LinkedIn Hesabı Kasma, Etkileşim Nasıl Arttırılır?

LinkedIn Hesabı Kasma, Etkileşim Nasıl Arttırılır?

LinkedIn bağlantı arttırma, bu platformda daha fazla tanınmanız için en önemli konular arasındadır. Böylece iş dünyasında bilinirliğinizi arttırabilir, daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.

LinkedIn bir sosyal medya platformudur. Ancak diğerlerinden ayrılan yapısı, profesyonel anlamda kullanılmasıdır. İş dünyasının birbirini daha yakından takip etmesine, iletişimde kalmasına yardım eder.

Bunlara ek olarak firmalar her zaman iş ilanlarını burada yayınlayarak personel alabilir. Eğer firmanızın veya hesabınızın profesyonel bir ortamda öne çıkmasını istiyorsanız, hesabınızı daha üst seviyelere yükseltmek gerekir.

Böylece bir firma yetkilisi hesabınızı gördüğünde ilgisini çekebilir, iş başvurusu yaptığınızda daha olumlu değerlendirilebilirsiniz. Bağlantı denilen takipçilerin LinkedIn şirket takipçi kapsamında da artış göstermesi, tanınırlığınızı yükseltecektir.

LinkedIn Hesabı Kasma Yöntemleri

LinkedIn Hesabı Kasama

LinkedIn hesabınızı daha ilgi çekici hale getirmek istiyorsanız, bilmeniz gereken birçok husus vardır. Bunların her birine özen gösterirseniz daha verimli şekilde kullanabilir, böylece etkileşimlerinizi arttırabilirsiniz. LinkedIn şirket takipçi için de bunlar aynı şekilde geçerlidir;

 1. SEO’ya uygun hesap hazırlanması
 2. Sayfayı yönetecek kişilerin seçilmesi
 3. Web sayfanıza yönlendirme yapılması
 4. Mail imzanın kullanılması
 5. İçerik paylaşılması
 6. Etiket kullanılması
 7. Müşterilerden yardım istenmesi
 8. Verilerin incelenmesi
 9. Rakip sayfaların incelenmesi
 10. İş ilanlarının paylaşılması
 11. Yorumlara cevap verme

Eğer bunlara dikkat ederseniz, daha etkili bir şekilde hesabınızı yönetmeniz mümkündür.

SEO’ya Uygun Hesap Hazırlanması

LinkedIn bağlantı arttırma, hesabınızı daha fazla tanınır hale getirecek bir durumdur. Eğer bir kurumu temsil ediyorsanız, markanızın bilinmesine, satışlarınızın artmasına imkan tanır. Eğer sizinle ilgili arama sonuçlarında öne çıkmak istiyorsanız, SEO kurallarına uygun bir profil oluşturmak tavsiye edilir.

SEO çalışmaları bir sitenin veya hesabın, Google arama sonuçlarında daha ön sırada çıkması için yapılmaktadır. Her müşteriye özel sunulduğu için kısa sürede görmeniz sağlanır. Eğer internet aramalarında ön sırada olursanız tıklanmalarınızı arttırabilir, bunun sonucunda daha fazla tanınabilirsiniz.

Sayfayı Yönetecek Kişilerin Seçilmesi

LinkedIn Sayfası Yöneticisi

Sosyal medya hesaplarında olduğu gibi, LinkedIn’de de hesaplar insanlar tarafından yönetilmektedir. İçerik paylaşımı, gelen mesajlara cevap verilmesi ve tüm etkileşimler böylece gerçekleştirilir.

Eğer LinkedIn hesabınızın daha verimli olmak istiyorsanız, seçtiğiniz kişinin hem sosyal medya hem de LinkedIn hakkında tecrübeli olması gerekir. Böylece alacağınız sonuçlar da daha iyi olacaktır. Firma dışından seçim yapmak istemiyorsanız, en uygun olduğunu düşündüğünüz kişiyi seçebilirsiniz.

Böylece LinkedIn şirket sayfası takipçi arttırma kısa süre içinde gelişebilir. Doğru yere yerleştirilen bir kişi, avantajları kısa sürede size gösterebilir.

Web Sayfanıza Yönlendirme Yapılması

Günümüzde çok sayıda internet sitesi vardır. Her ne kadar tanınırlık için büyük avantajları olsa da internet kullanıcıları ilk üç sayfa içinde görmemişse daha fazla inceleme yapmayacaktır. Eğer firma adınızı veya satışını yaptığınız ürünleri tarattığınızda sonuç alınmıyorsa, verimli bir kullanım gerçekleştirilemez.

LinkedIn hesabını doğru kullanmak burada devreye girer. Birçok insan web sitesini araştırmak yerine, linki üzerinden takip etmeyi pratik bulur. LinkedIn şirket sayfası takipçi arttırma yapmak istiyorsanız, kendi hesabınıza böyle bir yönlendirme koymak oldukça pratik olacaktır.

Böylece hem sosyal medya hesabınızda etkileşimleri arttırabilir hem de internet sitenize yapılan tıklamaları yükseltebilirsiniz.

Mail İmzanın Kullanılması

Mail imzaları kurumsal e-mail adreslerinden ya da Hotmail, Gmail gibi sistemlerden atılan postaların en altında görülmektedir. Eğer güvenilir bir imaj oluşturmak istiyorsanız, kullanmanız insanların gözünde kurumsal hizmet verdiğiniz anlamına gelecektir.

Her ne kadar internette bir araştırma yapıldığında sonuca ulaşılması kolay olsa da bu her zaman geçerli olmayabilir. Aynı zamanda insanlar araştırma yapmakla uğraşmak istemeyebilir. Bu noktada mailin imza bölümüne ayrıca LinkedIn adresinizi eklemek, LinkedIn bağlantı arttırma için bir yol bulmanızı sağlar.

İçerik Paylaşılması

Her sosyal medya hesabında bir takım içerikler paylaşılmaktadır. Her ne kadar LinkedIn bundan farklı gibi dursa da aynıdır. Bu nedenle takipçilerinizi arttırmak istiyorsanız, atlamamanız gereken en önemli maddelerden biri içeriklerdir.

Paylaşımların düşünülmeden, düzenlenmeden hızlıca paylaşılması, iyi sonuçlar almanızı sağlamaz. Bunun yerine düşünerek hareket ederseniz, kaliteli ve özgün içerikler oluşturursanız, fotoğraf ve videolarda filtre, efekt kullanırsanız daha iyi sonuçlar alabilirsiniz.

Bu hem normal hesaplarda hem de firmalarda geçerlidir. LinkedIn şirket takipçi yükseltmek istiyorsanız, size çözüm üretmektedir.

Etiket Kullanılması

LinkedIn’de yaptığınız paylaşımlar, takipçi sayınız kadar insana ulaşır. Bunun anlamı milyonlarca kişi tarafından kullanılsa da 100 bağlantınız varsa sadece onların göreceğidir. Bunların dışına çıkmanız mümkün olsa da çok yavaş ilerleyecektir.

Bu süreci hızlandırmak, milyonlarca insanın bağlantı olmasa bile paylaşımı görmesini istiyorsanız etiketler devreye girer. Eğer gönderiniz ile ilgili ve popüler etiketleri tespit eder ve kullanırsanız, en iyi sonuçları almanız mümkündür.

Böylece tek paylaşımla milyonlarca kişiye ulaşabilirsiniz. Eğer kaliteli gönderileriniz varsa LinkedIn bağlantı arttırma da kısa sürede yapılabilir.

Müşterilerden Yardım İstenmesi

Kurumsal hizmet veriyorsanız ve LinkedIn hesabınızın gelişmesini talep ediyorsanız, yapabileceğiniz birçok tercih vardır. Bunlardan bir tanesi de müşterilerinizdir. Günümüzde memnun müşteriler, ilgili firmaya değerlendirme, ankete katılma gibi konularda yardım etmeye daha yatkın olmaktadır.

Dolayısıyla onlardan LinkedIn hesabınızı takip etmelerini rica ederseniz, kısa sürede sayılarınızı arttırabilirsiniz. LinkedIn şirket sayfası takipçi arttırma için bu yöntemde sadık tüketiciler elde edebilirsiniz.

Verilerin İncelenmesi

Sosyal medya hesabınızın gelişmesini istiyorsanız, doğal olarak ne yaptığınızı, hangi sonuçları aldığınızı bilmeniz gerekir. Eğer bir ay içinde kaç paylaşım yaptığınızı, hangisinin en az hangisinin en çok ilgiyi topladığını bilmezseniz, sayıları takip etmezseniz hesabınızı geliştiremezsiniz.

LinkedIn bu konuda hesaplara inceleme olanağı tanır. İstatistiklerinizi ayrıntılı olarak incelemek, bir sonraki ayda nelere dikkat etmeniz gerektiği üzerine bilgi sahibi olur. En çok beğenilen tarzda paylaşımlarla tanınırlığınızı arttırabilir, böylece LinkedIn şirket takipçi yükseltebilirsiniz.

Rakip Sayfaların İncelenmesi

LinkedIn Rakip Sayfaların İncelenmesi

Sosyal medyaya geçmek istiyorsanız, ilk olarak bunu ilk ve son düşünenin siz olmadığını bilmeniz gerekir. Bu nedenle alanınız, kategoriniz her ne olursa olsun yüzlerce, binlerce rakibiniz olacaktır. Bu durum dezavantaj gibi dursa da oldukça avantajlıdır.

Zira onları kolay bir şekilde incelemenize, paylaşımlarını görmenize, nasıl bir yol izlediklerini, hedef kitlelerini görmenize olanak tanır. Onları kendi firmanızla karşılaştırarak artı ve eksileri tespit edebilir, böylece kendinizi geliştirebilirsiniz.

Dolayısıyla LinkedIn bağlantı arttırma istiyorsanız, rakip sayfaları incelemek de bunun önemli bir adımıdır.

İş İlanlarının Paylaşılması

Her kurum iş ilanı yayınlamaktadır. Bunun için kendi resmi siteleri kullanılabildiği gibi Kariyer platformlarından da yararlanılır. LinkedIn de bunlardan bir tanesidir. Eğer tanınmak, markanızı duyurmak, LinkedIn şirket takipçi arttırmak istiyorsanız, ilanları bu platformdan vermeniz büyük bir katkı getirecektir.

Zira insanlar iş olup olmadığını görmek için profilinizi sık sık ziyaret edecek, böylece güncel kalmasına yardımcı olacaktır.

Yorumlara Cevap Verme

Kurumsal bir hesapsanız ve tüketicilere daha iyi hitap etmek istiyorsanız, bunun en etkili yolu yorumlara yanıt vermektir. Bu durum görüşlerini önemsediğinizi, yardım etmeye çalıştığınızı gösterir. Her ne kadar hepsine yanıt veremeyecek olsanız da bazılarını değerlendirmek bile olumlu izlenim bırakır. Böylece LinkedIn şirket sayfası takipçi arttırma yapılabilir.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67