Kapatılan Instagram Hesabının Kullanıcı Adını Alma

Kapatılan Instagram Hesabının Kullanıcı Adını Alma

Instagram günümüzde sıkça kullanılan sosyal medya platformları arasındadır. Her üye, kendisine özel bir kullanıcı adı belirler. Instagram kullanıcı adı alma 2020 gibi sorgular bu nedenle her yıl sorulur. Bunun en çok karşılaşılan nedeni, kişilerin platforma yeni üye olmasıdır.

Zira henüz kaydını yapmış kişiler, doğal olarak birçok özelliğin ve püf noktanın farkında olmayabilir. Bunların arasından biri de kullanıcı adı değişikliğidir. Çok sayıda üye bir süre sonra eski kullanıcı adını beğenmeyerek, yenilemek isteyebilir. Bu durumda şu maddelerin takip edilmesi yeterlidir;

  1. Instagram’a giriş yapın.
  2. Hesabınızı kullanıcı adı ve şifrenizi kullanarak açın.
  3. Ekran açıldığında, sağ alt kısımdan profil resmine dokunulur.
  4. Böylece kişinin hesabı görüntülenir.
  5. Profili düzenle üzerine dokunulur.

Bu işlemler ardından da kullanıcı adı yazan yere gelinir. Sonrasında ise kullanıcı adı yazan yere dokunarak, değişiklik yapılır. Kaydedilerek çıkıldığında tüm işlemler tamamlanır. Anında uygulamaya geçtiği için bekleme süresi yoktur.

Ancak bazen kullanıcılar bazı isimleri alamadığını belirtir. Bunun temel nedeni kullanımda olmasıdır. Bazı durumlarda kullanan kişi olmamasına rağmen alınamama oluşur. Peki, bu nedir ve çözümü var mıdır?

Instagram Kullanıcı Adı Hatası Neden Oluşur?

Instagram’da kullanıcı adı birçok kişi tarafından aktif olarak değiştirilir. Ne var ki bazen kişiler eski ismini alma yoluna da gider. Bu durumda Instagram kullanıcı adımı değiştirdim alamıyorum sorunu ve çözümü bazı kişiler tarafından karşılaşılır. Burada öncelikle hatanın neden olduğu bilinmelidir.

Bahsettiğimiz üzere platformda kullanılan kullanıcı isimleri, her kişiye özeldir. Bu nedenle aktif bir hesap adı alınamaz. Bu durumda sadece kullanım dışına çıkması beklenmelidir. Eğer isim değiştirdikten sonra başka kullanıcı almışsa, sizin almanız imkânsızdır.

Instagram Boşta Olan Kullanıcı Adını Alamama Hatası

Instagram boşta olan kullanıcı adını alamıyorum birçok kişi tarafından araştırılan konular arasındadır. Bu durumda kişiler önceden araştırma yapmış ve kullanımda olmadığını keşfetmiştir. Ancak yine de bu hata çıkar. Peki, bunun nedeni nedir?

Instagram her gün milyonlarca yeni üye alır. Ancak bu durum, hesap silme işlemlerinin olmadığını göstermez. Hatırı sayılır miktarda kişi buna yönelik işlemler yaparak, platforma veda eder. Bu durumda genel düşünce, kullanıcı adlarının boşa düştüğü ve alınabileceğine yöneliktir. Ancak bu tamamen hatalıdır.

Zira hesabın kapatılması, kullanıcı adının boşa düşmesine neden olmaz. Eğer bu hatayı alıyorsanız, kapalı veya geçici şekilde kapatılmış bir hesapla çakışma vardır.

Instagram Kullanıcı Adı Boşa Ne Zaman Düşer?

Peki, Instagram kullanıcı adı ne zaman boşa düşer? Burada ilk şart, kişinin kullanıcı adını değiştirmesidir. Böylece farklı kullanıcılar tarafından alınabilir hale gelir. İkinci şart ise kapatılan hesaplara yöneliktir.

Bir hesap kapatılmış ve ardından bir süre geçmişse, hesabın adı kullanıma girebilir. Ancak bunun ne zaman olduğu hakkında net bir bilgi yoktur. Bu herhangi bir dönemde oluşabilir.

Instagram’da Kapatılan Hesabın Kullanıcı Adı Alınır Mı?

Instagram kapatılan hesabın kullanıcı adını alma sadece eski hesabının adını almak isteyenler tarafından merak edilmez. Birçok kişi kapatılan hesapların isimlerinin ne zaman boşa düşeceğini sorgular.

Peki, kapatılan bir hesabın kullanıcı adı boşa düşmeden alınır mı? Bu soruya verilmesi gereken yanıt hayırdır. Ancak bir durumda çözüm bulunabilir. Eğer platform ile irtibata geçerseniz, durumu anlatabilirsiniz. Aradan birkaç gün gibi bir süre geçtiğinde geri dönüş alarak, yanıt bulabilirsiniz. Eğer olumlu cevap gelmişse gerekli işlemler sonrasında alınabilir. Bunun için önce platforma üye olmanız gerekir.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67