Silinen Twitter Hesabı Geri Açılabilir Mi?

Silinen Twitter Hesabı Geri Açılabilir Mi?

 

Sosyal medya uygulamaları içinde en yoğun şekilde kullanılan içeriklerden birisi olan Twitter uygulaması, kısa yazılar ile belli düşünceleri ifade etme fikri üzerinden İlerleyen bir yapıya sahiptir.

Yoğun kullanıcıya  sahip olan uygulama hakkında merak edilen içeriklerin başında; silinen Twitter hesabı geri açılabilir mi sorusu gelmektedir. Konumuz dahilinde Twitter’a dair merak edilen pek çok ayrıntı ve hesabın geri açılıp açılamayacağı içeriği üzerinde duracağız:

Twitter Dondurulan Hesabı Açma

Uygulama dahilinde kalıcı olarak silinmiş olan bir hesaba dair ayrıntıya değinmeden önce; dondurulmuş hesabın ne olduğuna ve bu hesabın tamamen silinmeden önce nasıl açılabileceği adımlarına birlikte bakalım.

Twitter hesabı istenildiği zaman kapatılabilen bir uygulamadır. Peki dondurulduğu anda hesap hemen silinir mi? Dondurulmuş olan hesabın silinmesi adına belli bir süre geçmesi gerekmektedir. Süre dolduktan sonra hesap hakkındaki içerik silinmektedir.

Twitter hesabı dondurma işlemi ayarlar kısmından birkaç adım ile yapılabilmektedir. Ancak hesap dondurulduktan hemen sonra silinmez. Uygulamanın kapatılmasından sonra tamamen silinmesi için Twitter sistemi üzerinde 1 ay boyunca tutulur. 30 gün içinde hesaba giriş yapılmadığı takdirde tamamen silinir. Dolayısıyla hesaba bir daha girmek mümkün olmaz.

Twitter hesabım 30 günü geçti denildiğinde ise; hesap silinmiş olur. Peki 30 günlük dondurulma süresinin ardından tamamen silinen Twitter hesabının tekrar aktifleştirilmesi mümkün müdür? Ne yazık ki 30 gün boyunca uygulamaya girilmediği takdirde hesabı tekrar kullanmak mümkün olmamaktadır. Veriler ve kullanıcı adı gibi tüm ayrıntılar silindiği için giriş mümkün olmaz.

Dolayısıyla bu adımda Twitter’a tekrar giriş yapılmak isteniyorsa; yeni bir hesap oluşturmak gerekmektedir. Bununla birlikte hesap kapatma işlemi yapıldıktan sonra 30 gün süresi boyunca istenildiği zaman tekrar giriş yapılabilir ve giriş yapıldığı takdirde hesap kapatılma işlemi otomatik olarak iptal edilir.

Yani dondurma işlemi ile hesabın tamamen silinmesi arasındaki 30 günlük sürede; hesabı silmekten vazgeçildiği takdirde geri dönüşüm mümkündür. Ancak 30 günü geçtikten sonra hesabın tamamen kapatılması söz konusu olur ve istenirse yeni bir hesap açılabilir.

Hesabı dondurduktan sonra kapatmaktan vazgeçildiğinde 30 gün süre dolmadıysa; uygulama adımları oldukça basittir. Bu noktada her zaman giriş yapıldığı gibi Twitter hesabınıza kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapmanız yeterli olacaktır. Yani hesap silme işlemini geri almak için herhangi bir ayar kısmına girmeye ve düzenleme yapmaya gerek yoktur.

Twitter Hesabıma Giremiyorum

Twitter hesabıma giremiyorum şikayeti oldukça yoğun bir uygulama olan Twitter bünyesinde zaman zaman yapılabilmektedir. Bu durumun farklı sebepleri olabilir. Eğer uygulama bünyesinde hesabınızın belli bir sebepten dolayı kapatıldığı ya da dondurulduğu gibi bir bilgi yoksa; bu durum tamamen sizin sisteminizden ya da internet ağınızdan bile kaynaklı olabilir.

Ancak bunun gibi genel kontroller yapıldıktan sonra yine hesaba giriş yapılamıyorsa; uygulama ile alakalı bir sorun olabilir. Bu durumda doğrudan Twitter ile iletişime geçmek; sorunun ne olduğu noktasında bilgi almak ve hesabı tekrar kullanabilmek açısından faydalı bir yöntem olacaktır.

Twitter; belli bir düşünceyi iletme amaçlı kısa metinlerden oluşan hesaplar arasında yer alır. Sosyal medya içerikleri arasında günümüzde en yaygın şekilde kullanılan araçlardan birisidir. Her geçen gün kullanıcı sayısını arttıran ve geniş bir etkileşim ağına sahip olan uygulama; çeşitli güncellemelerle yeni uygulamalara dahil olmaktadır.

Twitter hesap bulma gibi içerikler konu dahilinde sıklıkla sorulmaktadır. Yazımızın konusu Twitter hesabını kapatılması ve dondurulma aşamalarından neler yapılabileceği içeriğine sahip olduğu için; farklı bir yazı konusunda hesap bulma işlemlerini ele almak daha doğru olacaktır.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67