Sosyal Medyada Yüksek Takipçinin Önemi Nedir?

Sosyal Medyada Yüksek Takipçinin Önemi Nedir?

Sosyal medyada yüksek takipçinin önemi nedir? konusu, özellikle sosyal medya hesabı olan kullanıcıların en çok araştırdığı konulardan birisi olmaktadır. Günümüzde dünya genelinde en çok kullanılan sosyal medya araçlarından birisi de sosyal medya platformları olmaktadır. İnstagram, Youtube, Twitter, Tiktok, Facebook ve Twitch gibi sosyal medya platformlarına üye olan pek çok kişi bulunmaktadır. Sosyal medya kullanıcılarının her zaman için en büyük hayalleri ise profil etkileşimlerinin iyi olması, yani yüksek sayıda takipçi elde etmek olmaktadır.

Sosyal Medyada Yüksek Takipçi Olmasının Faydaları Nelerdir?

Sosyal medya uygulamaları kullanıcı hesaplarının kısa sürede tanınmasını sağlayan en büyük etkenlerden birisi de, takipçi sayısının yüksek olmasıdır. Takipçi sayıları yüksek olan sosyal medya hesaplarından paylaşılan bütün gönderilere alınan yorum ve beğeni sayısı da, buna paralel olarak yüksek olmakta ve bu sayede sosyal mecra kullanıcıları kısa sürede sosyal medyada tanınma şansını elde etmektedir.

Sosyal medya platformlarında takipçi sayıları yüksek olan kullanıcıların her zaman için profil etkileşimleri yüksek olmakta ve buna bağlı olarak yaptıkları her türlü paylaşımda izlenme, yorum ve beğeni alma oranları da artışa geçmektedir.  Bazı durumlarda ise sosyal medya kullanıcılarının takipçi sayılarında istenmeyen düşüşler olabilmektedir.

Sosyal medya kullanıcı profillerine abone olan takipçilerin sayılarının düşmesi, genellikle yapılan bazı hatalı davranışlarından ileri gelmektedir. Özellikle bir sosyal mecraya yeni üye olmuş olan kişilerin ise bu konuda daha dikkatli olması gerekmektedir. Sosyal medya hesaplarında her gün düzenli olarak paylaşım yapan kişilerin takipçileri daha hızlı bir şekilde artmaktadır.

Aynı zamanda profillerinde özgün paylaşımlar yapan sosyal medya kullanıcılarının takipçileri de daha çok olmaktadır. Kopya içerikler ya da birbirine benzer paylaşım yapan sosyal medya hesapları ise kısa sürede olan takipçilerini de kaybedebilmektedir. Bu nedenle sosyal medya kullanıcılarının öncelikle takipçi kaybetme nedenlerini çok iyi bilmesi ve buna göre sosyal medya hesaplarını geliştirmesi gerekmektedir.

Sosyal MedyadaTakipçi Kaybetme Nedenleri Nelerdir?

Takipçi kaybetme nedenleri

Sosyal medya hesaplarında yaşanan takipçi kayıpları, kullanıcıları için her zaman can sıkıcı bir durum olup, sosyal medya uygulamalarında takipçi kaybetmeye yol açan nedenlerin en büyük nedenlerden birisi de kullanıcıların yaptığı bir takım hatalar olmaktadır. Bu hataların tekrarlanması ile birlikte sosyal medya kullanıcı hesaplarını takip eden kişiler, kısa sürede takipten çıkmaktadır. Buna bağlı olarak sosyal medya kullanıcılarının takipçi kaybetme nedenleri ise şu şekilde sıralanmaktadır;

  • Sosyal Medya Kullanıcı Profillerinde Tekrarlı Olan Paylaşımlar Yapmak
  • Sosyal Medya Kullanıcı Hesabını Kilitli Tutmak
  • Takipçi Yorumlarına Önem Vermemek
  • Paylaşımları Çok Kısa Aralıklarla Yapmak
  • Yapılan Paylaşımlar İçin Etiket Kullanmamak
  • Video Paylaşımlarını Çok Az Yapmak
  • Kullanıcı Hesabını İyi Düzenlememek
  • Profil Resmi Eklememek
  • Paylaşımları Düzenli Yapmamak

Sosyal Medya Kullanıcı Profillerinde Tekrarlı Olan Paylaşımlar Yapmak

Sosyal medya kullanıcılarının takipçi kaybetmesinde ki, en büyük sebeplerden birisi de, kullanıcı hesaplarında yapılan paylaşımların birbirini taklit eden ve kopya olan içerikler olmasıdır. Sosyal medyada yapılan paylaşımların tekrarlı ve sıkıcı olması nedeni ile bir müddet sonra sosyal medya takipçileri yapılan paylaşımlardan sıkılıp, bu kullanıcıları hemen takipten çıkmaktadır. Aynı zamanda sosyal medya kullanıcılarının yaptıkları paylaşımların ilgi çekici içeriklerden oluşmaması da, takipçi kaybetmeye neden olmaktadır. Bu nedenle sosyal medya kullanıcılarının her zaman özgün, kopya olmayan ve değişik konulardan oluşan içeriklerle paylaşımlar yapması lazımdır.

Sosyal Medya Kullanıcı Hesabını Kilitli Tutmak

Bir sosyal medya uygulamasında, kullanıcı hesabını kilitli tutmak, her zaman için kullanıcıların yaptıkları en büyük hatalardan birisi olmaktadır. Uygulamalar içerisinde işletme hesaplarının ve normal hesapların kapalı tutulması kullanıcılara büyük zararlar vermektedir. Sosyal medya kullanıcı hesaplarını kilitlemek, yani gizlemek takipçilerin kısa sürede azalmasına neden olmaktadır. Aynı zamanda gizli olan bu hesaplara yeni takipçi de gelememektedir. Bu nedenle bütün sosyal medya kullanıcı hesaplarının, her zaman için Herkese Açık olan ayarda tutulması lazımdır.

Takipçi Yorumlarına Önem Vermemek

Sosyal medya kullanıcı hesaplarının etkileşimini kısa sürede arttırmanın en kolay yolu takipçilerle iyi iletişim kurmak olmaktadır. Takipçiler ile iyi iletişim sağlanamadığı durumlarda ise takipçiler bu durumdan fazlasıyla rahatsız olmakta ve artık o kullanıcıyı takip etmek istememektedir. Bunedenle takipçi kaybetme yaşamamak için her zaman takipçilerle samimi bir iletişimin kurulması gerekmektedir. Takipçilerin yaptıkları beğenilere, yorumlara her zaman cevap vermek, ilgi göstermek ve teşekkür etmek gerekmektedir. Bu sayede takipçiler kullanıcıların hesaplarını, hep takipte kalmakta ve yapılan paylaşımlara devamlı olarak ilgi göstermektedir.

Paylaşımları Çok Kısa Aralıklarla Yapmak

Sosyal medya kullanıcıların, takipçi kaybetme konusunda yaptıkları en büyük yanlışlardan bir diğeri de, paylaşımlarını çok kısa aralıklarla yapmaları olmaktadır. Sosyal medya kullanıcı hesaplarında yapılan paylaşımların arasının çok kısa olması ve ard arda paylaşımlar yapılması takipçiler için sıkıcı olmaktadır. Bu nedenle pek çok takipçi bu paylaşım trafiğinin çok olması yüzünden, bu kullanıcıları takipten çıkmaktadır. Sosyal medya kullanıcıları buna neden olmamak için paylaşım sürelerini çok iyi ayarlamalıdır.

Yapılan Paylaşımlar için Etiket Kullanmamak

Sosyal medya kullanıcılarının yaptıkları paylaşımlarda etiket hiç kullanmaması ya da yanlış etiketler kullanması takipçilerin azalmasına neden olan hatalar arasında bulunmaktadır. Yapılan paylaşımlarda doğru etiketlerin yani, hashtagların kullanılması, aynı zamanda takipçi sayısının da hızlı olarak artmasını sağlamaktadır. Sosyal mecra paylaşımlarında yanlış yapılan etiketlendirmeler ise, gönderilerin yanlış kanallara düşmesini sağlamaktadır. Bu nedenle bu konulara ilgi duymayan kişiler ise takibi bırakmaktadır.

Video Paylaşımlarını Çok Az Yapmak

Yapılan araştırma sonuçlarına göre sosyal medya platformlarında en çok ilgiyle takip edilen paylaşımlar, video paylaşımları olmaktadır. Bu nedenle sosyal medya hesaplarında yapılan paylaşımlarda sadece fotoğraf ya da hikâye paylaşmak ve videolara hiç yer vermemek hızlı bir şekilde takipçi kaybetmeye neden olmaktadır. Video izlemesini seven takipçiler, hiç video yayınlanmadığı için başka kullanıcılara gitmekte ve bu kullanıcıları takibi bırakmaktadır. Bu nedenle sosyal mecra kullanıcılarının yaptıkları paylaşımlarda, mutlaka video paylaşımına da yer vermesi büyük önem taşımaktadır.

Kullanıcı Hesabını İyi Düzenlememek

Takipçilerin sosyal medya kullanıcılarını takip etmeyi bırakmasının en büyük nedenleri arasında, sosyal medya kullanıcı hesaplarının iyi düzenlenmemiş olması bulunmaktadır. İyi düzenlenmeyen kullanıcı hesaplarını takipçiler beğenmekte ve profilden sıkılarak takipten çıkmaktadır. Buna yol açmamak için sosyal medya kullanıcı profili içeriğinin her zaman düzenli ve eksiksiz bilgiler içermesi gerekmektedir. Aynı zamanda görsel olarak da, kullanıcı hesabı düzenlemesinin en iyi şekilde yapılması lazımdır.

Profil Resmi Eklememek

Sosyal medya kullanıcı hesaplarının iyi düzenlenmesi gibi profil resmi düzenleme konusunda büyük önem taşımaktadır. Hiç resim olmayan ya da alakasız profil resmine sahip olan kullanıcı hesapları genel olarak, fake yani sahte hesap olarak bilinmektedir. Bu nedenle her kullanının doğru olan profil resimleri kullanması büyük önem taşımaktadır. Profil resmi bulunmayan sosyal mecra kullanıcı hesapları takipçi kazansa da, bu takipçileri kısa sürede kaybetmektedir. Üstelik bu hesaplara yeni takipçi gelmesi de çok daha zor olmaktadır.

Paylaşımları Düzenli Yapmamak

Düzenli paylaşım yapmamanın zararları

Sosyal medyada elde edilen takipçileri kaybetmemek için en önemli konulardan birisi de, sosyal medya paylaşımlarını düzenli yapmak olmaktadır. Yapılan bütün paylaşımlarınher zaman için belli bir disiplin içinde ve aynı saatlerde olması lazımdır. Paylaşım araları çok aralıklı olan kullanıcı profillerini takip edenler, kısa bir süre sonra bu kullanıcıları takibi bırakmaktadır. Sosyal medya paylaşımlarının düzenli olarak yapılması ile profil etkileşimleri her zaman yüksek olmaktadır.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67