?

Her ne kadar kullanıcılar TikTok iş ilanı başvurusunu zor olarak düşünse de, aslında oldukça kolaydır. Bunun için sadece hangi işlemleri yapmanız gerektiği bilinmelidir. Eğer aşağıdaki işlemleri takip ederseniz, başvurunuzu kolayca gerçekleştirebilirsiniz;

 1. https://www.linkedin.com/jobs/tiktok-jobs-worldwide?f_C=33246798&trk=top-card_top-card-primary-button-top-card-primary-cta&position=1&pageNum=0 linkine giriş yapın.
 2. Üst kısımdan, dünya çapında yazan yere Türkiye yazın ve taratın.
 3. Sol tarafta karşınıza çıkan pozisyonlardan birine tıklayın.
 4. Sağ tarafa gelen açıklamalara bakarak, gördüğünüz şirket web sitesinde başvur üzerine tıklayın.
 5. Yönlendirildiğiniz sayfada, tüm açıklamaları okuyun.
 6. En altta bulunan kırmızı renkli apply butonuna tıklayın.
 7. Giriş yapın. Eğer bulunmuyorsa telefon numaranızı girip, onayladıktan sonra hesap açılır. Ardından da giriş gerçekleştirilir.

Bu işlemlerden sonra yalnızca başvuru işlemlerini tamamlamak kalır. Bilmeniz gereken tek nokta, TikTok fenomeni olmak ile platformun doğrudan çalışanı olmak arasında fark olduğudur. Ne kadar takipçiniz ve beğeniniz olursa olsun, iş alımı için başvuracaksanız farklı etmenler de devreye girer.

Dolayısıyla kitleniz çok büyük de olsa, platformun bir pozisyon için istediği koşulları sağlamıyorsanız kabul edilmeniz oldukça imkânsızdır.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67