Pinterest'te Nasıl Popüler Olurum?

Pinterest'te Nasıl Popüler Olurum?

Sosyal medya uygulamaları içerisinde Instagram, Twitter, TikTok, Swarm, Facebook gibi pek çok uygulama mevcuttur. Hal Böyle olunca da insanlar Pinterest’te nasıl popüler olurum ya da Instagram hesabımda nasıl görünürlük kazanabilirim gibi pek çok konularda uzman olmaya çalışmak için uğraşmaya başlamışlardır. Bütün bu uygulamalara benzer uygulamalar sürekli olarak çıkmaya devam etmektedir. Neden diye soracak olur iseniz insanlar kendilerine dönem dönem yeni ve farklı mecralar ararlar. Sonuç olarak karşımıza her dönem yeni bir sosyal medya platformu çıkar. Bu yeni sosyal medya platformları içerisinde de tanınır kişi olmak ve herkes tarafından bilinen son derece popüler bir yüz olmak pek çok insan için son derece büyük bir önem taşır. Bu sebeple de Pinterest, Instagram, TikTok ya da Twitter gibi pek çok sosyal medya uygulaması için popüler olma yöntemleri konusunda pek çok kişi araştırma yapmaktadır.

Pinterest Nedir?

Pinterest detayları

Yeni çıkmış olan ve Instagram ve Facebook a göre daha az kişi tarafından bilinen Pinterest nedir diye pek çok kişi sormaktadır. Pinterest nedir diye açıklayacak olur isek, diğer sosyal medya uygulamaları gibi bir şeyler paylaşabileceğiniz, hayatın akışında devamlı olarak arkadaş edinebileceğiniz ve pek çok alanda bir şeylerin takibini yapabileceğiniz bir sosyal medya mecrasıdır demek mümkün olacaktır. Tıpkı Instagram, Twitter ya da TikTok gibi pek çok sosyal medya alanında olduğu gibi pintereste de bir profil oluşturmanız istenecektir.

Diğer sosyal medya mecralarında olduğu gibi bu platformda da profilinizin bilgiler içermesi ve bir takım fotoğraflar ile desteklenmesi gerekmektedir. Bu İster sizin Kendi fotoğrafınız olsun isterseniz de bambaşka bir konu ile ilgili fotoğraflar olsun profilinizin zengin gözükmesi açısından son derece büyük bir önem taşır. Pinterest üzerinden çok fazla takipçiye de sahip olabilirsiniz arkadaşlarınız ile son derece keyifli bir vakit geçirmek amacı ile bir takım çeşitli paylaşımlarda yapabilirsiniz. Pinterest kullanırken bir de Pinterest pin ve Pinterest pano gibi şeyler göreceksiniz. Pinterest pin görseli beğendiğiniz şeyleri saklamanız amacı ile yapılmış olan bir uygulamadır. Pinterest pano ise beğendiğiniz şeyleri saklamış olduğunuz pinlerin bir arada tutulduğu yerdir.

Pinterest İstatistiklerine Bakış

 • Pinterest kadın kullanıcıları erkeklere göre yüzde seksen oranında daha fazladır.
 • 500 bin adet işletme sayfası vardır.
 • İnsan yüzünün yer aldığı Pinterest fotoğrafları yüzde yirmi kadar düşük bir miktardadır.
 • Repin yapılmış pinler yüzde seksen oranındadır.
 • Pintereste de bir ziyaret için geçirilen süre 2 dakika gibi bir süreyi geçmemektedir.
 • Pinterest'te Popüler Olma Yöntemleri Nelerdir?

Diğer sosyal medya uygulamalarından ayrı bir hesap olarak Pinterest, pek çok insanın popüler olmak istediği bir mecradır. Zaman içinde diğer sosyal medya uygulamalarını geride bırakacak olan Pinterest, daha fazla kişi tarafından indirilen bir uygulama olarak görülür. Bu sebepten dolayı da pintereste popüler olma yöntemleri ya da pintereste popüler olma yolları gibi pek çok arama yapılmaktadır. Pintereste popüler olma yolları şu şekilde görülebilir;

 • Pintereste aktif olarak kullanmak
 • Genel mesajları anında dönüş yapmak
 • Gönderiler ile ilgili görüş bildiren bilmek
 • Çok fazla insana hitap eden paylaşımlar yapmak
 • Geniş bir etkileşim almak
 • Diğer kullanıcıların paylaşımlarını beğenmek
 • Güzel bir arşiv oluşturmak

Pinterest öne çıkma yolları olarak tanımlayabileceğimiz bu yöntemlerin en başında her zaman için tüm platformlarda olduğu gibi aktif bir kullanım şartı vardır. Yani aktif bir şekilde bu platformu kullandığınız zaman daha zengin içeriklere sahip olmanız söz konusu olacaktır. Bunun yanı sıra yine bu duruma bağlı olarak etkileşimin izde çoğalacaktır. pintereste etkileşim arttırmak daha fazla takipçiye sahip olmak anlamına gelir. Çok fazla geniş kitlelere sahip olmak istiyor iseniz Pinterest üzerinden yapacağınız paylaşımlarında belirli bir kalitede ve belirli bir standarda uygun olması gerekli olacaktır.

Pinterest'te Aktif Olma Yolları

İnternet uygulamasında görünür olmak yani Pinterest'te fenomen olmak gibi bir amacımız var ise bunun atmanın yolunu Pinterest uygulaması üzerinde hesabınızı aktif kullanmaktan geçtiğini bilmeniz de gerekli olacaktır. Pinterest üzerinde aktif olmak denilince akla gelen şey pinterest'i sürekli olarak kullanmak olur. Ancak Pinterest hesabınızda fazla vakit geçirmek Pinterest de popüler olmak için hiçbir zaman yeterli bir şey olmayacaktır. Bunun için biraz daha çabaya gereksinim vardır. Yani genel olarak Pinterest üzerinde paylaşımlar yapmak ve çeşitli paylaşımlara da görüş bildirmek gibi pek çok şeyi yapmanız pintereste başarılı bir kullanıcı olarak aktif bir alan oluşturmanız için gerekli olan şartlardır. Pinterest aktif olmak denince insanların aklına ilk gelen şey genel olarak pintereste sürekli olarak geçirdiğiniz sürenin toplamı gibi düşünülür.

Esasen bakacak olur isek Pinterest üzerinde yapmış olduğunuz faaliyetler çok daha önemlidir. Yani bir insan Pinterest üzerinde 24 saatlik bir süresini bile geçirse ancak yine de hiçbir şey yapmadan sadece paylaşım beğense yine de bu alanda aktif bir rol oynayamaz. Bu mecrada önemli olan aktif bir şekilde daha merakla beklenen farklı ve sıradan olmayan pek çok paylaşımı yapabilmek ve bunu istikrarlı bir şekilde devam ettirmek son derece büyük bir öneme sahiptir.

Pinterest'te Gizli Panoyu Kimler Görebilir?

Pinterest ile ilgili en çok merak edilen sorulardan biri de Pinterest pano ile ilgili sorular olacaktır. Pek çok insan Pinterest Pano ile ilgili Pinterest panoyu kimler görebilir şeklinde bir soru sorar. Eğer ki kendinize gizli bir pano oluşturmuş iseniz Pinterest pano sadece sizin tarafınızdan görülebilir ki Pinterest panoyu başkaları da görsün istiyor iseniz onları davet etmek durumunda kalacaksınız demektir. Yani Pinterest gizli panoyu kimler görebilir gibi bir soru için Pinterest panoyu siz kendiniz ve davet ettiğiniz kişiler görebilirsiniz demek doğru olacaktır.

Pinterest'te Takipçi Nasıl Arttırılır?

Pinterest takipçi arttırma

pintereste popüler olmanın yolunun çok fazla takipçiye sahip olmaktan geçtiğini söylemek mümkündür. Bununla birlikte pintereste takipçi nasıl arttırılır şeklinde bir soru ile de karşı karşıya gelmemiz son derece normal olacaktır. Pintereste takipçi sayısını arttırmak gibi bir amacımız var ise her zaman için ilginç olmanız gerekiyor olacaktır. Toplumun o dönem için konuşmuş olduğu ve son derece popüler konular ile ilgili paylaşımlar yapmanız daha fazla etkileşim almanıza ve de doğal olarak daha çok kişi tarafından takip edilmeye başlandığını za yardımcı olacaktır. Pinterest üzerinden yapmış olduğunuz paylaşımlar için önemli bir püf noktası şudur ki anahtar kelimelerden ve hasthaglerden faydalanmanız gerekli olacaktır. Pinterest reklamlarını da es geçmemeniz gerekmektedir. Pinterest reklamları da sizi daha popüler bir alana taşıyacaktır.

Pinterest İçin Görsel Kullanımı

Yapacağınız paylaşımların içeriği kadar görselliği de bir o kadar büyük bir önem taşımaktadır. Pinterest görsel kullanımı da son derece büyük bir önem taşıyacaktır. Sıra dışı görseller kullandığınız sürece Pinterest hesabını son derece ilgi çekici olur. Bu sayede de daha farklı bir takım takipçi kitleniz oluşacaktır. görselleri özgün içerikli bir takım öğeler oluşturduğunuz sürece son derece farklı ve takip edilecek olan yani takip edilmeye değer bir Pinterest kullanmış olursunuz.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67