Neden Instagram’da Hikayeleri Göremiyorum?

Neden Instagram’da Hikayeleri Göremiyorum?

Neden Instagram’da hikayeleri göremiyorum Instagram kullanıcılarının yaşadıkları sorunlar karşısında bir hayli merak ettikleri detaylar arasında yer almaya devam ediyor. Bazı durumlarda kullanıcı kaynaklı olarak meydana gelen bir durum olurken bazı anlarda da Instagram genelinde meydana gelen bir durum olarak gözleniyor. Bu yüzden sizler için sosyalat.com farkı ile merak ettiğiniz her ne varsa en ufak eksik olmadan derlemek için bu yazıyı hazırladık. Sizler de yazımız içerisinde yer alan her bir detayı inceleyebilir ve en ufak eksik olmadan aklınıza takılan yerleri yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz.  Bu sayede hem merak ettiğiniz hem de anlamadığınız şeyleri sosyalat.com farkı ile bizlerden öğrenmiş de olacaktır

Neden Instagram’da hikayeleri göremiyorum genel olarak her sene farklı zaman dilimlerinde kullanıcıların yaşadıkları sorunlar olarak ön plana çıkmaya devam ediyor. Bu durumun artık kronik bir hal alması karşısında Instagram kullanıcıları neyden kaynaklı olarak meydana geldiğini araştırmaya devam ediyor. Bazı anlarda hesaplarda endeksli olarak meydana gelirken bazı anlarda da hesaplardan bağımsız bir şekilde meydana gelen durum olarak gözlenir. Günümüzün en çok kullanılan sosyal medya platformlarından bir tanesi olarak gözlenen Instagram bu konu ile kullanıcıların sorun yaşamasına da neden oluyor. Özellikle hikaye paylaşımları kısmında bir hayli tercih edilen bir platform olması kullanıcıların bu alanlara yönelmesine de olanak sunuyor. Instagram uygulamasının geliştiricileri tarafından gösteren bu durum karşısında farklı bir neden meydana geldiği zaman anında olaya el atılıyor ve çözümleri için gerekli önlemler de yerini alıyor.

Instagram Hikayelerinin Görünmeme Sebebi

Hikaye gözükmeme Instagram

Instagram hikayelerinin görünmeme sebebi karşısında neden Instagram’da hikayeleri göremiyorum sorusu bir hayli merak edilen seçenekler arasında yerini almaya devam ediyor. Bu anlarda detaylara bakılacak olduğu zamanlar;

 1. Eğer Instagram platformu üzerinde öne çıkar kısmı yer almıyorsa
 2. Instagram hikaye izlenme bölümlerinde gerekli olan ön kameraların açılmaması ya da uygulamaların kapanması
 3. Hikayede yer alan efektleri kullanamıyor olmak
 4. Profil gizli olmasa bile karşıdaki kişinin hikayeleri etiketler kısmında gözlenmiyor olması
 5. Hikayelerin arşivde yer almıyor olması
 6. Instagram hikayelerinin yüklenemedi hatasının alınması
 7. Galeri kısmından görsel ya da video erişimlerinin olmaması
 8. Instagram hikayelerinde yer alan müziklerin çalmıyor olması
 9. Siyah ekranların yer alması
 10. Instagram canlı yayınları sırasında hikayelerin yüklenmiyor olması
 11. Canlı yayınlarda paylaşamama adına meydana gelen sorunlar bu tarz olayların meydana gelmesine neden oluyor.

Neden Instagram’da hikayeleri göremiyorum kısmında çözüm bulmak için ilk olarak neyden kaynaklı olarak meydana geldiklerini bulmak ve ona göre hareket etmeyi tercih etmek gerekir. Tabi ki bu anlarda iyi bir araştırma ile sorunların neyden kaynaklı olarak gözlendiğini ve gözlenen sorunların çözümlerinin nasıl olacağını iyi bir şekilde araştırmak gerekir. Ardından kısa sürede her bir süreç rahatlık ile yerini de alabilecektir. Her bir detay için araştırmaların iyi analiz edilmesine öncelik vermek de gerekir.

Instagram’da Hikayelerin Gözükmeme Nedenleri Nelerdir?

İnstagram’da hikayelerin gözükmeme nedenleri nelerdir bir hayli merak edilen konular arasında yerini almaya da devam ediyor. Bu süreç içerisinde dikkat edilmesi gereken detaylara bakılacak olduğu zaman yapılacak olan adımlarda;

 1. Neden Instagram’da hikayeleri göremiyorum diyenlerin ilk olarak internet bağlantılarından kaynaklı olarak meydana gelen sorunlar olabilir.
 2. Uygulamaların tercih edildikleri cihazlarda ya da kullanılan hesaplarda erişim engeli gibi sorunlar
 3. Hesap içerisinde Neden Instagram’da hikayeleri göremiyorum derken bir yandan da kısıtlama gelmesi ya da askıya alınma gibi sorunlar
 4. Hesaplarda dondurma ya da açma işlemleri sırada askıda kalması
 5. Telefonların tarih ve saat ayarlarından kaynaklı olan sorunlar
 6. Profil kısımlarında yer alan sorunlar ya da eksik bilgilerden kaynaklı olarak gözlenen sorunlar
 7. İnstagram için gerekli güncellemelerin yapılmaması
 8. İnstagram’da hikayelerin yüklenemiyor olmasının bir nedeni olarak da günlük erişim kısıtlamaları olarak gözlenebilecektir.

Neden Instagram’da hikayeleri göremiyorum noktasında çok kişiyi bir anda takip etmekten birçok kişiyi bir anda takipten çıkmaya, çok fazla beğeni yapmaktan bir anda çok fazla yorum yapmaya kadar birçok durum neden olabilecektir. Eğer gerekli limitlerin üzerinde durumlar meydana gelirse neden  Instagram’da hikayeleri göremiyorum gibi durumlar gözlenecektir. Tabi ki sadece bunun ile de sınırlı kalmayıp bir yandan yeni birilerini  takip etmekten, farklı kişilere yorum yapmaya kadar birçok kısıtlama engelleri gelebilecektir. Kimse engel almak istemiyorsa da gerekli durumları sırası ile takip etmeye özen göstermeleri gerekecektir.

Instagram’da Hikayelerin Gözükmeme Sorunları Nasıl Çözülür?

Neden Instagram’da hikayeleri göremiyorum kısmında neden dolayı meydana geldiğini bilmek gerekir. Bu konuda yer alabilecek olan sebepler için uygun olan çözümleri bulmak için;

 1. İlk olarak kablosu wifi internet kullanımları varsa ve modem uzakta kalıyor, az çekme gibi sorunlar meydana geliyorsa bu durumlarda gözlenebilir. Bu anlarda internet erişimleri hakkında meydana geldiğinden emin olmak için düzgün bir internet ile denenmeye özen gösterilmesi gerekir.
 2. Eğer cihazlarda yanlış saat ve tarih ayarları varsa bundan dolayı da meydana gelebilir. Eğer sorununun ana kaynağının nedeni bu olarak gözleniyorsa cihazlarda saat ve telefon ayarlarının yapılması uygun olan adımlardan bir tanesi olacaktır.
 3. İnstagram’da bu durumun meydana gelmesindeki ana nedenlerden bir tanesi de sunuculardan kaynaklı olarak gözlenebilir. Diğer platformlar üzerinde yer aldığı gibi bu yüzden meydana gelmesi söz konusu olursa kişilerin ilk olarak bundan emin olması gerekir. Sunucudan ötürü neden Instagram’da hikayeleri göremiyorum deniliyorsa Instagram yönetim ekibi tarafından kısa sürede sorunlar çözülecektir.
 4. Sorun ana nedenlerinden bir tanesi olarak da ön bellek dolması yani belleklerde meydana gelen yetersiz veriler olarak gözlenecektir. Eğer cihazlardaki depolama alanları dolu olarak meydana geliyorsa bu durumlar için depolarda boşaltma işlemlerini tercih etmek de gerekecektir.
 5. Güç ya da veri tasarruflarının açık olmasından dolayı da gözlenebilir. Bazı cihazlar yazılımsal olarak bu tarz durumlara neden olabiliyor. Eğer sorunun ana nedeni bu olarak meydana geliyorsa güç ve veri tasarruflarını kapatmak cihazlarda meydana gelen sorunların ortadan kaldırılmasına yardımcı olacaktır.

Sizler için sosyalat.com farkı ile bu alanda merak ettiğiniz her ne varsa en ufak eksik olmadan yazılarımızda derledik. Sizler de bu yazımızı okuyarak bu konunun hem neyden kaynaklanıyor olabileceğini hem de ana kaynakların neden olduğunu bulduktan sonra çözüm yolları ile çözümlere kavuşabileceksiniz. Çözümler için sadece yukarıda yer alan adımları sırası il denemeniz ve ardından da her bir adımı en ufak eksik olmadan yerine getirmeniz etkili olacaktır. Fakat her şeyi denemenize rağmen hala uygun olan adımları da bulamadıysanız bu noktada dilediğiniz an yorumlar kısmından bizlere erişebilirsiniz. Bu alanda elimizden geldiği kadar her bilgiyi sizlere aktarmak için elimizden geleni yapacağız. Bu sayede sizler de hem İnstagram’da hikaye izlememe gibi durumlar meydana geldiği zaman neler yapabileceğinizi daha rahat öğrenirken hem de farklı alanlarda merak ettiğiniz her ne varsa anlık olarak yanıt alabileceksiniz.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67