Pinterest Hesap Silme Telefondan

Pinterest Hesap Silme Telefondan

Pinterest hesap silme telefondan yapmak için birkaç basit adımı izleyerek kapatabilirsiniz. Bununla birlikte Pinterest son 2 senede kullanıcı ve aktif tıklanma sayısı ile birlikte sosyal medya platformları arasında yer almayı başardı. Pinterest üzerinden pek çok kişi para kazanıyor ve özellikle görsellik alanında birçok yeni deneyim sağlıyor. Buna rağmen hesabınızı silmek istiyorsanız telefondan izleyebileceğiniz adımlar şu şekildedir,

 • Cihazlarınız üzerinden Pinterest hesabına girin, sonrasında üst kısımda bulunan aşağı ok simgesine tıklayın.
 • Ayarlar kısmını seçin, ekranın sol tarafından hesap ayarlarına tıklayın.
 • Hesap değişiklikleri adı altında bulunan ‘’Hesabı devre dışı bırak’’ tıklayın.
 • Burada neden ara verdiğinizi belirtebilir ve sonrasında tekrardan ‘’Hesabımı devre dışı bırakmak istiyorum’’ dediğiniz zaman hesabınızı dondurabilirsiniz.

Adımlarını izledikten sonra Pinterest hesabınız donar eğer tekrardan giriş yapmak istiyor ve silme işleminden vazgeçmek istiyorsanız tekrardan şifreniz ile giriş yapabilirsiniz. Hesabınızın kapanma süresi konusunda belli bir süre bulunmamaktadır.

Kişiler Pinterest hesabının etkin olup olmadığından emin değilse kişiler profil URL adresine gidebilir ve kontrol edebilir. Hesabın kapandığını anlamak için oturum açma yöntemini kesinlikle denememelisiniz.

Pinterest Hesabını Kalıcı Olarak Silme

Kalıcı Pinterest Hesabı Silme

Pinterest hesabını kalıcı olarak silebilir ve dondurmadan direk silme işlemi yapabilirsiniz. Pinterest’e veda etmek istediğinizden eminseniz Pinterest hesabını kalıcı olarak silme adımlarını izleyebilirsiniz. Fakat hesabınızı kalıcı olarak kapatma işlemi yaptığınız zaman panoları ve pinleri tekrardan geri alamayabilirsiniz bu sebeple iyi bir şekilde emin olduktan sonra adımlara geçebilirsiniz. Pinterest hesabını kalıcı olarak silme adımları şu şekildedir,

 • Pinterest hesabınıza giriş yapın ve üst kısımda bulunan Pinterest simgesine tıklayın.
 • Simgeye tıkladıktan sonra ‘’Ayarlar’’ tıklayın ve ekranın sol tarafında bulunan ‘’Hesap ayarları’’ tıklayın.
 • ‘’Hesabı sil’’ tıkladıktan sonra hesabı neden sildiğinizi belirtin ve ‘’İleri’’ olan yere tıklayın.
 • Çıkan ekranda ‘’ E- posta gönder’’ tıklayın, burada hesabınızı kapatmak istediğinizi onaylama işlemi için Pinterest hesabınızla ilişkilendirilmiş olan e-posta adresini kontrol edin.

Adımlarını izledikten sonra hesabınızı kalıcı olarak silmiş olacaksınız, hesabınızı kapattığınız zaman herkese açık olan profil devre dışı bırakılır fakat hesabınızın kalıcı olarak silinme işlemi yaklaşık 14 günü bulabilmektedir. Eğer 14 gün içerisinde hesabınızı kapatma fikri konusunda değişiklik yapmak isterseniz tekrar e posta ve parolanız ile birlikte oturum açabilirsiniz.

Tekrar oturum açma fikrini düşünüyorsanız Pinterest giriş yapmanızdan itibaren tekrar aktif etmeniz için sizlere bağlantı gönderecektir. Bununla birlikte 14 gün içerisinde tekrar hesabınızı aktif edebileceksiniz.

Bilgisayardan Pinterest Hesabını Silme

Bilgisayar üzerinden Pinterest hesabınızı silebilir ve Pinterest uygulamasına veda edebilirsiniz. Pinterest hesap silme linki gerek kalmadan Pinterest uygulamasına bilgisayar üzerinden girişinizi yapın. Pinterest web sitesine gitmek için arama motoruna Pinterest yazmanız yeterli olacak. Bilgisayar üzerinden Pinterest hesabını silmek için izlemeniz gereken adımlar,

 • Pinterest web sayfasına girdikten sonra giriş yapın ve profil sayfanıza sağ üstten gidin.
 • Ekranın sağ üst köşesinde bulunan ‘’Ayarlar’’ tıklayın ve ‘’Hesap ayarları’’ tıklayın.
 • Hesap değişiklikleri adı altında bulunan ‘’Hesabı kapat’’ simgesine tıklayın.
 • Pinterest uygulaması hesabınızı kapatmak için mailinize link gönderecek ve burada onay vermeniz yeterli olacak.
 • Sonrasında mailinize gelen kapatma e-postası üzerinden onay verin ve hesap silme işleminiz tamamlanmış olacak.

Adımlarını izledikten sonra bilgisayar üzerinden Pinterest hesabınızı silmiş olacaksınız. Bilgisayardan Pinterest hesabı silme işlemi Pinterest için kolay bir işlem olmaktadır, bununla birlikte Pinterest hesabınızı silmekte sorun yaşıyorsanız bunun için Pinterest uygulaması ile iletişime geçebilir ve hesabınızı tamamen kapatmak istediğiniz talebini iletebilirsiniz.

Ölen Kişinin Pinterest Hesabı Nasıl Kapatılır?

Ölen Kişinin Pinterest Hesabına Ne Olur?

Vefat eden yakının Pinterest hesabını kapatmak istiyorsanız bu durumda Pinterest iletişim kanalları üzerinden ulaşarak çözüm arayabilirsiniz. Pinterest hesap silme linki ile kişiler ölen yakının hesabını silebilirler. Pinterest hesabı devre dışı bırakıldığı zaman profil Pinterest uygulamasında görünmez. Eğer fikir değiştirirseniz hesabı tekrar aktif etmek için oturum açmanız yeterli olacaktır. Pinterest hesabı silindiği zaman,

 • Pinterest hesabını kalıcı olarak silinebilir, bunun dışında birkaç adımla dondurma işlemi yapılabilir.
 • Pinterest hesabını silme durumunda profildeki tüm bilgiler silinir ve bu durumda geri getirme imkânı bulunmaz.
 • Pinterest hesabı pasif hale getirilmek isteniyorsa kişiler hesabı silmeden, hesabı dondurmadan pasif hale getirilir, böylece hesap bilgileri silinmez.
 • Pinterest uygulamasında hesabınızın tamamen kapanması 14 gün sürebilir.

Pinterest Hesap Kurtarma

Pinterest hesap kurtarma işlemi, tekrardan hesabı aktif etmek isteyen kişilerin yapabileceği bir işlem olmaktadır. Pinterest hesap kurtarma işlemi aynı zamanda hesabın askıya alınmasını durumda yapılmaktadır. Kişiler eğer topluluk yönergelerine uyum sağlamazsa bu noktada hesapları askıya alınabilir, pinler, yorumlar, mesajlar, fotoğraflar askıya alınabilir. Pinterest hesap kurtarma için,

 • Pinterest iletişim mailine İngilizce bir şekilde hesabınızın açılmasını istediğinizi belirtebilirsiniz.
 • Bununla birlikte eğer hesabınız askıya alınmadıysa fakat Pinterest uygulamasına giriş yapmakta zorlanıyorsanız giriş yapmanızla alakalı sorunlar olabilir.

Pinterest’e Giriş Yapamıyorum

Eğer Pinterest kullanıcı adı ile giriş yapamıyorsanız bazı sebepleri bulunabilir. Bu durum kullanıcı adınız, e-posta, şifrenizle alakalı olabilir, tarayıcı sorunlu olabilir veya Pinterest uygulaması ile alakalı bir sorun olabilir. Soruna bağlı olarak giriş yapma durumunuzun çözümü farklılık gösterebilir. Pinterest’e giriş yapamıyorum diyen kişilerin izlemesi gereken adımlar,

 • Eğer e-posta adresini unuttuysanız bu konu hakkında yardım alabilirsiniz, bunun için şifre sıfırlama bölümünden adınızı, kullanıcı isminizi veya kullanmış olabileceğiniz e-posta adreslerini girmeyi deneyin, bununla birlikte profil resminizin yanında bulunan ipucunu bularak hesabınıza bağlı olan ipucunu kullanarak giriş yapın.
 • Parolanızı unuttuysanız bunun için şifre sıfırlama işlemi yapabilirsiniz. Bu işlemi yaptığınız zaman Pinterest hesabınıza bağlı e-posta adresinize erişmeniz gerekebilir.
 • Hesabınız askıya alındıysa ve bu şekilde bir hata mesajı görüyorsanız bunun için Pinterest ile iletişime geçebilirsiniz.
 • Hesabınız Google, Facebook, Apple ile Pinterest üzerinde giriş yapılmışsa bunun için hesabınızın bu uygulamalar ile bağlı olup olmadığını kontrol edin, eğer bağlı değilse bağlı uygulamalar kısmından bağlama işlemini yapabilirsiniz.

Orijinal Hesabıma Erişemiyorum

Pinterest Orijinal Hesap Erişimi

Orijinal hesabınıza erişememe sorunu için eğer orijinal hesabınızla ilişkili e-postaya erişim durumunuz yoksa bu durumda oturum açmada sorun yaşayabilirsiniz. Pinterest hesap girişi yapmak için eğer daha öncesinde Google, Facebook veya Apple kullandıysanız bu sosyal medya hesaplarına giriş yaparak hala bağlı olup olmadıklarına bakabilirsiniz. Orijinal hesabıma erişemiyorum diyenler için,

 • Eğer e-postanıza, Facebook, Apple veya Google hesabınızla giriş yapamıyorsanız tekrar bir hesap oluşturabilirsiniz.
 • Profilinizi görüntüleme için orijinal hesabınızı arayabilir, sonrasında tekrar pinlerinizi kaydedebilir, takip ettiklerinizi tekrar takip edebilirsiniz.
 • Eğer yanlışlıkla bir hesap oluştursanız bu durumda hesabınızı devre dışı bırakabilir ve sosyal medyanıza bağlı olan hesabı Facebook, Google veya Apple ile güncelleyebilirsiniz.

Pinterest kullanıcı adı ile giriş yapmak için Pinterest uygulamasına girin, e-posta ve şifrenizi yazın. Eğer Facebook, Google veya Apple ile hesabınızı açtıysanız bunun için Facebook, Google veya Apple simgelerine tıklayın ve ‘’Devam et’’ seçeneğine basın, sonrasında oturum açabilir ve Pinterest hesabınıza girebilirsiniz. Pinterest hesabınızı tamamen silmeniz veya dondurmanız için izleyebileceğiniz adımlardan sonra hesabınızı kapatma işlemlerinizi de rahatlıkla yapabilirsiniz.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67