Kurumsal İnstagram Hesabı Nasıl Olmalı?

Kurumsal İnstagram Hesabı Nasıl Olmalı?

Instagram işletme hesabı açma oldukça kolay bir şekilde yapılır. Ancak bunların yönetimi böyle değildir. Birçok işletme sahibi buraya girdiğinde ne yapması gerektiğini bilemez. Dolayısıyla pratik bir kullanım gerçekleştiremez.

Instagram içerisinde milyonlarca kayıtlı üye vardır. Bunlardan birçoğu her gün saatlerini platform üzerinde geçirmektedir. Bu durum işletmeler adına büyük bir avantaj sunar. Zira sürekli aktivite gören bir ortamda, kesintisiz bir satış yapabilmenizi sağlar. Üstelik kurumsal Instagram hesabı için bir ücret de talep edilmez.

Peki, bu tür hesaplarınız nasıl olmalı? Eğer nasıl kullanmanız gerektiğini merak ediyorsanız, şu maddelere dikkat etmeniz gerekir;

  1. Instagram’ın Her Özelliğini Keşfedin Ve Kullanın
  2. Siteniz Varsa Link Olarak Ekleyin
  3. Kendiniz Hakkında Bilgi Verin
  4. Hedef Kitleyi Belirleyin
  5. Instagram’a Uygun Ancak Resmi Bir Dil Kullanın
  6. Düzenli Ve Doğru Zamanlı Paylaşımlar Yapın

Böylece hesabınızı doğru ve aktif şekilde kullanabilirsiniz.

Instagram’ın Her Özelliğini Keşfedin Ve Kullanın

Kurumsal Instagram hesabı açma ardından ürün eklemeleri tamamlanınca özelliklerini keşfetmeniz gerekir.

Instagram içerisinde sayısız özellik vardır. Bununla beraber her üye çoğunu kullanmaz. Burada en önemli madde gerek duymamalarıdır. Ancak bir kurumsanız gerek işletme gerekse Instagram özelliklerini aktif kullanmanız gerekir.

Böylece daha fazla kişiye hitap edebilir, daha fazla verim de alabilirsiniz. Marka tanınırlığı oluşturmak için de oldukça önemlidir.

Siteniz Varsa Link Olarak Ekleyin

Instagram profesyonel hesap için olmazsa olmaz denebilecek maddelerden bir tanesi de profile link eklemedir. Böylece kendiniz ve ürünleriniz hakkında müşterilere bilgi verebilir, satışlarınızı böylece yükseltebilirsiniz.

Bunun haricinde bu durum küçük bir SEO çalışması yapmanıza da imkân tanır. Zira sitenizin dışarısına URL adresinizi vermek backlink görevi görür. Böylece Google botları sizi tararken daha öne taşır. Böylece trafikleriniz ve satışlarınızda artış sağlanır.

Zira günümüzde birçok kullanıcı alım yaparken ilk adresten itibaren, siteye dikkat etmeden alışveriş yapar.

Kendiniz Hakkında Bilgi Verin

Instagram işletme hesabı açma esnasında kendiniz hakkında da bilgi vermeniz gerekir. Böylece müşterileriniz kurumunuz hakkında bilgi sahibi olabilir, sizinle rahatça iletişim kurabilir. Her ne kadar çoğu işletme sahibi bu bölümün okunmadığını düşünse de tamamen yanlıştır.

Zira internet üzerinden alışveriş yapmak isteyen bir kişinin size erişmesi ve bilgi edinmesi için tek yöntem budur.

Hedef Kitleyi Belirleyin

Kurumsal Instagram hesabı nasıl olmalı için bir diğer madde de hedef kitledir. Eğer nereye ve kime hitap edeceğinize karar vermezseniz, ürünleriniz de istediğiniz kadar satmaz. Zira sunduğunuz kişilerin ona dair ilgisi oldukça azdır. Ancak hatırlamanız gereken ürünler ve işletmelerin hedef kitlesinin farklı olabileceğidir.

Instagram’a Uygun Ancak Resmi Bir Dil Kullanın

Kurumsal Instagram hesabı açma ardından nasıl bir dil kullandığınız da önemlidir. Burada resmi olmanız size güven duyulması için şarttır. Ancak aşırı derece ciddiyet de tavsiye edilmez. Dolayısıyla platformun dilini öğrenmeniz, ancak bunu resmi bir şekilde öğrenmeniz gerekir.

Düzenli Ve Doğru Zamanlı Paylaşımlar Yapın

Kurumsal Instagram paylaşımları düzenli olmalıdır. Zira bir düzen belirlemezseniz, sizi takip eden ve etmeyen kişiler olumsuz karşılar. Çünkü üyeler hesaplardan bir düzen talep eder. Ayrıca paylaşımlarınız da doğru zamanlı olmalıdır.

Bu noktada müşterilerinizin hangi saatte girdiğini bularak buna göre paylaşım yapmak önerilir. Aksi durumda paylaşımlarınız görülse bile yoğunluk nedeniyle incelenmez. Durum böyle olunca da aradığınız sonuca kavuşulamaz. Örneğin iş saatleri arasında paylaşım yapmak, çoğu kişinin ilgi gösterememesine sebep olur.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67