Messenger Yüklemeden Facebook'tan Nasıl Mesaj Gönderilir?

Messenger Yüklemeden Facebook'tan Nasıl Mesaj Gönderilir?

Messenger yüklemeden Facebook’tan nasıl mesaj gönderilir? Facebook günümüzde milyonlarca kişi tarafından kullanılır. İçerisinde çok sayıda özellik olmakla beraber, bir tanesi de Messenger’dır. Bunu kullanarak kişiler herhangi bir insanla, istediği zaman ve yerde iletişim kurabilir.

Bu hem bilgisayardan, hem de akıllı cihazlardan yapılabilir. Eğer telefondan gönderilmek isteniyorsa Messenger yüklemek yeterlidir. Bunun için şu işlemler vardır;

 1. Telefonunuzun market uygulamasını girin.
 2. Arama kısmına Facebook Messenger yazın.
 3. Çıkan sonuçlardan özelliği bularak dokunun ve yükleyin.

Ardından diğer işlemler takip edilerek, kolay bir şekilde yüklenebilir. Peki, bu olmadan mesaj atılabilir mi? Bilindiği üzere akıllı telefonların çoğunda bir yer sıkıntısı vardır. Her ne kadar Messenger düşük boyutta da olsa, bazen yer bulunmayabilir. Ayrıca kişiler bunu yüklemeden mesaj göndermek de isteyebilir.

Bunun nedenlerinden bir tanesi de sürekli bildirim almak istememedir. Peki, eğer bu aplikasyonu yüklemek istemiyorsanız, Facebook üzerinden nasıl mesaj atılır?

Facebook Masaüstünde Mesaj Nasıl Atılır?

Facebook’da özel mesaj nasıl gönderilir? Bu durum oldukça kolaydır. Ancak platforma her gün kayıt olan yüzlerce kişi için durum böyle değildir. Eğer daha önceden yazıştığınız bir kişiye mesaj atmak ancak ne yapmanız gerektiğinden emin değilseniz ve istiyorsanız, şu işlemleri kullanarak sonuç alabilirsiniz;

 1. Masaüstünden Facebook’u açın.
 2. Kullanıcı adınız ile şifrenizi yazarak, hesabınızı açın.
 3. Sağ üst köşeden Messenger simgesine dokunun.
 4. Daha önce size mesaj gönderen kişiye tıklayarak iletiyi yazıp, enter’a basın.

Böylece karşı tarafa anında ileti yollayabilirsiniz. Karşı taraf bunu gördüğünde cevap yazar. Peki, sıfırdan bir mesaj nasıl gönderilir? Eğer Facebook arkadaşın olmayan kişiye mesaj gönderme yapmak istiyorsanız, şu işlemleri uygulayın;

 1. Masaüstünden Facebook’u açın.
 2. Kullanıcı adınız ile şifrenizi yazarak, hesabınızı açın.
 3. Sol üst köşeden “Facebook’ta ara” kısmına tıklayın.
 4. Bir isim yazın ve arayın.
 5. Çıkan sonuca tıklayarak profili açın.
 6. Sağ üstte bulunan mesaj üzerine tıklayın.

Böylece karşı tarafa hemen mesaj yazabilirsiniz. Peki, arkadaşlarınıza mesaj yazmak için ne yapmanız gerekir? Eğer aşağıdaki işlemleri tek tek uygularsanız, kısa sürede sonuç alabilirsiniz;

 1. Masaüstünden Facebook’u açın.
 2. Kullanıcı adınız ile şifrenizi yazarak, hesabınızı açın.
 3. Sağ üst köşeden isminize tıklayarak profilinizi açın.
 4. Arkadaşlar üzerine tıklayın.
 5. Mesaj atmak istediğiniz kişiye tıklayarak, profil sayfasına gidin.
 6. Sağ üstte bulunan mesaj üzerine tıklayın.

Ardından mesajınızı yazarak gönderebilirsiniz. Eğer arkadaşınıza yazacaksanız bu buton mavi renkle görülür. Ancak arkadaş değilseniz rengi gridir.

Telefonda Messenger Olmadan Facebook Mesajı Gönderme Nasıl Yapılır?

Peki, Facebook mesajlar Messenger olmadan nasıl gönderilir? Bu oldukça kolay ve pratik pratik bir yöntemdir. Ancak dikkat etmeniz gereken bir nokta vardır Öncelikle mesajlaşmak için bu uygulamayı kullanmanın zorunlu olduğu bilinmelidir.

Ancak bir şekilde platformu yüklediğinize de inandırabilirsiniz. Burada öncelikle platforma mobilden giriş yapılır ve mesajlaşma kısmına gelinir. Sizi uygulama indirmeniz gerektiğine dair alana yönlendiren bir yazı çıkar. Bunu takip ederek yükleme başlatılır. Ancak tamamlanmadan önce iptal edilir. Böylece telefonunuzda yer kaplamaz.

Lâkin Facebook yüklediğinizi düşünerek mesajlaşma için izin verebilir. Ayrıca akıllı telefonda kullandığınız tarayıcıyı açıp, masaüstü versiyonu yüklerseniz de mesaj yazabilirsiniz. Zira bu durum masaüstünden girilmiş gibi kabul edildiği için, yüklemeye gerek kalmayabilir.

Ancak ikinci durumda mesajları görmenin daha zor olacağı ve yazılıp, yazılmadığını görmenin zor olduğu da bilinmelidir. Eğer yüklemek istemiyorsanız, bu maddeleri takip ederek çözüm bulabilirsiniz.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67