Reels Nasıl Kullanılır Nasıl Video Paylaşılır?

Reels Nasıl Kullanılır Nasıl Video Paylaşılır?

İnstagram, reels, oldukça sevilen bir uygulamadır. Yeni sayılabilecek uygulama, pek çok kişi tarafından bilinmediği için, Reels video nasıl yapılır hâlâ araştırma konusu olan bir durumdur.

İnstagram’ın ilk kullanıcılara sunulduğu tarih incelenirse, aslında o kadar eski olmadığı görülmektedir. Bununla beraber çok fazla güncelleme alan platform, bu süreçte pek çok yeni özelliği tanıtmıştır. Bu sayede günümüzde İnstagram, milyonlarca kullanıcaya sahiptir.

Bu özelliklerde biri olan Reels videoları, kullanıcılara 15 saniye’ye kadar video çekme ve bunları editleme imkânı tanımaktadır. Normal videolardan çekimi farklı olduğu için, Reels videosu nasıl yapılır karmaşık bir konu olabilir.

Reels Nasıl Kullanılır?

Reels video nasıl yapılır öncesinde hangi özelliklerin bulunduğunu bilmeniz oldukça önemlidir. Zira neleri kullanacağınızı ve hangi işe yaradığını bilmezseniz, verimli şekilde kullanamazsınız. İnstagram kamerasında bulunan bu özellik, şu araçlara sahip;

  1. Hız: Reels videolarınızı çektikten sonra, istediğiniz kısımları yavaşlatabilir ya da hızlandırabilirsiniz.
  2. Hizalama: Eğer iki klibi birleştirmek istiyorsanız, hizalama bunlar arasında güzel ve pürüzsüz geçişler olmasını sağlar. Böylece iki videoyu birleştirerek, tek bir video hissi oluşturabilirsiniz.
  3. Zamanlayıcı: Farklılık yapmak ve video çekerken telefonu kullanmak istemiyorsanız, zamanlayıcı ayarlayarak geri saydırabilir, ardından çekime otomatik başlayabilirsiniz. Süre dolduğunda, otomatik şekilde kapanacaktır.
  4. AR: AR efektleri, “arıtılmış gerçeklik” olarak açılmaktadır. Bu sayede videolarınız gerçeklik üzerinde değiştirmeler yapabilirsiniz. Eğer İnstagram’ın size sundukları yetersiz gelirse, özel uygulamalardan yararlanma imkânınız da vardır.
  5. Ses: Eğer Reels videonuza ses eklemek istiyorsanız, kendi ses kütüphanesini açarak, arasından seçimler yapabilirsiniz. Eğer aradığınızı bulamamışsanız, kendi sesinizi de kullanabilirsiniz. Böylece videolarını renkli bir şekilde seslendirebilirsiniz.

Reels, sadece yeni video çekmekle kullanılmamaktadır. Reels videosu nasıl çekilir, aynı zamanda geçmiş tarihlerde çektiğiniz ve telefonunuzun hafızasında duran bir videoyu da editleyip, paylaşmanızı sağlar.

Reels Videosu Nasıl Paylaşılır?

Reels video nasıl paylaşılır için hesabınızın herkese açık olup, olmadığı büyük önem taşımaktadır. Eğer daha fazla kullanıcıya hitap etmek istiyorsanız ve keşfet kısmında görülmeyi arzuluyorsanız, kapalı bir hesabın içeriği görülmediği için aradığınız sonucu alamazsınız.

Reels video nasıl yüklenir için dolayısıyla bir yöntem, herkese açık hesaplar içindir. Bu tarz hesaplar, keşfet kısmında da paylaşımlar gerçekleştirebilir. Böylece videoları dünya çapında popüler olma fırsatını da yakalamış olur. Arzu edildiği takdirde kişisel akışlarında da paylaşarak, kendi takipçilerinin de beğenilerine sunabilir.

Herkese kapalı olan hesaplar da Reels video çekerek, yüklemesini yapabilir. Ancak bu durumda sadece takipçileri tarafından görüntülenebilir. Farklı kişiler videoları izlemek için, sizi takip etmek zorundadır. Bu yöntemin avantajlı bir yönü, seslerinizin başkaları tarafından kullanılamamasıdır.

Reels video profilde nasıl görülür, taslak olarak kaydetme şansını sunar. Dolayısıyla hemen paylaşmak istemiyorsanız tüm ayarlamalarını yaptıktan sonra taslaklarınıza ekleyebilir, ardından istediğiniz zaman girerek, istediğiniz şekilde gönderi yapabilirsiniz.

Her ne kadar Reels videoları profilde paylaşıldığında ana sekme üzerinde görülse de, keşfet kısmında görüntülendikleri ayrı bir bölüme sahiptir. Paylaşım şekilleri ne olursa olsun, DM, story ve yakın arkadaşlar vasıtası ile paylaşımı gerçekleştirilebilir.

Reels Videoları İzlenme Attırma

Reels videoları profilde gösterme ardından, nasıl izlenmelerinizi arttıracağınız da önemlidir. Reels videolarına hashtag olarak da adlandırılan etiketler eklenebildiği için, bunları aktif şekilde kullanmanız tavsiye edilir.

Ancak her etiket, popüler değildir. Kullanmadan önce videolarınız ile alakalı ve popüler olan hashtag’leri tespit etmeli, ardından da uygun şekilde uygulamalısınız. Ayrıca küçük açıklama metinleri eklemek de izlenmelerinizde size yardımcı olacaktır.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67